عواملی که در ارزش اتریوم نقش دارند چیست؟

توسطتحریریه خبرنامه

شهریور ۲۸, ۱۴۰۲ به روز رسانی : شهریور ۲۸, ۱۴۰۲
عواملی که در ارزش اتریوم نقش دارند

خرید اتریوم به‌عنوان یکی محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین، مزایای زیادی به همراه دارد: قرار گرفتن در جایگاه دوم بازار کریپتوکارنسی بعد از بیت کوین؛ پتانسیل رشد بالا و احتمال افزایش قیمت اتریوم در آینده؛ قراردادهای هوشمند؛ ایجاد بستری مناسب در شبکهٔ اتریوم برای توکن‌ها؛ امکان انجام عملیات مالی بدون واسطه و غیره؛ مهم‌ترین مزایای خرید Ethereum هستند. تحلیل اتریوم توسط معروف‌ترین تحلیل‌گران بازار نشان می‌دهد که آیندهٔ روشنی پیش‌ِروی این ارز دیجیتال است و گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری بلندمدت محسوب می‌شود. در این مقاله ابتدا قصد داریم راجع‌به نکات مهم در خرید و فروش اتریوم و عوامل مؤثر در افزایش ارزش اتریوم توضیح دهیم‌.

در خرید اتریوم به چه نکاتی باید توجه کرد؟‌

رشد قابل‌توجهٔ ارزش اتریوم در سال‌های اخیر باعث شده‌است که با استقبال گسترده‌ای از سوی معامله‌گران مواجه شود. معامله‌گرانی که قصد دارند اتریوم خریداری کنند، باید به نکات زیر توجه داشته باشند:

انجام تحقیقات لازم دربارهٔ ارز دیجیتال اتریوم

در تمام سرمایه‌گذاری‌ها ازجمله خرید و فروش اتریوم، باید تحقیقات لازم دربارهٔ این ارز دیجیتال را انجام دهید. برای اتخاذ تصمیم‌های هوشمندانه دربارهٔ مواردی مانند فناوری بلاک چین؛ تحلیل اتریوم؛ روند تغییر قیمت اتریوم؛ پروژه‌های مرتبط با اتریوم و غیره؛ به‌خوبی تحقیق کنید.

انجام برنامه‌ریزی مالی و ارزیابی ریسک خرید

نکتهٔ دیگری که در خرید اتریوم اهمیت دارد، انجام برنامه‌ریزی مالی و ارزیایی ریسک خرید توسط معامله‌گران است. تمام سرمایه‌گذاری‌ها به مدیریت ریسک نیاز دارند. برای مدیریت ریسک و برنامه‌ریزی مسئولانه، به مبلغی که ممکن است از دست دهید توجه داشته باشید.

انتخاب مناسب‌ترین کیف پول برای ذخیره اتریوم

ارز دیجیتال اتریوم قابلیت ذخیره در کیف پول‌های مختلفی را دارد. انتخاب امن‌ترین و مطمئن‌ترین کیف پول برای نگه‌داری از ارز دیجیتال اتریوم اهمیت بسیار زیادی دارد و در زمان خرید این رمز ارز، حتماً باید مورد توجه قرار بگیرد.

بررسی امنیت شخصی و چگونگی دسترسی به کیف‌ پول

نکتهٔ دیگری که توجه به آن در زمان خرید ارز دیجیتال اتریوم ضرورت دارد، بررسی امنیت شخصی و چگونگی دسترسی به کیف پول است. برای افزایش امنیت، باید از ویژگی‌هایی مانند رمزنگاری پرقدرت و تأیید دومرحله‌ای استفاده کنید.

توزیع سرمایه با خرید سایر ارزهای دیجیتال برای کاهش ریسک

به سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال توصیه می‌شود که تمام سرمایهٔ خود را صرف خرید اتریوم نکنند و به‌صورت متنوع سایر ارزهای دیجیتال را نیز خریداری کنند. با این کار باعث کاهش ریسک سرمایه‌گذاری می‌شوند.

انتخاب مناسب‌ترین زمان برای خرید Ethereum

برای افزایش میزان سوددهی بهترین کار این است که براساس تحلیل قیمت اتریوم، مطالعهٔ بازار ارزهای دیجیتال و مشورت با تحلیل‌گران مالی مناسب‌ترین زمان را برای خرید انتخاب کنید‌ و بهترین تصمیم را بگیرید.

توجه به بلندمدت بودن روند سرمایه‌گذاری روی اتریوم

سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال اتریوم جزء سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت است. بنابراین توقع نداشته باشید که در مدت‌زمان کوتاهی، سرمایه‌تان سود قابل‌توجهی داشته باشد. در چنین مواقعی در نظر گرفتن پشتوانه و افزایش ارزش اتریوم، ‌کمک زیادی به سرمایه‌گذاران خواهد کرد.

