مشاور امنیت ملی رییس جمهور افغانستان و رییس عمومی امنیت ملی این کشور، گزارش‌ها در مورد گفت‌وگوهای این دو مقام امنیتی افغانستان با گروه طالبان را رد کرده و آن را نادرست دانستند.

آسوشیتدپرس به نقل از برخی مقامات افغانستان گزارش داده بود که محمد معصوم استانکزی رییس عمومی امنیت ملی و حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رییس جمهور این کشور با رهبران گروه طالبان تماس تلفنی دارند و با آن‌ها به صورت روزانه گفت‌وگو می‌کنند. در گزارش آسوشیتدپرس آمده است که این گفت‌وگوها میان مقامات امنیتی افغانستان و رهبران طالبان در پاکستان و قطر نیز انجام شده و اسنادی در این زمینه وجود دارد.

دفتر شورای امنیت ملی افغانستان گزارش‌های منتشر شده را بی‌اساس خوانده و رد کرده است. این دفتر با رد این گزارش تاکید کرده است که “پروسه صلح و پیوستن مخالفین به این پروسه از طرف شورای عالی صلح دنبال می‌شود و تصمیم برقراری تماس‌ها در این مورد نیز، از سوی شورای عالی صلح گرفته می‌شود.”

دفتر شورای امنیت ملی گفته است که این شورا از تلاش های شورای عالی صلح حمایت می‌کند.

در اعلامیه‌ی شورای امنیت ملی افغانستان آمده که “صلح یکی از اهداف عمده‌ی حکومت وحدت ملی و خواسته‌ی مشروع مردم افغانستان است و حکومت وحدت ملی از هر فرصت ممکن برای تحقق این آرمان استقبال می‌کند.”

در همین حال، ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان نیز گزارش‌های منتشر شده در مورد تماس‌های تلفنی محمد معصوم ستانکزی، رییس این اداره با طالبان را نادرست خوانده و گفته است که چنین تماس‌هایی با طالبان گرفته نشده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *