پیروزی افغانستان بر ویست اندیز قهرمان سابق جهان

کرکت بورد افغانستان در پایان دوره بازی گروهی برای قهرمانی بهترین بازی‌های ممکن را انجام داد. تیم کرکت افغانستان در آخرین بازی گروهی، تیم ویست اندیز مدافع قهرمانی مسابقات بیست آوره کرکت را به آسانی شکست داد.

تیم کرکت افغانستان یک بار دیگر توانست لحظه شادمانی را برای افغان‌ها رقم بزند.

شورای جهانی کرکت تیم افغانستان را تاریخ سازان نامیده و پیروزی این تیم بر ویست اندیز را پیروزی بزرگ خوانده است.

Cricket-feedback1

ارگ ریاست جمهوری در اولین واکنش تویتری خود ضمن تبریک به ملت افغانستان، نوشته است که “ما به شما می‌بالیم”.

Cricket-feedback2

دکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان در تویت خود نوشته است که این بازی بهترین نمونه‌ای از موفقیت کار تیمی است و گفته است که بازی‌کنان ما تاریخ ساز شده اند و مردم افغانستان بی‌صبرانه منتظر پذیرایی قهرمانان ماست.

Cricket-feedback3

 

عمر داودزی وزیر داخله پشین و از سیاست مداران تاثیر گذار این کشور در تویت خود نوشته است که “ما به شما می‌بالیم”

Cricket-feedback4

حمدالله محب سفیر جوان افغانستان در واشنگتن در تویتر خود نوشته است، در حالی که ببرهای آبی افغانستان بر ویست‌اندیز پیروز شده است، شادمانی در سراسر افغانستان موج می زند.

Cricket-feedback04

دومنیک جیرمی سفیر بریتانیا در افغانستان برد افغانستان را پیروزی بزرگ نامیده و در تویتر خود نوشته است که کرکت افغانستان قابلیت شان را در بازی مقابل سریلانکا، آفریقای جنوبی، انگلستان و ویست‌اندیز نشان داد.

Cricket-feedback5

امر سینها سفیر سابق هند در افغانستان نوشته است که واو! و برای افغان‌ها آرزوی موفقیت نموده است.

Cricket-feedback6

ولی نصر یکی از بزرگ‌ترین نظریه پردازان آمریکایی و مشاور سابق وزارت خارجه آمریکا در واکنش به پیروزی افغانستان در تویتر خود نوشته است که چه کسی فکر می‌کرد افغانستان در عرصه کرکت به قدرتی تبدیل شود.

Cricket-feedback

کرکت بورد افغانستان در واکنش تویتری خود به این پیروزی نوشته است که داستان دل‌انگیز و بازی عالی.

Cricket-feedback7

اسلام امیری کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال افغانستان در تویتر خود نوشته است که چه پیروزی دیدنی در مقابل بهترین تیم کرکت جهان.

Cricket-feedback8

واکنش‌های عمومی و همگانی داخلی و جهانی نسبت به این پیروزی بزرگ افغان‌ها را برای لحظه‌های اندک با هم وصل کرده و اشک شادی را در چشمان آن‌ها خارج از هر دغدغه ای به وجود آورده است. در افغانستان ورزش ثابت ساخته که می‌تواند بر شکاف‌های این کشور فایق آید.

مختار پدرام همکار این گزارش بوده است