یوشیکو شینوهرا در سال 1934 متولد و در جریان جنگ جهانی دوم بزرگ شد. پدر او مدیر مکتب بود و زمانی که شینوهرا فقط هشت سال داشت، پدرش را از دست داد. مادرش بعد از آن به عنوان یک قابله کار کرد. شینوهرا پس از آن که از مکتب فارغ شد، در بیست سالگی ازدواج کرد ولی به زودی طلاق گرفت و پس از آن هم تصمیمی به ازدواج دوباره نگرفت.

نخستین میلیاردر زن در جاپان

یوشیکو شینوهرا، که به نظر می‌رسد از طریق کارهای غیر‌قانونی حالا تبدیل به نخستین میلیاردر زن در جاپان شده است، چهار دهه پیش در سال 1973 کارش را در یک آپارتمان یک خوابه در توکیو شروع کرد و حالا در سن 82 سالگی، اولین میلیاردر زن در جاپان شناخته می شود.

تاسیس یک سازمان

در سال 1973 شینوهرا، سازمان حرفه‌ها‌ی غیر مستقیم را برای زنان در یک آپارتمان یک خوابه در توکیو تاسیس کرد. او در سال 2010 پس از آن که وضعیت زنان کارمند در جاپان را مساعد ندید، گفته بود که فکر می‌کند، فرصتی است که برای زنان کاری انجام بدهد. به همین منظور او سازمان حرفه‌های غیرمستقیم را تاسیس کرد که کارمندان آن فقط زنان بودند.

پذیرش خطر

شینوهرا با کار غیر قانونی‌اش، خطر بزرگی را برای میلیاردر شدن متقبل شده است. زیرا کاری را که او انجام داده و از طریق آن به سرمایه‌ی بزرگی دست یافته است، غیرقانونی بوده و همواره او خطر احساس می کرده است.

فرصت برای زنان هم‌نوع

شینوهرا گفته بود که در جامعه‌ی تحت تاثیر مردان، فرصت کمی برای فعالیت زنان وجود دارد و از این رو او فکر می‌کرد، شرایطی را مساعد سازد که زنان بتوانند مهارت خود را اعمال کنند و شینوهرا به همین منظور سازمان حرفه‌های غیر مستقیم را راه اندازی کرد.

در حال حاضر این شرکت دارای 313 دفتر از آمریکا تا تایوان است و در سال گذشته 4.5 میلیارد دالر درآمد داشته است.

داستان زندگی شینوهرا مشخص می‌سازد که او پیش از آن که بخواهد یک خانم خانه باشد، می‌خواهد بیشتر کار کند و مصروف خدمت به مردمش باشد. از سویی هم، او گفته که قرار نیست یک میلیاردر باشد، بلکه گفته می‌خواهد از طریق کسب و کار به جامعه کمک کند.

japenese2
یوشیکو شینوهرا، اولین میلیاردر زن در جاپان

کارمندان مَرد

در ابتدا، این شرکت تنها زنان را استخدام می‌کرد اما از آن‌جا که کارشان به خوبی پیش نمی رفت، شینوهرا تصمیم گرفت که کارمندان جدید مرد را نیز استخدام کند.  استخدام مردان در شرکت او در نهایت، تاثیر خوبی روی درآمد آن‌ها داشت.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *