دلایل اصلی ترک شغل توسط کارمندان

در حالی که اقتصاد تعریف چندانی ندارد، هنوز هم برخی کارمندان شغل خود را ترک می‌کنند. اما چه چیزی باعث می‌شود که کارکنان بخواهند شغل خود را ترک کنند؟ به عنوان کارفرما، برای حفظ و توسعه استعدادهای برتر خود چه کارهایی می‌توانید انجام دهید؟ در این نوشتار دلایل ترک شغل کارمندان را بررسی خواهیم کرد.

دلایل اصلی ترک شغل توسط کارمندان

به گفته مرکز تحقیقات پیو، دلایل زیادی برای ترک کارمندان وجود دارد. اما برخی از دلایل ترک شغل پررنگ‌تر از سایر دلایل هستند.

دستمزد پایین

دلایل اصلی ترک شغل توسط کارمندان - دستمزد پایین

بر اساس داده‌های مرکز تحقیقات پیو، مهمترین دلیلی که کارمندان شغل خود را ترک کردند، دستمزد کم بود. پاداش و مزایا برای کارکنان بسیار مهم است.

نبود فرصت‌های پیشرفت شغلی

یکی دیگر از دلایل اصلی ترک شغل توسط کارمندان نبود امکان پیشرفت شغلی است.  کارکنان می‌خواهند یاد بگیرند، رشد کنند و پیشرفت کنند. آنها دوست دارند آینده ای متفاوت در یک سازمان برای خود متصور شوند.

نبود تعادل بین کار و زندگی

همه‌گیری کرونا کار و زندگی را با هم در یک تصویر بزرگ ترکیب کرد. مردم تا دیروقت از میزهای آشپزخانه، کاناپه‌ها و آپارتمان‌های یک خوابه کار می‌کردند. در حین اینکه نیروی کار از همه‌گیری به حالت عادی جدید درآمد، تعادل بین کار و زندگی برای کارمندان مهم‌تر از همیشه شد. کارمندان می‌خواهند امکانی وجود داشته باشد که بین زندگی کاری و زندگی شخصی خود هماهنگی ایجاد کنند.

فرسودگی شغلی

فرسودگی شغلی

ما می‌دانیم که در آستانه بحران فرسودگی شغلی هستیم. طبق تحقیقات اخیر، رضایت شغلی عامل اصلی رضایت کلی از زندگی است. اما نرخ فرسودگی شغلی در حال افزایش بوده و رفاه کارکنان رو به افزایش است. اگر کارمندان در یک سازمان به پایان مخازن سوخت خود رسیده باشند، به احتمال زیاد در جای دیگری به دنبال فرصت‌های بهتری می‌گردند.

مدیر بد

مدیران تأثیر باورنکردنی بر تجربه کارکنان دارند. همه ما این جمله را شنیده‌ایم که «کارکنان مدیران را ترک می‌کنند، نه شرکت‌ها را». خوب، تا حدودی حقیقت دارد. در واقع، 57 درصد از کارمندان شغل خود را به خاطر رئیس یا مدیرشان ترک می‌کنند.

یافتن هدف جدید

نبود هدف در کار می‌تواند دلیل دیگری باشد که باعث می‌شود کارمندان شغل جدیدی پیدا کنند. به خصوص در طول همه گیری کرونا، بسیاری از کارمندان اولویت‌های خود را دوباره بررسی و ارزیابی کردند.

مسائل مربوط به فرهنگ شرکت

مسائل مربوط به فرهنگ شرکت - دلایل ترک شغل

و در نهایت، فرهنگ سازمانی. فرهنگ نقش مهمی در تجربه کارکنان دارد. اگر فرهنگ سمی سازمان بر تجربه یک کارمند تأثیر بگذارد، احتمالاً می‌تواند دلیل اصلی ترک شغل توسط او باشد.

فرهنگ خوب سازمانی به ایجاد مجموعه ای از مزایای مثبت در محل کار کمک می‌کند. زمانی که کارکنان احساس کنند با فرهنگ محل کار خود راحت هستند، مشارکت آنها نیز افزایش می‌یابد. فرهنگ خوب سازمانی همچنین می‌تواند به کاهش نرخ فرسودگی شغلی کمک کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *