کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان با اشاره ربوده شدن 70 غیرنظامی از مسیر شاهراه قندهار–شاه ولی کوت اعلام کرده که ربودن افراد غیرنظامی از سوی گروه طالبان یک جنایت جنگی می باشد.

گروه طالبان هفته گذشته 70 غیرنظامی را از مسیر شاهراه قندهار–شاه ولی کوت ربودند. پس از آن روز گذشته مقام های محلی ولایت قندهار اعلام کردند که گروه طالبان 7 تن از ربوده شدگان را کشته و شماری از آنان را آزاد کرده است. اما در عین حال، 43 تن دیگر آنان هنوز در بند این گروه می باشند.

کمیسیون مستقل حقوق بشرافغانستان در واکنش به این رویداد، اعلام کرده که “هدف قرار دادن و گروگان گیری افراد ملکی نقص صریح و آشکار قواعد حقوق بشردوستانه بین المللی، موازین حقوق بشر و احکام دین مقدس اسلام می باشد. براساس اصول حقوق بشردوستانه بین المللی، سازماندهی و انجام چنین حملات، از مصادیق جرایم جنگی به شمار رفته و عامیلین آن باید مورد پیگرد عدلی قرار گیرند.”

حقوق بشر

همچنان کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از مخالفین مسلح دولت افغانستان به صورت جدی خواسته تا از کشتن و گروگان گیری افراد غیرنظامی خودداری نموده و خواهان آزادی فوری ربوشدگان قندهار شده است.

کمیسیون حقوق بشر افغانستان از دولت این کشور نیز خواسته تا عاملین این رویداد را شناسایی و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی نماید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *