محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان امروز با جنرال قمر بجوا رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان دیدار کرد.

ارگ ریاست جمهوری بانشر خبرنامه‌ای به نقل از آقای غنی گفته که او سفر تازه هیات پاکستان به افغانستان را فصل جدیدی برای همکاری میان دو کشور عنوان کرده و آن‌را در شرایطی که فرصت‌های هم‌کاری خوبی ایجاد شده، مهم خوانده است.

در خبرنامه‌ی ارگ آمده که در این دیدار، روی موضوعات گوناگون به خصوص امنیت منطقه، روابط دو جانبه، صلح و ثبات، مبازره با تروریزم، روابط  ترانزیت و تجارت، مناسبات میان مدت و دراز مدت افغانستان و پاکستان، بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

در این دیدار رییس جمهورغنی تاکید کرده که تیم کاری دو طرف گام‌های بعدی را در بخش‌های مختلف بردارند تا چارچوب واضح همکاری همه جانبه بخاطر تامین صلح و ثبات در منطقه تدوین و گام‌های عملی دراین راستا برداشته شود.

با این حال آقای غنی بر ایجاد سیستم نظارتی و زمان بندی شده برای هریک از تعهدات طرفین تاکید کرده است.

تعهد پاکستان

در خبرنامه هم‌چنان آمده که مقام‌های پاکستانی تعهد سپرده که به هرنوع همکاری در راستای مبارزه با تروریزم که تهدید مشترک می‌باشد، آماده است و از میکانیزم صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت می‌کند.

هیئت پاکستان همچنان تعهد نموده که تیم‌های کاری، روی پلان‌های عملی و تطبیقی کار خواهند کرد.

رئیس جمهورغنی گفته که بخاطر فضای مناسب ایجاد شده باید گام‌های عملی برداشته شود و فضای اعتماد میان دو طرف به گونه‌ی واضح به وجود آید. او اضافه کرده که ثبات افغانستان و پاکستان به نفع دو کشور و منطقه می‌باشد و می‌تواند شهروندان دو کشور را از فقر نجات دهد.

با این حال مقام‌های دو کشور تاکید کرده اند که نباید اسیر گذشته شوند و با توجه به شرایط حاضر، نیاز جدی است تا آینده نگر باشند و برای داشتن یک آینده‌ی مرفه به گونه‌ی جدی کار کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *