در نشست وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو که قرار است امروز در بروکسل برگزار شود، حمایت نیروهای این پیمان از نیروهای امنیتی افغانستان در محوریت این بحث‌ها قرار دارد.

وزازت دفاع افغانستان اعلام کرده که کابل در این نشست خواهان فشار بیشتر ناتو بر پاکستان و برخورد جدی با گروه‌های تروریستی و افراط‌گرا در آن کشور است.

طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع افغانستان در این نشست به نمایندگی از این کشور شرکت کرده است.

براساس اظهارات مقامات وزارت دفاع افغانستان، قرار است آقای بهرامی روی موضوعات اجماع منطقه ا‌ی برای صلح، تقویت نیروهای امنیتی خاص و توسعه ظرفیت های فنی و جوان صحبت داشته باشد. همچنان مبارزه با فساد، سیستم تدارکاتی بهتر و تقویت هوانیروی افغانستان از موضوعات دیگر مورد بحث آقای بهرامی در این نشست عنوان شده است.

وزارت دفاع افغانستان هم‌چنان اعلام کرده که همکاری نیروهای افغان و بین المللی مستقر در این کشور و مدرن‌سازی مرکز کشف و استخبارات وزارت دفاع افغانستان نیز از جمله مسایل مورد بحث آقای بهرامی با سران ناتو خواهد بود.

Special Forces Elite ANSF
حمایت نیروهای پیمان اتلانتیک شمالی (ناتو) از نیروهای امنیتی افغانستان در محوریت این بحث‌ها قرار دارد

وزارت دفاع افغانستان گفته است که نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل هم‌زمان با افزایش ناامنی ها در افغانستان برای این کشور با ارزش است. گزارش شده که ناامنی های اخیر در پایتخت افغانستان، حامیان بین المللی حکومت این کشور را نیز نگران ساخته است.

ماموریت نیروهای ناتو در سال 2014 پایان یافت و پس از آن نیروهای ناتو مستقر در افغانستان تنها در قالب ماموریت حمایت قاطع مشغول آموزش و مشوره دهی فعالیت می کنند.

حالا نزدیک به 13000 نیروی ناتو در چهارچوب برنامه پشتیبانی حمایت قاطع در این کشور حضور دارند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *