ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اعلام کرده که یک حمله کننده انتحاری را زنده بازداشت کرده است. این انتحاری نتوانسته بود در مراسم تدفین پسر  محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنای افغانستان حمله انتحاری انجام دهد. همزمان با این نهاد اطلاعاتی افغانستان از انهدام یک شبکه تروریستی 12 عضوی در کابل خبر داده است. این شبکه پیش از آن که بتواند بر اهدافی در این شهر حمله کند، منهدم شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اعلام داشت که این فرد انتحاری مواد منفجره را در کفش های خود جاسازی کرده بود. مسولان امنیتی تاکید دارند که با استفاده از این روش مواد انفجاری را به را حتی در زمان تلاشی از دید نیروهای امنیتی پنهان کرده و در مراسم تدفین داخل شده است.

بر اساس اطلاعیه ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان، حمله کنندگان روز گذشته در مراسم جنازه سالم ایزدیار در مدرسه مولوی احمد در شهر چمن کویته پاکستان آموزش دیده و سپس به افغانستان فرستاده شده بود.

روز گذشته در مراسم خاکسپاری سالم ایزدیار پسر علم ایزدیار معاون اول مجلس سنای افغانستان در بادام باغ کابل سه انفجار پی در پی صورت گرفت. در این انفجار بیش از 6 تن کشته و حدود 87 تن دیگر زخم برداشتند.

سالم ایزدیار پسر ارشد محمد علم ایزدیار در تظاهرات جمعه گذشته در جریان تظاهرات علیه حمله مرگبار چهار شنبه خونین در جریان تیراندازی نیروهای امنیتی کشته شده بود. در این رویداد نزدیک به 20 تن کشته و زخمی شدند که پسر آقای ایزدیار در میان کشته شدگان قرار داشت.