طولانی‌ترین سفرهای هواپیمایی در بهترین حالت می‌تواند آزاردهنده تعریف شود. اما در جدیدترین رکورد طولانی‌ترین سفر هواپیمایی دنیا مسافران ذوق‌زده بودند تا دل‌گیر و خسته.

ناوگان هواپیمایی قطر ایرویز، طولانی‌ترین پرواز خود تا به حال را که طولانی‌ترین پرواز هواپیمایی جهان نیز می‌باشد برای اولین‌بار از دوهه؛ پایتخت قطر تا آکلندِ نیوزلند در 16 ساعت و 20 دقیقه تکمیل نمود.

این پرواز توسط هواپیمای بوینگ 777 – 200 ال‌آر ناوگان هواپیمایی قطر ایروز تکمیل شد و مسافت 14535 کیلومتر را تکمیل کرد.

این سفر حتی در بازگشت طولانی‌تر شد و در مدت 17 ساعت و 30 دقیقه به خاطر وزش باد انجام شد.

در جریان این سفر مسافران ذوق‌زده بودند و از خود با کیک و نوشیدنیِ کیوی، در بزنس کلاس (مکان خاصی در هواپیما) پذیرایی کردند.

قابل تعجب نیست که سفری به این مدت طولانی، تیل زیاد نیز مصرف می‌کند. یکی از سرنشینان این هواپیما قبل از پرواز در صفحه‌ی تویتر خود نوشته است که در کنار مسافران این پرواز 138 تن تیل را نیز حمل می‌کند.

پس از 16 ساعت پرواز، رسیدن به آکلند، خود حس خاطرجمعی جدی را برای مسافرین داده بود.

زمانی که این پرواز طولانی در فرودگاه آکلند به زمین نشست، با استقبال سنتی آب‌پاش‌های تیم آتش‌نشانی فرودگاه نیز پذیرایی شد.

پیش از این، دو شرکت دیگر نیز این چنین پرواز طولانی داشته اند.

ناوگان هواپیمایی امرتس ایرلاینز این مسیر را از دبی تا آکلند، 300 کیلومتر کمتر پی‌موده است. و در عین حال شرکت ایراندیا خط پروازی دهلی–سان فرانسیسکو را با فاصله 12343 کیلومتر طی کرده است.

به نظر می‌رسد این طولانی‌ترین پرواز ناوگان‌های هواپیمایی رقیب و در حال رشد منطقه‌ای ما نباشد. با این حال، این چنین پروازها که در آن 16 ساعت تمام باید روی چوکی هواپیما نشست، خسته‌کننده می‌باشد.