خودیا دیوپ مدل سیاه پوست سنگالی

فرق داشتن و متمایز بودن از دیگران امری عادی است. هیچ کسی نیست که شبیه دیگری باشد. مثلا رنگ پوست یک نفر هیچ وقت با نفر کناری و حتی خواهر و برادرهایش مشابه نیست. اما گاهی اوقات افراد تفاوت‌هایی با هم دارند که دیگران را شگفت زده می‌کند یا گاهی این تفاوت ها باعث می‌شوند مورد تحقیر و توهین قرار بگیرند. تفاوت خودیا دیوپ، مدل سنگالی هم از این دست تفاوت‌ها است. فرق او با دیگران باعث شده مورد اذیت و آزار اطرافیانش قرار بگیرد. او در کودکی به دلیل رنگ پوست سیاهش مورد تمسخر قرار می‌گرفت. با این حال، به جای این که اجازه دهد افکار منفی دیگران او را تحت تاثیر قرار دهد، از میان حرف های پوچ دیگران راهی برای موفقیت پیدا کرد و تبدیل به زن قدرتمند شد که دیگران تحسینش می‌کردند.

خودیا دیوپ مدل سیاه پوست از تحقیر دیگران رنج می‌برد

خودیا دیوپ مدل سیاه پوست از تحقیر دیگران رنج می‌برد

دیوپ در سنگال بزرگ شد اما هیچ وقت یک زندگی معمولی نداشت. مادرش زمانی که او فقط 2 سال داشت به نیویورک نقل مکان کرد و او را رها کرد تا با عمه‌اش بزرگ شود. او به یاد می‌آورد که عموزاده هایش از او می‌خواستند از محصولات سفید کننده پوست استفاده کند، اما دیوپ با این که می‌دانست می‌تواند این محصولات پوستی را به راحتی پیدا کند، هیچ وقت قبول نمی‌کرد تا از آن‌ها استفاده کند. زیرا به گفته خودش این محصولات به پوستش آسیب می‌رساندند.

دیوپ گفت: “من هرگز این محصولات را امتحان نکردم، اما دروغ چرا گاهی دوست داشتم از شر تمسخر و آزار و اذیت‌ها خلاص شوم.” این آزار و اذیت‌ها او را به فردی منزوی تبدیل کرد، به حدی که از رفتن به مدرسه خجالت می‌کشید و آن را رها کرد. با این حال، خواهر بزرگترش نقش مهمی در کمک به او دارد. او باعث شد خودیا بتواند جنبه های مثبت و منحصر به فرد درون و ظاهرش را کشف کند و خودش را دوست داشته باشد.

دیوپ تا سنین جوانی همچنان مورد تحقیر دیگران قرار می‌گرفت و جوان‌ها و نوجوان‌های اطرافش به خاطر پوست سیاه و تیره‌اش به تمسخر او را با نام‌های مستعاری چون “نیمه شب” یا مادر ستاره‌ها” صدا می‌زدند. اما او این قدرت را پیدا کرد تا بتواند زیبایی درون و بیرونش را ببیند و ظاهرش را بپذیرد. پس از آن ترجیح داد دیگر هیچ وقت به حرف دیگران فکر نکند و راه خودش را برود.

او “الهه ملانین” است

او "الهه ملانین" است

خودیا دیوپ با افتخار خود را “الهه ملانین” می‌نامد. او در این مورد می‌گوید: “من به دلیل رنگ تیره و غنی از ملانینم، این نام را برای خود انتخاب کردم. من می‌خواهم الهام بخش دختران جوان باشم و به آن‌ها بفهمانم که ما چه از درون و چه از بیرون یک الهه هستیم. بنابراین مهم نیست دیگران در مورد ما چه فکر می‌کنند یا چه می‌گویند.” پیام او در عین سادگی یک پیام قدرتمند است، این که وقتی خودتان خود را قبول دارید و خودتان را زیبا می‌بینید، مهم نیست دیگران در موردتان چه فکر می‌کنند.

بعدها او با نام کاربری باربی سیاه “@BlackBarbie ” به اینستاگرام پیوست، نامی که دوستانش در دوران کودکی او را صدا می‌زدند. اما انگار این برای دیوپ کافی نبود و او تصمیم گرفت کار قدرتمندتری انجام دهد، چیزی که بتواند به دخترانی مثل او کمک کند تا خودشان و ظاهرشان را بپذیرند و پیشرفت کنند. اینگونه بود که “@melaniin .goddess” یا همان “الهه ملانین” متولد شد. هدف او کمک به دیگران بود، تا بتوانند از تاریکی دورشان بیرون آمده و خود واقعی‌شان را کشف کنند. به باور او متفاوت بودن زیباست و دختران باید بدانند که نیازی به تغییر شخصیت و ظاهر نیست، کافی است به خودمان همانطور که هستیم، افتخار کنیم.

پا گذاشتن به دنیای مدلینگ

پا گذاشتن به دنیای مدلینگ

در 15 سالگی، دیوپ به پاریس نقل مکان کرد، جایی که زندگیش زیر و رو شد. عکاسان به زیبایی استثنایی و خیره کننده او پی بردند و از او یک سوال پرسیدند: “آیا دوست دارد مدل شود؟” هرچند خودیا دیوپ اوایل مطمئن نبود که می‌تواند از پس این کار بر بیاید یا نه! اما تصمیم گرفت از این فرصت استفاده کند و به همه بفهماند که متفاوت بودن هیچ وقت بد نیست.

دیوپ در مصاحبه ای گفت: “وقتی دیدم پوستم چطور هر روز در حال سیاه تر و تیره تر شدن است، به خودم آمدم و گفتم این همان دلیلی است که مردم به خاطرش به من نگاه می‌کنند. به همین دلیل هر روز صبح رو به روی آینه می‌ایستم و به پوستم، به دندان‌ها و لبخندم نگاه می‌کنم و می گویم تو زیبا هستی.”

طوفانی که خودیا دیوپ در اینترنت به پا کرد

طوفانی که خودیا دیوپ در اینترنت به پا کرد

تصمیم دیوپ برای مدل شدن، آن هم در سن 17 سالگی او را کانون توجه مردم جهان قرار داد. او در کمپین مجازی دختران رنگین برای تجلیل از زیبایی سیاه‌پوستان در تابستان 2016 حضور داشت. نتیجه کار او شگفت انگیز بود. صحفه اینستاگرامی او در عرض چند هفته از 300 دنبال کننده به 300 هزار دنبال کننده رسید.

رنگ پوست منحصر به فرد او طوفانی در رسانه‌های اجتماعی به راه انداخت. او حالا با بیش از 450000 دنبال کننده در اینستاگرام، از این پلتفرم برای تبلیغ و نشان دادن زیبایی دختران با پوست تیره استفاده می‌کند. دیوپ با به نمایش گذاشتن فرهنگ آفریقا و صحبت در مورد اهمیت عزت نفس مردم زیادی در سراسر جهان را مجذوب خود کرده است. داستان خودیا دیوپ نشان می‌دهد که هر فردی فارغ از رنگ و شکل زیبایی منحصر به فرد خودش را دارد و می‌تواند هر طور که دوست دارند زندگی کند.

خودیا دایوپ مدل سیاه پوست سنگالی

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *