وزارت خارجه افغانستان خواهان تمرکز جامعه جهانی بر جنایت‌های بشری صورت گرفته در این کشور، از سوی گروه‌های تروریستی و حامیان خارجی‌ این گروه‌ها شده است.

صلاح الدین ربانی سرپرست وزارت خارجه افغانستان صبح امروز در سومین نشست افغانستان و اتحادیه اروپا در مورد حقوق بشر در کابل، به موارد مختلف نقض حقوق بشر از سوی گروه‌های تروریستی در یک سال گذشته اشاره کرد.

او گفت “در یک سال گذشته مواردی از نقض حقوق بشر و حتی جنایات بشری مثل محاکمه صحرایی، کشتارهای دسته جمعی هدفمند، هدف قراردادن اماکن مذهبی و تأسیسات عام المنفعه در مناطق مختلف افغانستان توسط گروه طالبان و سایر گروه‌های تروریستی مخالفِ مردم و دولت افغانستان صورت گرفته است.”

صلاح الدین ربانی در این نشست از نهادهای جهانی در این زمینه خواست تا در قضاوت‌ها و تصمیم گیری‌های شان در مورد عاملان این جنایت‌های بشری و هم چنین “افراد و سازمان‌های حامی بیرونی” این گروه‌ها تمرکز و ملاحظه جدی داشته باشند.

آقای ربانی در این نشست افزوده است که، ترویج و نهادینه سازی اصول و ارزش‌های حقوق بشری در جامعه را یکی از اهداف‌های عمده افغانستان دانسته و خواستار هماهنگی و همکاری بیشتر نهادهای ملی و بین المللی شد.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان از کاندید شدن این کشور برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خبر داد و از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا از عضویت افغانستان در این شورا حمایت کنند.

هم‌چنان دولت افغانستان از گزارشگر خاص سازمان ملل متحد در مورد مدافعین حقوق بشر دعوت نمود تا در جریان سال جاری میلادی از افغانستان بازدید نماید. به گفته آقای ربانی، دولت افغانستان از سفر گزارش‌گران ویژه سازمان ملل به این کشور استقبال می‌کند و آمادگی‌های لازم را نیز روی دست گرفته است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *