انتظاراتی که یک کارمند از رئیسش دارد

داشتن رابطه خوب با رئیس برای موفقیت شغلی و رضایت شغلی اهمیت زیادی دارد. بله، در اینکه شما باید متکی به خود باشید و ابتکار عمل داشته باشید، هیچ شکی نیست اما انتظارات معقولی نیز وجود دارند که می‌توانید از رئیس خود داشته باشید تا بتوانید به رشد و رفاه شغلی خود دست پیدا کنید.

انتظاراتی که یک کارمند از رئیسش دارد

ما امروز در مورد این که چه انتظاراتی باید از رئیس‌تان داشته باشید تا زندگی شغلی خوبی را سپری کنید، نوشته‌ایم:

ارتباط

ارتباط

داشتن ارتباط با رئیس هیچ وقت یک انتظار غیرمعقول نیست. شما باید بدانید که رئیس تان چه انتظاراتی از شما دارد. شما باید از نقش، مسئولیت ها و اهداف خود در شرکت باخبر باشید و تنها راه فهمیدن آن، داشتن ارتباط با رئیس است. داشتن جلسات منظم و راه های ارتباطی نزدیک با همکاران می‌تواند هم به رئیس و هم به کارمندان کمک کنند تا بهره وری بهتری داشته باشند. بنابراین از رئیس خود راهنمایی بخواهید و هر سوالی که باعث درگیری ذهنی‌تان می‌شود از او بپرسید.

شناخت و بازخورد

درک سختکوشی و دانستن این که شما زحمت زیادی می‌کشید خیلی خوب است. به خصوص بازخورد رئیس شما می‌تواند در تقویت عملکردتان برای پیشرفت شغلی موثر باشد. رئیس تان باید در مورد دستاوردهای بزرگ و کوچک شما صحبت کند و پاداش بدهد. از طرفی این بازخوردها همیشه هم مثبت نیست، گاهی باید منتظر شنیدن انتقاد باشید. انتقاد سازنده می تواند شما را در مسیر درست قرار دهد و انگیزه‌تان را تقویت کند.

پشتیبانی و در دسترس قرار دادن منابع

رئیس شما باید همیشه از شما و عملکرد تیم تان پشتیبانی کند. همچنین باید همه منابع مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار دهد که این نکته شامل دسترسی به آموزش، ابزار و اطلاعات می‌شود. او باید از نیازها و نگرانی‌های شما مطلع باشد، سپس به شما کمک کند تا بر موانع غلبه کنید و در این مسیر منابع لازم را در اختیارتان قرار دهد.

تعادل بین زندگی شخصیتی و کاری

تعادل بین زندگی شخصیتی و کاری

حفظ تعادل بین کار و زندگی شخصی و سالم برای رفاه و رضایت شغلی شما ضروری است. رئیس تان باید به نیاز شما برای کار در مدت ساعات کاری معقول و مرخصی در مواقع ضروری توجه کرده و از آن حمایت کند. وقتی رئیس با کارمند خود تعهد و قراردادی امضا می‌کند، در واقع دیگر تنها نیست و در قالب یک تیم کار می‌کند.

بنابراین اگر یک مدیر یا رئیس بخواهد بهره وری بهتری داشته باشد، باید کارمندانش را تشویق کند و با تعیین ساعات کاری معقول و مرخصی های ضروری موافقت کند.

فرصت توسعه شغلی

اینکه از رئیس تان بخواهید که از رشد شغلی شما در سازمان حمایت کند، ابدا توقع زیادی نیست. این موضوع می‌توانند شامل بحث در مورد اهداف شغلی بلندمدت شما، فراهم کردن فرصت هایی برای توسعه مهارت و کمک به شما در مسیر شغلی تان باشد.

غرامت و مزایای منصفانه

خواه جریمه شوید و خواه پاداش دریافت کنید، اگر هر دو عادلانه باشد، ناخودآگاه احساس رضایت شغلی خواهید داشت. در حالی که حقوق و دستمزد شما اغلب توسط سیاست‌ها و بودجه‌های شرکت تعیین می‌شود، اما رئیس تان می‌تواند نقش خوبی در حمایت از حقوق، مزایا و امتیازات شغلی شما داشته باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *