5 کار که بعد از ساعت 7 باید انجام دهید!

همه ما می دانیم که زندگی می‌تواند یک گردباد باشد، و گاهی اوقات به نظر می‌رسد که ما فقط برای معلق ماندن در این گردباد خلق شده ایم و کنار هم حضور داریم. در حالی که اگر این 5 کار را بعد از ساعت 7 بعد از ظهر انجام دهید، زندگی‌تان دگرگون خواهد شد. آن وقت معنای واقعی زندگی را درک خواهید کرد و از لحظه به لحظه آن لذت خواهید برد.

5 کار که بعد از ساعت 7 باید انجام دهید!

5 کار که بعد از ساعت 7 باید انجام دهید!

اگر به دنبال رشد فردی و فردایی شادتر هستید، پس از خواندن این مقاله، بلافاصله دست به کار شوید.

به روزی که داشتید فکر کنید

قبل از مرتکب شدن یک اشتباه یا خطا، لحظاتی را به فکر کردن در مورد روز قبل‌تان اختصاص دهید. به پستی و بلندی ها، چیزهایی که باعث لبخند زدن شما شده اند و لحظاتی که شما را به چالش کشیده اند، فکر کنید. بازتاب این لحظات مانند فیلمی از ذهن شما گذر می‌کنند.

شما می‌توانید به درک بهتری از اتفاقاتی که افتاده دست پیدا کنید و با استفاده از تجربیاتتان در آینده و در شرایط مشابه تصمیمات بهتری بگیرید. اگر در طول روز موفقیت یا پیروزی نصیب‌تان شده حتما جشن بگیرید و اگر اشتباهی کرده اید، بدون سرزنش خود از آن درس بگیرید.

از محل کار، لپتاپ و تلفن‌تان جدا شوید

همه ما مقصریم – کاوش در رسانه‌های اجتماعی هرگز قطع شدنی نیست و حتی وقتی شدیدا به خواب نیاز داریم هم دست از تماشای فیلم بر نمی‌داریم. صفحه موبایل، تلویزیون و لپتاب با ساطع کردن نور آبی چرخه خواب شما را به هم می‌زند.

بنابراین، حداقل یک ساعت قبل از خواب، همه وسایل الکترونیکی را کنار بگذارید. در عوض، کتاب بخوانید، دوش آب گرم بگیرید یا حرکات کششی ملایم یوگا را انجام دهید. مطمئنا بدنتان از شما تشکر خواهد کرد.

برای فردا برنامه ریزی کنید

برای فردا برنامه ریزی کنید

آیا شما هم صبح بلافاصله پس از باز کردن چشم‌هایتان به فکر کارهای عقب افتاده و زیادتان هستید؟ مسلما بدترین چیز می‌تواند یادآوری انجام کارهایی باشند که هرگز قصد تمام شدن ندارند. اگر شما هم دچار استرس هستید، بهتر است قبل از خواب برنامه فردایتان را بنوسید و کارهایتان را اولویت بندی کنید تا استرس و اضطراب کمتری داشته باشید و بدانید که قرار است در طول روز چه کارهایی انجام دهید.

اگر تنها چند دقیقه قبل از خواب کارهای فردایتان را یادداشت کنید، سازماندهی شده پیش خواهید رفت و زمانتان را از دست نخواهید داد. فراموش نکنید یادداشت کردن برنامه فردا می‌تواند باعث کاهش اضطراب و آرامش بیشتر شما برای صبح روز بعد شود.

تنفس عمیق را فراموش نکنید

یک نفس عمیق بکشید – از بینی نفس بکشید و از دهان خارج کنید. شاید کلیشه‌ای به نظر برسد ولی این روش واقعا تنش و استرس شما را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود با آرامش بیشتری وارد رختخواب شوید. چند حرکت مدیتیشن آرامش بخش یا تمرینات تنفس عمیق را امتحان کنید تا ذهن‌تان از مشغله های روز پاک شود و خواب خوبی داشته باشید.

خودمراقبتی را تمرین کنید

قبل از این که درگیر افکار بیهوده شوید، حتما مراقبت از خود را تمرین کنید. فراموش نکنید که کار همیشه هست و همیشه می‌توان به فکر رویایی بود که در سر داریم اما برای تحقق آن‌ها باید روحیه قبراق و بشاش و تن سالم داشت.

جدای این که کتاب نیمه تمامی دارید که باید تمام شود، شما باید به روتین پوستی‌تان پای بند باشید. مراقبت از خود چه جسمی و چه روحی مهم است. پس هیچ وقت ظاهرتان را فراموش نکنید. همچنین با لحن مثبت با خود صحبت کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *