وزارت امور داخله افغانستان با نشر خبرنامه‌یی از پایان حمله تروریستی بر فرماندهی پولیس ولایت پکتیا خبر داده است.

حوالی ساعت 9:30 صبح امروز ابتدا دو مهاجم انتحاری موترهای مملو از مواد انفجاری را در برابر دروازه ورودی فرماندهی پولیس این ولایت منفجر ساختند تا راه برای دیگر مهاجمان انتحاری باز شود.

وزارت داخله گفته است که 5 مهاجم دیگر پس از ورود به این مرکز نظامی با نیروهای امنیتی درگیر شدند. درگیری میان نیروهای امنیتی و مهاجمان طالبان پس از 4 ساعت و با کشته شدن تمامی مهاجمان پایان یافت.

Paktia-attack3
درگیری میان نیروهای امنیتی و مهاجمان طالبان پس از 4 ساعت و با کشته شدن تمامی مهاجمان پایان یافت

تلفات سنگین

عکس‌های منتشر شده از سوی رسانه‌ها نشان می‌دهد که تعدادی از سربازان در حمله مهاجمان انتحاری کشته و زخمی شده‌اند.

توریالی عبدیانی فرمانده پولیس ولایت پکتیا نیز در نخستین لحظات حمله جان داد. وزارت داخله با تایید کشته شدن این فرمانده پولیس پکتیا از کشته شدن شماری دیگر از نیروهای پولیس خبر داده اما در این مورد جزییات بیشتری نداده است.

با اینکه تاکنون از سوی نهادهای رسمی آمار دقیقی از میزان تلفات ناشی از این حمله گروهی طالبان منتشر نشده اما ارقام منتشر شده در رسانه‌ها بسیار متفاوت است.

برخی رسانه‌ها تلفات ابتدایی این حمله را 10 تن ذکر کرده و گفته‌اند که در این رویداد 32 تن زخمی شدند که بیشترشان افراد غیرنظامی هستند.

Paktia-attack4
براساس گزارش‌های منتشر شده بیشتر قربانیان این رویداد غیرنظامیان افغان هستند

بر اساس این گزارش‌ها بیشتر قربانیان، غیرنظامیانی هستند که برای گرفتن پاسپورت به ساختمان فرماندهی پولیس این ولایت مراجعه کرده بودند.

در عین حال برخی خبرنگاران، تلفات ناشی از این حمله را سنگین دانسته و از کشته‌شدن نزدیک به 40 تن و زخمی شدن بیش از 200 تن دیگر خبر داده‌اند.

گروه طالبان با انتشار اعلامیه ای، مسوولیت این حمله خونین را برعهده گرفته است.