وزارت داخله افغانستان از بازگشایی شاهراه کابل – قندهار خبر داده است که از روز گذشته به دلیل درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان به روی رفت و آمد بسته شده بود.

گروه طالبان در اولین ساعات صبح روز گذشته در مسیر شاهراه کابلقندهار با حمله بر چندین پاسگاه نظامیان افغان در شهرستان سید آباد در ولایت میدان وردک، با نظامیان این کشور درگیر شدند.

وزارت داخله افغانستان اعلام کرده است که در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و جنگ‌جویان طالبان در این منطقه، 55 جنگ‌جوی طالبان کشته شده و 30 تن دیگر مجروح شده‌اند. به گفته مقامات وزارت داخله در این نبرد یک روزه، 1 غیرنظامی کشته شده و 6 پولیس نیز زخمی برداشتند.

نیروهای امنیتی توانسته‌اند دو مهاجم طالبان را با یک موتر پر از مواد انفجاری بازداشت کنند.

forces
در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و جنگ‌جویان طالبان در شهرستان سیدآباد میدان وردک، 55 جنگ‌جوی طالب کشته و 30 تن دیگر مجروح شده‌اند

روز گذشته پس از آغاز درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان، رفت و آمد مسافران در این شاهراه ممنوع شد.

پلیس میدان وردک اعلام کرده است که نیروهای امنیتی به منظور جلوگیری از تلفات غیرنظامیان و گروگان‌گیری آنان توسط طالبان، این شاهراه را مسدود ساختند.

شاهراه کابل – قندهار یکی از مسیرهای مهم مواصلاتی افغانستان است که حدود نه ولایت جنوب و غرب این کشور را به کابل وصل می‌کند.