مسابقات واترپولو و آب بازی آزاد زیر نام جام صلح و دوستی در پارک ملی بند امیر بامیان برگزار شد.

واترپولو

مسابقات واترپولو روز گذشته در پارک ملی بند امیر بین تیم‌های کابل و هرات پیگیری شد.

واترپولو یک ورزش گروهی است که با استفاده از توپ در آب برگزار می‌شود که در آن دو تیم با ۶ بازیکن و یک دروازه‌بان در هر تیم به همراه ۵ بازیکن ذخیره در این ورزش شرکت می‌کنند و در محوطه‌ای درون استخر به ابعاد ۲۰ در ۲۵ متر بازی می‌کنند. بازیکنان باید با شنا کردن حرکت کنند. این بازی در ۴ دور ۸ دقیقه‌ای برگزار می‌شود. در این ورزش گروهی موفقیت نصیب تیمی می‌شود که در این ۴ دور توپ‌های بیشتری را وارد دروازه‌ی حریف کند.

https://www.instagram.com/p/BXaD1RijwNB/?tagged=bamyan

آب بازی آزاد

همچنان مسابقات آب بازی آزاد در پارک ملی بند امیر بامیان برگزار شد. در این مسابقات 100 ورزشکار از ولایت‌های مختلف در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان اشتراک کرده بودند.

تماشاگران ویژه

محمد طاهر زهیر والی بامیان، انجنیر نصیر احمد درانی وزیر احیاء و انکشاف دهات و داکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه افغانستان از جمله کسانی بودند که در این مسابقات حضور داشتند و مسابقات را از نزدیک تماشا می‌کردند.

waterpolo3
مسابقات واترپولو و آب بازی آزاد زیر نام جام صلح و دوستی در پارک ملی بند امیر بامیان برگزار شد

انجام مسابقات

در مسابقات آب بازی آزاد مقام‌های اول الی سوم را ورزشکاران کابل از آن خود کردند. همچنان در مسابقات واترپولو تیم کابل از سد هرات گذشت و برنده مسابقه اعلان شد.

واترپولو و آب بازی آزاد تنها ورزش‌های نیستند که برای تمرین و انجام مسابقات نیاز به آب کافی دارد، بلکه شنا نیز از جمله ورزشی است که در آب بازی می‌شود.

این مسابقات در حالی زیر نظر ریاست عمومی تربیت بدنی افغانستان و آمریت تربیت بدنی ولایت بامیان برگزار شد که در بیشتر نقاط افغانستان آب کافی جهت رشد چنین ورزش‌ها وجود ندارد.

waterpolo6
این مسابقات زیر نظر ریاست عمومی تربیت بدنی افغانستان و آمریت تربیت بدنی ولایت بامیان برگزار شد

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *