مقامات محلی در ولایت شرقی ننگرهار می گویند که گروه داعش بیش از 60 خانه مسکونی را در ولسوالی کوت به آتش کشیده است.

حضرت حسین مشرقی وال سخن گوی فرماندهی پولیس این ولایت به خبرنامه می گوید که، روز گذشته افراد وابسته به داعش این خانه ها را در مناطق دور دست ولسوالی کوت آتش زده اند اما به گفته ی او، در این خانه ها کسی زندگی نمی کرد.

سخن گوی پولیس ننگرهار، حضور گروه داعش در ولسوالی های اچین، نازیان، ده بالا و کوت را تایید می کند و می گوید که این گروه در ولسوالی های نزدیک به خط دیورند حضور دارند و دست به حملات چریکی می زنند.

تصویر منتشرشده از داعش در ولایت ننگرهار افغانستان

او می گوید که مراکز این گروه در مناطق دور دست ننگرهار هدف حملات هوایی قرار گرفته و نابود شده است و عملیات نظامی برای نابودی کامل این گروه ادامه خواهد داشت.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان از مراکز اصلی گروه داعش به شمار می رود. این گروه در میزان سال جاری در ولسوالی پچیراگام این ولایت نیز دست به حملات زده و خانه های مردم را آتش زده بود.

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری افغانستان نیز چندی قبل گفته بود که داعش از پاکستان وارد افغانستان می شوند. او گفته بود که بخش زیادی از این گروه در ننگرهار پاکستانی هستند و زمانی که افغانستان آن ها را زیر فشار قرار می دهد به آن سوی خط دیورند می روند.

مشاور امنیت ملی رییس جمهور افغانستان نیز چندی قبل گفته بود که داعش از پاکستان وارد خاک این کشور می‌شود
مشاور امنیت ملی رییس جمهور افغانستان نیز چندی قبل گفته بود که داعش از پاکستان وارد خاک این کشور می‌شود

در همین حال وزارت دفاع افغانستان گفته است که یکی از فرماندهان گروه داعش در ولسوالی شینوار این ولایت، دستگیر شده است.

این فرمانده داعش در عمیات مشترک نظامی نیروهای امنیتی افغان در 24 ساعت گذشته، دستگیر شده است که در نتیجه ی آن 6 طالب نیز کشته شده اند.