مقام‌های محلی ولایت دایکندی می‌گویند که در درگیری افراد مسلح غیر مسوول در این ولایت 6 تن کشته و زخمی شده اند.

مرتضی عالمی‌زاده، ولسوال شهرستان اشترلی ولایت دایکندی به خبرنامه گفت که در درگیری که روز گذشته میان دو گروه مسلح غیر مسوول در این شهرستان صورت گرفت 4 تن به شمول یک خانم کشته و 1 تن دیگر مجروح شده است.

آقای عالمی‌زاده افزود که افراد فرمانده موسی روز گذشته بر ملیشه‌های ضامن وفایی یکی دیگر از فرماندهان مسلح حمله کرده و در درگیری خونینی داشته اند.

در عین حال، در حمله افراد مسلح غیر مسوول بر نیروهای امنیتی افغان در این شهرستان نیز یک تن از این افراد کشته شده اما به نظامیان افغان آسیبی نرسیده است. آقای عالمی‌زاده افزود که اکنون کنترول محل مورد منازعه در اختیار نظامیان افغان است.

taliban15
مرتضی عالمی‌زاده، ولسوال شهرستان اشترلی ولایت دایکندی گفته است که اکنون کنترول محل مورد منازعه در اختیار نظامیان افغان است

براساس اظهارات ولسوال اشترلی، فرمانده موسی یکی از افراد مسلح غیر مسوول در این شهرستان بوده که هر از گاهی باعث ایجاد ناامنی در این شهرستان می‌شود.

ولایت دایکندی در مرکز افغانستان از ولایت های نسبتا آرام این کشور بوده که حکومت محلی در آن تسلط کامل دارد.

با وجود امنیت در ولایت دایکندی حضور اندک گروه طالبان در شهرستان کجران و افراد مسلح غیر مسوول در شماری از شهرستان های آن، یکی از نگرانی های شهروندان این ولایت را تشکیل می دهد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *