راهنمای تنظیمات بازی فری فایر

بازی فری فایر یکی از بازی‌های بتل رویال موبایل است که توانسته آمار دانلود بسیار زیادی به دست بیاورد و در طول روز میلیون‌ها گیمر از سراسر دنیا این بازی را تجربه می‌کنند. در داخل کشور ما نیز گیمرهای زیادی علاقه مند به تجربه بازی فری فایر هستند اما یکی از چالش‌هایی که گیمرهای ایرانی با آن مواجه هستند، نحوه انجام تنظیمات بازی فری فایر است. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را با راهنمای تنظیمات بازی فری فایر آشنا کرده و در مورد بخش‌های مختلف تنظیمات بازی فری فایر صحبت می‌کنیم.

تنظیمات Basic فری فایر

در بخش Basic می‌توانید تنظیمات کلی بازی فری فایر را مشخص کنید. اگر بخواهیم شما را با قسمت‌های مختلف بخش Basic آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تنظیمات بخش Graphics

یکی از قسمت‌هایی که در بخش تنظیمات بازی فری فایر وجود دارد، Graphics است. در این بخش شما می‌توانید گرافیک بازی را تغییر دهید. در بخش Graphics سه حالت Smooth، Standard و Ultra وجود دارد. اگر قصد دارید تا بازی را با کمترین لگ و مشکل تجربه کنید، می‌توانید تنظیمات را بر روی گزینه Smooth بگذارید.

با انتخاب حالت Standard، گرافیک بازی نرمال می‌شود. اگر قصد دارید تا بازی را با بالاترین کیفیت ممکن تجربه کنید، می‌توانید گرافیک را روی حالت Ultra قرار دهید.

تنظیمات بخش Brightness

در قسمت Brightness در تنظیمات بازی فری فایر، می‌توانید روشنایی بازی را تعیین کنید. در این بخش دو حالت Standard یا Very Bright است. با انتخاب گزینه Standard نور بازی حالت عادی و طبیعی پیدا می کند. در صورتی که قصد دارید تا بازی را با نور زیادی تجربه کنید، می‌توانید گزینه Very Bright را انتخاب کنید.

تنظیمات بخش FPS

شما می‌توانید در بخش FPS در تنظیمات بازی فری فایر، فریم ریت بازی را مشخص کنید. در این قسمت دو حالت Normal و High برای انتخاب وجود دارد. با انتخاب گزینه High یا فریم ریت بالا، لگ بازی کاهش پیدا می‌کند البته برای رسیدن به این هدف باید موبایل قدرتمندی داشته باشید.

اگر بازی فری فایر را به صورت طولانی مدت انجام می‌دهید، بهتر است تا گزینه Normal را انتخاب کنید چرا که با انتخاب این گزینه مصرف باتری کاهش پیدا کرده و می‌توانید طولانی‌تر این بازی را تجربه کنید.

How to Get Free Diamonds in Free Fire

تنظیمات بخش Shadow

اگر در تنظیمات بازی فری فایر به بخش Shadow بروید، می‌توانید در این قسمت سایه‌های اجسام و کاراکترها داخل بازی را مشخص کنید. با On کردن این گزینه سایه‌های بازی فعال می‌شود اما بهتر است که آن را بر روی حالت OFF قرار دهید چرا که با غیر فعال کردن این گزینه مصرف باتری شما کاهش پیدا کرده و می‌توانید بازی را با کمترین چالش تجربه کنید.

تنظیمات بخش Mini map

یکی دیگر از قسمت‌های تنظیمات بازی فری فایر، بخش Mini map است. در این قسمت می‌توانید مشخص کنید که نقشه کوچکی که در گوشه نمایشگر است، چگونه نمایش داده شود. اگر Mini map را بر روی حالت Rotating قرار دهید، می‌توانید آن را با انگشتتان جا به جا کنید.

از سوی دیگر اگر گزینه North up را انتخاب کنید، دیگر امکان حرکت دادن نقشه برای شما وجود ندارد و همیشه نقشه به شکلی است که جهت شمال در بالای نقشه نمایش داده می‌شود.

