مجلس افغانستان امروز ( شنبه 29 میزان)، جلسه استجواب از مقامات ارشد امنیتی این کشور در پیوند رویدادهای امنیتی اخیر را پس از درخواست سرپرست وزارت دفاع این کشور سری اعلام کرد.

مقامات ارشد امنیتی وزارت دفاع، داخله و ریاست عمومی امنیت ملی امروز به مجلس فراخوانده شدند تا در مورد رویدادهای خونین امنیتی روزهای گذشته به نمایندگان توضیح دهند. اما پس از طرح سوالات نمایندگان مجلس، وقتی از طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع افغانستان خواسته شد به این سوالات پاسخ دهد، او از رییس مجلس خواست تا جلسه را به دلیل مهم بودن مسایل امنیتی، سری اعلام کند.

نمایندگان مجلس با این درخواست او موافقت کردند و با سری شدن جلسه، پخش زنده تلویزیونی آن نیز قطع گردید.

Bahrami
طارق شاه بهرامی، سرپرست وزارت دفاع افغانستان

رویدادهای خونین

افغانستان در یک هفته اخیر شاهد خونین‌ترین حوادث امنیتی در ولایت‌های کابل، غور، قندهار، پکتیا و دیگر مناطق بود. طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع، ویس احمد برمک سرپرست وزارت داخله، معصوم استانکزی رییس عمومی امنیتی ملی و برخی از مقامات امنیتی ولایتی امروز در جلسه عمومی حاضر شدند تا درباره حوادث خونینی امنیتی صورت گرفته که در نتیجه آن صدها نظامی و غیرنظامی این کشور کشته و زخمی شدند، به نمایندگان مجلس توضیح دهند.

حملات انتحاری شب گذشته در مساجد شهر کابل و غور و هم‌چنین حملات انتحاری بر فرماندهی پولیس پکتیا، شهرستان اندر در غزنی، شهرستان میوند در قندهار و سایر رویدادهای مشابه در دیگر نقاط افغانستان، از مهم‌ترین مواردی بود که نمایندگان مجلس پیش از سری‌شدن جلسه، خواهان توضیح در مورد آن از سوی مقامات ارشد امنیتی افغانستان شدند.

mosque-attack1
حمله انتحاری شب گذشته بر مسجد امام زمان در غرب کابل بیش از 80 کشته و زخمی بر جای گذاشت