نخستین جشنواره محیط زیستی از سوی شبکه‌ی رنگین‌کمان در کابل برگزار شد. هدف از این جشنواره گسترش فرهنگ محیط پاک و تقدیر از فعالان محیط زیستی بود.

علی پارسا، دبیر این شبکه‌ی مدنی در کابل گفت که شبکه‌‎ی رنگین کمان در بخش فرهنگ‌سازی برای داشتن یک محیط پاک، برنامه‌های زیادی را انجام داده است. او گفت که این شبکه امیدوار است که بتواند، فرهنگ خوب شهر نشینی را میان مردم پایتخت نهادینه کند.

کاظم همایون، رییس پالسی و پلان اداره ملی حفاظت محیط ریست، گفت که نقش جامعه مدنی در آگاهی دهی مردم موثر است و از این شبکه به عنوان شبکه‌ی فعال در عرصه محیط زیستی تقدیر کرد.

در این جشن‌واره مقام‌های ریاست محیط زیست نیز حضور داشتند
این جشن‌واره در حضور مقام‌های اداره‌ی ملی حفاظت محیط زیست برگزار شده بود

در این برنامه، در سه بخش جداگانه از عکاسان محیط زیستی، پیشتازان مسابقه محیط زیستی رنگین کمان و اشخاص سبزاندیش، و جمعی از فعالان رنگین کمان تقدیر شد. در این جشنواره برای نخستین بار “تندیس زمین” به عنوان اولین جایزه معتبر محیط زیستی در افغانستان، به ده فعال و هنرمند و دو مکتب پیشتاز در مسابقه بیست بهترین پیام محیط زیست اعطا شد.

این تندیس قرار است از این پس به گونه منظم هر سال از سوی شبکه رنگین کمان به شاخص ترین و فعال ترین چهره های محیط زیست اعطا شود.

گزارش تصویری از این جشنواره را در ادامه دنبال کنید.

rangin-kaman-festewal-living-invironment
این نخستین جشنواره‌ای است که در مورد محیظ زیست در کابل، برگزار می‌شود
rangin-kaman-festewal-living-invironment
در این جشنواره از شماری چهره‌های که در بخش محیط زیست فعالیت داشته‌اند، تقدیر شد
عکاسان محیط زیستی نیز در این جشن‌واره تقدیر شدند
عکاسان محیط زیستی نیز در این جشن‌واره تقدیر شدند
rangin-kaman-festewal-living-invironment
در این جشنواره، در سه بخش جداگانه از عکاسان محیط زیستی، پیشتازان مسابقه محیط زیستی رنگین کمان و اشخاص سبزاندیش، و جمعی از فعالان رنگین کمان تقدیر شد.

علی اکبر همکار این گزارش بوده است.