مرد 25 ساله اندونزیایی روز یک‌شنبه این هفته، پس از این‌که برای برداشت و جمع‌آوری روغن نخل به جنگل رفته بود، ناپدید شد.

اکنون پولیس محلی جزیره‌ی سلاویسی در غرب اندونیزیا به رسانه‌ها گفته است که آنان جسد مرد ناپدید شده‌ را در داخل شکم یک مار بزرگ پیدا کرده اند.

ماموران محلی به بخش اندونزیای بی‌بی‌سی گفته اند که پس از گزارش روستاییان به ماموریت پولیس محل، آنان دست‌به‌کار شده و برای جست‌وجوی اکبر، به جنگل می‌روند.

پولیس در جریان جست‌وجو برای یافتن این مرد، مار بزرگی را پیدا کردند که شکم برجسته‌ای داشت. آنان نقش چکمه‌های شکارچی‌ها روی پوست بدن این مار نیز مشاهده کرده اند. این ماموران احتمال می‌دهند که مار مرد مورد نظر شان را بلعیده باشد.

Snake 2
پولیس اندونیزیا جسد مرد ناپدید شده‌ را در داخل شکم یک پیتون بزرگ پیدا کرده اند

پولیس محلی سلاویسی سپس دست به‌کار شده و پس از کشتن مار، شکم آن را شکافته و جسد مردی را بیرون می‌آورند.

این مار از نوع مارهای پیتون بوده که پوست چهارخانه داشته و هفت متر نیز طول داشته است.

مار پیتون

پیتون نام یک نوع از مارهای عظیم‌الجثه است که اکثراً در جنوب-شرق آسیا زندگی می‌کند. طول این مار می‌تواند تا بیش از 10 متر و وزنش به 150 کیلوگرم نیز برسد.

پیتون از درازترین خزندگان جهان می‌‎باشد و به صورت معمول در غارها و رودخانه‌ها یافت می‌شود. همچنان گفته می‌شود که این مار غول‌پیکر خود را روی درختان نیز استتار می‌کند.

این مارها از مناطق مسکونی پرهیز می‌کنند به این جهت انسان‌ها کمتر و به ندرت هدف طعمه‌‎ی آن‌ها قرار می‎گیرند، اما گزارش‌هایی نیز وجود دارد که در برخی اوقات کودکان طعمه آنان شده اند.

این مارهای عظیم‌الجثه می‌تواند طعمه‌های بزرگی مانند گراز و سگ‌های وحشی را نیز هدف قرار دهند.

هم‌چنان مزارع روغن نخل نیز از جمله مکان‌هایی است که پیتون‌ها می‌توانند طعمه‌های خود را در آن‌جا شکار کنند.

توسط علی اکبر