پس از آن که طالبان برای دومین بار تصاویری از استادان دانشگاه آمریکایی را منتشر کرده و در برابر آزادی آن ها خواهان آزادی زندانیان طالبان شدند، ریاست جمهوری افغانستان می گوید که این زندانیان را معامله نخواهد کرد.

این دو استاد دانشگاه آمریکایی سال گذشته از منطقه دارالامان کابل ربوده شدند. این دو گروگان در این تصویر ویدیویی تازه که از سوی طالبان منتشر شده، گفته اند که این گروه در مقابل رهایی شان، خواهان آزادی زندانیان وابسته به طالبان هستند.

شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخن گوی ریاست جمهوری امروز در یک کنفرانس خبری گفت که حکومت این کشور حاضر به معامله ی زندانیان طالبان با این افراد نیست. با این حال او تاکید کرد که حکومت این کشور از تمام امکانات و ظرفیت های خود برای آزادی گروگان هایی که نزد طالبان هستند، استفاده خواهد کرد.

او هم‌چنین افزود که در مورد تروریستان و آنانی که اقدام به آدم ربایی می نمایند، هیچ ملاحظه ای صورت نخواهد گرفت.

شاه حسین مرتضوی، سخن‌گوی رییس‌جمهور افغانستان
شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخن‌گوی رییس‌جمهور افغانستان

انتخابات

بخش دیگری از صحبت های امروز سرپرست دفتر سخن‌گوی ریاست جمهوری افغانستان، در مورد برگزاری انتخابات مجلس این کشور بود.

او گفت انتظار می رود که تاریخ برگزاری انتخابات مجلس، امروز از سوی کمیسیون مستقل انتخابات این کشور اعلام شود.

آقای مرتضوی تاکید کرد که حکومت افغانستان آماده برگزاری انتخابات مجلس و شوراهای ولایتی این کشور است. او گفت که حکومت افغانستان از نهادهای ملی و بین المللی خواسته است تا در انتخابات پیش رو، نقش نظارتی بیشتری برای برگزاری انتخاباتی شفاف داشته باشند.

قرار بود انتخابات مجلس این کشور در بهار سال 1394 برگزار شود اما رهبران حکومت وحدت ملی، مشکلات فنی، مالی و ضرورت اصلاحات لازم در نظام انتخاباتی را موجب تاخیر در برگزاری انتخابات مجلس این کشور دانستند. رییس جمهور غنی سپس مدت کار نمایندگان کنونی مجلس را تمدید کرد و گفت که تا زمان برگزاری انتخابات مجلس و اعلام نتایج آن، این نمایندگان باید به کارشان ادامه دهند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *