نمی‌خواهم درباره کچالو (سیب‌زمینی) داستان‌پردازی کنم.

مختصر و کوتاه؛ سنگین‌ترین کچالوی جهان 4.98کیلوگرام وزن دارد و توسط مردی به نام «پیتر گلازبروک» پرورش داده شده است.

این کچالو در چهارم ماه سبتامبر سال 2011 میلادی در باغ ملی انگلستان (مکانی که سبزیجات در آن به مقایسه گرفته می‌شود و همچنان نمایش داده می‌شود) به نمایش گذاشته و وزن شده است و توانست رکورد قبلی «وزین‌ترین کچالوی جهان» که وزن خالص آن به 3.76 کیلوگرام می‌رسید را بشکند.

پیتر گلازبروک، کچالو و نماینده‌ی گینس / عکس: رکورد جهانی گینس

آقای گلازبروک 66 ساله دارنده‌ی دو رکورد جهانی گینس دیگر نیز است. او پیش از پرورش بزرگترین کچالوی جهان، سنگین‌ترین زردک (هویج) و درازترین چغندر جهان را نیز با نام خودش ثبت گینس کرده بود.

طول چغندر که او پرورش داده بود به 21 فت رسیده بود و زردکش نیز 13 پوند وزن داشت.

بزرگتر از بزرگترین

پیش از آقای گلازبروک در سال 2010میلادی یک کشاورز لبنانی نیز می‌خواست با نمایش بزرگ‌ترین کچالوی دنیا، نام خود و محصولش، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شود.

The biggist potato
خلیل سمهات و کچالوی که او پرورش داده بود

نامش خلیل سمهات بود و آن زمان 56 سال عمر داشت و در جنوب بیروت زندگی می‌کرد. کچالوی را که آقای سهمات پرورش داده بود 11.3کیلوگرام وزن داشت اما نمایندگان گینس، کچالوی وزین او را در لیست مسابقات ثبت نکردند؛ زیرا آنان مدعی بودند که کچالوی خلیل از نوع «شیرین» آن است. دلیلی که هرگز ثابت نشد و خلیل نیز آن‌را نپذیرفت. او همواره ادعا کرده است که هرگز از هیچ مواد کیمیایی برای پرورش محصولات‌اش استفاده نکرده است.

کچالوی شیرین

کچالوی شیرین از نوع سیب‌زمینی‌هایی است که توسط کود و دیگر مواد کیمیایی پرورش داده می‌شود و از مزه‌ی چندانی نیز برخوردار نیست. مهندسان کشاورزی می‌گویند که وزن این نوع از کچالوها حتی به 35 کیلوگرام نیز می‌رسد.

https://www.youtube.com/watch?v=COTyC9LZc1Q

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *