اعضای شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان می گویند که این حزب با ترکیبی تازه و با برنامه هایی گسترده، به دنبال حضوری قوی تر در انتخابات های آینده این کشور است.

مسولان این حزب صبح امروز با برگزاری مراسمی در شهر کابل، از اصلاحاتی در ساختار جمعیت اسلامی خبر دادند که طی آن اعضای شورای رهبری موقت آن از 9 تن به 64 تن افزایش یافته است.

jamiyat-islami2
صلاح الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجه و رئیس حزب جمعیت اسلامی افغانستان

در این فهرست شمار زیادی از اعضای قدرتمند این حزب از جمله عطا محمد نور والی بلخ، یونس قانونی معاون پیشین ریاست جمهوری، احمد ضیا مسعود نماینده پیشین رییس جمهور در امور اصلاحات، اسماعیل خان فرمانده پیشین جهادی، بسم الله محمدی وزیر پیشین داخله، علم خان آزادی، حفیظ منصور و امان الله گذر نمایندگان مجلس دیده می شوند.

صلاح الدین ربانی سرپرست وزارت خارجه و رییس جمعیت اسلامی، هدف از ایجاد اصلاحات و تغییرات تازه در ساختار این حزب را “افزایش قدرت بسیج مردمی برای کارها و برنامه های بزرگ تر دانست.”

او تاکید کرد “همانگونه که حزب جمعیت اسلامی در انتخابات گذشته‌نشان داد، در انتخابات های بعدی نیز با قدرت بیشتر مردمی در صحنه حضور خواهد داشت.”

رییس جمعیت اسلامی بار دیگر تاکید کرد که نظام پارلمانی، مورد حمایت این حزب و مناسب برای شرایط افغانستان است.

jamiyat-islami1
حزب جمعیت اسلامی به دنبال حضوری پرقدرت در تحولات سیاسی آینده افغانستان است

ربانی، انحصار گرایی را به زیان افغانستان دانست و گفت که مشارکتی‌ترین نظام مردم سالاری، نظام پارلمانی است که از طریق آن مشارکت سیاسی همه شهروندان در قدرت امکان پذیر می باشد.

صلاح الدین ربانی تامین منافع ملی کشور را نیازمند مشارکت ملی در تمامی عرصه‌ها دانست و گفت که به همین منظور، جمعیت اسلامی به دنبال ایجاد همسویی با احزاب و جریان های سیاسی مختلف است.