1- انستاگرام در میان افغان‌ها همانند فیس‌بوک و تویتر طرفداران زیادی پیدا کرده اما هنوز به یک رسانه اجتماعی شناخته شده در افغانستان تبدیل نشده است. با این حال کاربران جوان افغان بیشتر برای اشتراک گذاری لحظه‌های از زندگی شان از انستاگرام استفاده می‌کنند.

Instagram-Posts-(1)

2- بسیاری از جوانان پسر افغان، بیشتر در حساب‌های کاربری خود عکس‌های خود را شریک می‌کنند. با آن که در کشورهای دیگر این مسئله متفاوت است و کاربران در آن کشورها انستاگرام را به ترویچ خود محدود نمی‌سازند.

Instagram Posts

3- شماری زیادی از جوانان انستاگرامی، احساسات، عواطف و حالت فعلی خود را با اشتراک گذاری عکس‌های که بیانگر وضعیت آن لحظه‌شان می‌باشد، بیان می‌کنند.

Instagram Posts

4- برخی از افغان‌های دیگر که اکثرا شخصیت‌های مطرح هنری می‌باشند، ویدیوهای کوتاه و عکس‌های جذاب خود را در انستاگرام به اشتراک می‌گذارند. از آن جمله یکی از پرطرفدارترین‌ها در انستاگرام آریانا سعید است که عکس‌های دیدنی در حساب کاربری خود دارد.

Instagram Posts

5- بسیاری از دختران انستاگرامی افغان، همانند حساب‌های کاربری فیس‌بوک خود در حساب‌های انستاگرام خود نیز عکس‌های خود را نمی‌گذارند و بیشتر عکس‌های از اعضای خانواده به ویژه کودکان، عکس‌های عاشقانه و جملات آموزنده را شریک می‌کنند.

Instagram Posts

6- بسیاری از کاربران افغان انستاگرام برخی از صفحات پرطرفدار را در این رسانه دنبال می‌کنند. یکی از این صفحات به نام داب-اسمش یا لب سینگ است که بیشتر جوانان ویدیو‌های سلفی خود را با لب سینگ از آهنگ‌ها و یا آوازخوانی خود شان در این صفحه نشر می‌کنند. این صفحه بیشتر کمیدی است.

Instagram Posts

7- علاوه بر این برخی از افغان‌های دیگر صفحاتی ساخته اند که با استفاده از عکس‌های انستاگرام کاربران افغان، به معرفی جوانان خوش چهره و شیک می‌پردازند. این صفحات بیشتر عکس‌های خود را از جوانانی دریافت می‌کنند که خواهان شهرت در انستاگرام می‌باشند.

Instagram Posts