نمایندگان مجلس افغانستان امروز دوشنبه به 11 نامزد وزیر کابینه افغانستان رای اعتماد دادند اما نرگس نهان، نامزد وزیر وزارت معادن و پطرولیم، از سوی مجلس نمایندگان رد شد و نتوانست رای اعتماد لازم برای رسیدن به این وزارت را بدست آورد.

عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس افغانستان گفت که هر نامزد وزیر باید 112 رای بدست آورد تا به عنوان وزیر انتخاب گردد.

شهزاد گل آریوبی با 115 رای به عنوان وزیر مخابرات و تکنالوژی، مصطفی مستور با کسب 155 رای به عنوان وزیر اقتصاد، گل آغا شیرزی با کسب 158 رای به عنوان وزیر سرحدات و قبایل، نصیر احمد درانی با کسب 144 رای به عنوان وزیر زراعت و مالداری و مجیب الرحمان کریمی با 129 رای به عنوان وزیر احیا و انکشاف دهات انتخاب شدند.

از سوی دیگر حمید طهماسی با 149 رای، نجیب الله خواجه عمری با 124 رای، فیض الله ذکی با  126 رای و یما یاری با کسب 156 رای به ترتیب برای رهبری وزارت‌های ترانسپورت، تحصیلات عالی، کار و امور اجتماعی و فواید عامه این کشور مورد تایید نمایندگان مجلس قرار گرفتند.

هم‌چنین مجلس افغانستان به دو نامزد وزیر نهادهای امنیتی این کشور رای اعتماد داد. طارق شاه بهرامی با کسب 141 رای وزیر دفاع شد و ویس احمد برمک نیز با کسب 173 رای به عنوان وزیر امور داخله انتخاب شد.

اما نرگس نهان که برای رهبری وزارت معادن و پطرولیم افغانستان به مجلس معرفی شده بود نتوانست رای اعتماد لازم را بدست آورد. او با کسب 107 رای مورد تایید مجلس قرار نگرفت.

این 12 نامزد وزیر به تاریخ 4 قوس سال جاری از سوی سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری به مجلس نمایندگان معرفی شده بودند.

شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی ریاست‌جمهوری از رای اعتماد مجلس به این وزرا استقبال کرده و آن را موفقیتی برای کابینه این کشور دانست.

با این حال، نامزد وزیران وزارت های معارف، اطلاعات و فرهنگ و امور خارجه تاکنون از سوی حکومت به مجلس نمایندگان معرفی نشده‌اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *