وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن 53 شورشی در یک شبانه روز گذشته در ولایت‌های مختلف این کشور خبر داده است.

وزارت دفاع افغانستان در اعلامیه‌ای گفته است که نیروهای امنیتی این کشور در ولایت‌های ننگرهار، نورستان،کاپیسا، پکتیا، غزنی، لوگر، قندهار، زابل، ارزگان، هرات، فراه ، بادغیس،  بلخ،  فاریاب و هلمند، 53 شورشی را کشته و 17 تن دیگر را زخمی ساخته‌اند. در اعلامیه‌ی وزارت دفاع آمده که یک تن از فرماندهان محلی طالبان و 3 شورشی القاعده نیز شامل کشته شده‌ها می باشند.

هلمند

در عملیات مشترک نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان در شهرستان ناوه ولایت هلمند، 19 شورشی به شمول یک تبعه‌ی پاکستانی کشته شده‌اند. در این عملیات هم‌چنان یک موتر تسلیحات شورشیان نیز از بین برده شده است.

نورستان

در درگیری میان نیروهای امنیتی و دفاعی با گروه‌های شورشی در شهرستان برگ‌متال ولایت نورستان، 11 شورشی به شمول یک تن از فرماندهان محلی طالبان کشته و 9 تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

taliban4
وزارت دفاع افغانستان در اعلامیه ای گفته است که 53 شورشی در یک شبانه روز گذشته در ولایت‌های مختلف کشته شده اند

ارزگان

در عملیات نظامی در شهرستان چوره‌ی ولایت ارزگان، 7 شورشی کشته شده‌اند.

ننگرهار

در عملیات مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در شهرستان لعل‌پور ولایت ننگرهار، 3 تن از اعضای شبکه‎ی القاعده کشته شده‌اند.

لوگر

درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و گروه‌های شورشی در شهرستان برکی برک ولایت لوگر، 5 کشته و 1 زخمی برجای گذاشته است.

غزنی و قندهار

وزارت دفاع ملی افغانستان هم‌چنان گفته که در درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و گروه‌های شورشی در شهرستان قره‌باغ ولایت غزنی، 4 شورشی کشته و 5 تن دیگرشان زخمی شده‌اند.

در شهرستان میوند ولایت قندهار نیز، 4 شورشی کشته و 3 تن دیگر زخمی شده‌اند.