تنظیمات Sensitivity فری فایر

یکی دیگر از بخش‌های بازی فری فایر، قسمت Sensitivity یا حساسیت است. در این بخش می‌توانید مشخص کنید که حساسیت صفحه نمایش شما چگونه است و با چه حساسیتی می‌توانید اقدام به هدف گیری و تیراندازی کنید. در قسمت Sensitivity شاهد بخش‌های مختلف هستیم. در ادامه به بررسی این بخش می‌پردازیم:

تنظیمات بخش General

در این بخش حالت عمومی حساسیت دوربین را در زمان نشانه گیری تنظیم می‌کنید. برای تجربه نرمال می‌توانید این عدد را بر روی 50 تا 60 قرار دهید. برای بازی حرفه ای و هدشات کردن می‌توانید آن را روی 100 قرار دهید.

images_1695542329_650fec390fe4b.webp

تنظیمات بخش Red Dot

در این بخش، شما می‌توانید حساسیت دوربین سلاح خود را در زمان نشانه گیری مشخص کنید. بهتر است تا این تنظیمات را روی 85 تا 90 قرار دهید.

تنظیمات بخش 2x Scope

این گزینه حساسیت دوربین را در هنگام زوم دو برابری تعیین می کند. بهتر است تا عدد آن را بین 75 تا 85 قرار دهید.

تنظیمات بخش 4x Scope

این گزینه حساسیت دوربین را در هنگام زوم چهار برابری تعیین می‌کند. بهتر است تا عدد آن را بین 65 تا 70 قرار دهید.

تنظیمات بخش Sniper scope

در بخش Sniper scope می‌توانید حساسیت تفنگ‌های اسنایپر خود را تعیین کنید. بهتر تنظیم بین 50 تا 58 است.

تنظیمات بخش Free look

گزینه Free look میزان حساسیت کاراکتر شما را در زمان حرکت و بدون نشانه گیری تعیین می‌کند. بهتر است تا این گزینه را بین 60 تا 66 قرار دهید.

تنظیمات Control فری فایر

یکی دیگر از بخش‌های تنظیمات بازی فری فایر، قسمت Control است. در این قسمت می‌توانید کنترلر بازی فری فایر را مشخص کنید.

تنظیمات بخش Aim Precision

در این قسمت می‌توانید دقت شلیک و نشانه گیری را مشخص کنید. بهترین حالت در این قسمت گزینه Default است.

تنظیمات بخش Left fire button

در این گزینه، می‌توانید مشخص کنید که دکمه شلیک چه زمانی در سمت چپ صفحه به شما نمایش داده شود. با انتخاب گزینه Always، همیشه دکمه شلیک در سمت چپ وجود دارد. اگر آن را روی Scope only قرار دهید، فقط دکمه شلیک در زمان نشانه گیری با دوربین نمایش داده می‌شود.

images_1695542356_650fec54b1a14.jpg

تنظیمات بخش Quick Weapon Switch

با فعال کردن گزینه Quick Weapon Switch می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن سلاح خود را تغییر دهید.

تنظیمات بخش Quick Reload

با فعال کردن این گزینه، می‌توانید با لمس یک دکمه، به سرعت خشاب خود را عوض کنید.

تنظیمات بخش Vehicle controls

این بخش تنظیمات مربوط به وسیله نقلیه را به شما نمایش می‌دهد. بهتر است تا این گزینه را بر روی Two handed قرار دهید تا بتوانید راحت‌تر وسایل نقلیه را کنترل کنید.

تنظیمات بخش Auto parachute

با فعال کردن این گزینه، در زمان سقوط به صورت خودکار چتر نجات شما باز شود.

تنظیمات بخش Run Mode

این گزینه نحوه دویدن شما را تعیین می‌کند. با قرار دادن این گزینه روی حالت Drag سرعت و دقت دویدن شما پایین‌تر می‌آورد. به همین دلیل بهتر است تا آن را روی حالت نرمال قرار دهید.

تنظیمات بخش Auto Pickup

در این بخش از تنظیمات می‌توانید مشخص کنید که آیا با عبور از روی ابزار و اسلحه‌ها، به صورت خودکار آن‌ها را بردارید یا خیر؟

images_1695542094_650feb4e13df1.png

حرف آخر

در این مطلب شما را با تنظیمات بازی فری فایر آشنا کرده و در مورد بخش‌های مختلف تنظیمات این بازی آشنا کردیم. پس از بررسی این مسئله، اگر قصد دارید تا برای پیشرفت سریع در این بازی اقدام به خرید جم فری فایر کنید، می‌توانید از طریق وب سایت تاپ جم شاپ به این هدف برسید. کافی است بر روی آدرس زیر کلیک کنید.

https://www.topgem.shop/products/category/freefire

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *