مقام‌های وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن 53 تروریست در یک شبانه روز  گذشته در ولایت های مختلف این کشور خبر داده اند.

وزارت دفاع افغانستان، اعلام کرده که نیروهای امنیتی این کشور با راه اندازی عملیاتی در ولایت های ننگرهار، لغمان، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، خوست، غزنی، قندهار، ارزگان، بادغیس، فراه، هرات، قندوز، فاریاب، بغلان، بدخشان و هلمند 53 تروریست را کشته و 19 تن دیگر را زخمی کرده اند.

عملیات‌های گسترده

جزئیات ارائه شده از سوی وزارت دفاع افغانستان نشان می دهد که در نتیجه عملیاتی در ولایت هلمند 11 شورشی و در ولایت قندوز نیز 10 شورشی از بین رفته اند.

بر اساس این اعلامیه، در عملیات نظامیان افغان در ولایت هرات 10 جنگجوی طالب کشته و تعدادی سلاح و مهمات این گروه به دست نیروهای امنیتی این کشور قرار گرفته است.

militants
دو تن از اعضای گروه داعش در نتیجه عملیات نیروهای نظامی افغان در شهرستان چپرهار ننگرهار کشته شده اند

وزارت دفاع افغانستان هم‌چنان از کشته شدن 10 شورشی طالب و زخمی شدن 5 تن دیگر در ولایت غزنی خبر داده است.

افراد وابسته به گروه داعش هدف حمله نیروهای امنیتی افغان قرار گرفته که در نتیجه آن در شهرستان چپرهار ولایت ننگرهار 2 عضو این گروه کشته شده اند.

 در اعلامیه وزارت دفاع افغانستان هم‎چنان آمده است که 4 جنگجوی طالب در ولایت پکتیا و 4 تن دیگر در ولایت قندهار کشته شده اند.

والی طالبان

این در حالی است که دفتر رسانه های فرمانده پلیس قندوز از کشته شدن 61 جنگجوی طالب به شمول والی طالبان برای تخار و ولسوال این گروه برای شهرستان چهاردره ی قندوز خبر داده اند.

بر اساس این اعلامیه در عملیات نظامیان افغان 25 شورشی طالبان زخمی شده اند.

گزارش شده که تا کنون بیشتر شهرستان‌های ولایت تخار از وجود گروه‌های تروریستی پاکسازی شده است.

taliban-militants
والی طالبان برای ولایت تخار توسط نظامیان افغان کشته شده است