پس از حدود 6 ساعت درگیری، حمله‌ی مهاجمان به فرودگاه بین المللی حامد کرزی پایان یافت.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله در صحبت با رسانه‌ها شلیک بیش از 20 راکت به این فرودگاه را تایید کرده و گفته که در این حمله یک عضو یک خانواده کشته و 4 تن دیگر‌شان زخمی شده‌اند.

آقای دانش در حساب کاربری تویتر خود از پایان عملیات پاک‌سازی خبرداده و از کشته شدن 3 مهاجم خبر داده است.

حوالی ساعت 11:30 قبل از ظهر امروز، به دنبال شلیک چندین راکت به فرودگاه بین المللی حامد کرزی، پروازهای داخلی و خارجی از این فرودگاه متوقف شد.

ذبیح الله مجاهد که خودش را سخن‌گوی طالبان می‌خواند، مسوولیت حمله بر فرودگاه حامد کرزی را بر عهده گرفته و هدف آنرا چرخبال وزیر دفاع آمریکا خوانده است.

وزیر دفاع آمریکا و دبیر‌کل ناتو در کابل

 حمله به فرودگاه کابل در حالی صورت گرفته است که جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا و ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو صبح امروز وارد کابل شدند تا با رییس‌جمهور افغانستان و سربازان خارجی مستقر در این کشور دیدار و گفت‌و‌گو کنند.

https://twitter.com/ResoluteSupport/status/912898747587268610

رییس‌جمهور غنی ساعاتی پس از این رویداد در نشست خبری همراه با وزیر دفاع امریکا و دبیر کل ناتو، این حمله را بزدلانه خوانده و گفت که نیروهای ویژه‌ی ارتش در برابر این حمله واکنش جدی نشان داده‌اند.

جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا نیز این حمله را جنایت دانسته و گفت که نیروهای امنیتی افغانستان مثل سایر حملات در دیگر ولایت ها، در برابر این حمله واکنش داشته‌اند.