ارز دیجیتال

عوامل تأثیرگذار در افزایش ارزش اتریوم کدامند؟

از زمانی که ارز دیجیتال Ethereum به‌عنوان یکی از رمز ارزهای منبع باز وارد دنیای کریپتوکارنسی شده‌است، ارزش اتریوم با یک روند ثابت افزایش یافته و رتبهٔ دوم باارزش‌ترین رمز ارز را به خود اختصاص داده‌است. در حال حاضر ارزش بیت کوین، بزرگ‌ترین و معتبرترین رمز ارز بازار کریپتوکارنسی، نسبت‌به ارزش اتریوم بیشتر است و رتبهٔ اول را در اختیار دارد. قبل از این‌که برای خرید اتریوم اقدام کنید، با عواملی که در ارزش اتریوم نقش دارند آشنا شوید. این عوامل شامل موارد زیر است:

متفاوت بودن ساختار شبکهٔ اتریوم

شبکهٔ اتریوم میزبانی از ارزهای دیجیتال مبتنی بر استاندارد ERC20 را برعهده دارد و نقش کلیدی و مهم توکن اتر در شبکهٔ اتریوم را نمی‌توان نادیده گرفت. این شبکه بستری مناسب برای راه‌اندازی و فعالیت صرافی‌های غیرمتمرکز؛ توکن‌های NTFs؛ پلتفرم‌های ارائه خدمات وام‌دهی غیرمتمرکز؛ پروژه‌های ICO و غیره است.

پرداخت هزینهٔ ارسال تراکنش‌های اتریوم با توکن اتر

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در ارزش اتریوم که در افزایش محبوبیت خرید اتریوم در بیت سرمایه‌گذاران نیز نقش دارد، پرداخت هزینهٔ ارسال تراکنش‌های شبکهٔ اتریوم و توکن‌های ERC20 با توکن اتر است. پرداخت هزینهٔ گس در صرافی‌های غیرمتمرکز نیز با توکن اتر انجام می‌شود.

خرید اتریوم و نگه‌داری از آن برای فروش با قیمت بالاتر

عامل دیگری که ارزش اتریوم را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، خرید اتریوم و نگه‌داری از آن برای فروش با قیمت بالاتر یا همان سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال است. راه‌اندازی پروژه‌های رمز ارزی در شبکهٔ Ethereum باعث شده‌است که ارزش این رمز ارز در موفقیت یا شکست ارزهای دیجیتال دیگر نیز نقش داشته باشد.

به‌روزرسانی شبکهٔ اتریوم و ایجاد اتریوم جدید

به‌روزرسانی شبکهٔ اتریوم و تغییراتی که توسط توسعه‌دهندگان برای برطرف کردن مشکلاتی مانند مقیاس‌پذیری اعمال شد، عامل دیگری است که در افزایش ارزش اتریوم نقش دارد. اتریوم جدید با نام اتریوم۲ شناخته می‌شود.‌ با توجه رویکرد مشارکت سرمایه‌گذاران در شبکهٔ اتریوم۲ و قفل شدن توکن‌های اتر به دلیل قرارداد سپرده‌گذاری، انتظار می‌رود ارزش اتریوم در آینده نیز افزایش یابد.

به‌وجود آمدن رقیب برای شبکهٔ اتریوم

شبکهٔ بایننس اسمارت چین شباهت زیادی به شبکهٔ اتریوم۱ دارد و به همین دلیل به یکی از رقبای مهم آن تبدیل شده‌است. تنها تفاوت بین شبکهٔ بایننس اسمارت با شبکهٔ اتریوم، استفاده از توکن BNB به‌جای توکن اتر در هزینهٔ تراکنش‌هاست. علاوه‌بر این، شبکه‌های نئو و کاردانو نیز جزو رقبای اتریوم محسوب می‌شوند و مسیر سختی را بر شکست اتریوم در پیش دارند. ظهور رقبای جدید ارزش اتریوم را افزایش می‌دهد.

افزایش اعتماد کاربران به شبکهٔ اتریوم

هرچه تعداد افرادی که خرید اتریوم را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند بیشتر شود، اثر شبکهٔ اتریوم نیز افزایش می‌یابد. درواقع کاربران به ارز دیجیتال اتریوم به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری باارزش و سودآور نگاه می‌کنند و به پیشرفت آن اعتماد دارند.

خرید و فروش اتریوم

خرید و فروش اتریوم در صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال

در این مقاله، ابتدا راجع‌به نکات مهم در خرید اتریوم شامل: انجام تحقیقات لازم دربارهٔ اتریوم؛ انجام برنامه‌ریزی‌های مالی و ارزیابی ریسک خرید؛ انتخاب مناسب‌ترین کیف پول برای ذخیرهٔ اتریوم؛ بررسی امنیت شخصی و چگونگی دسترسی به کیف پول؛ توزیع سرمایه؛ انتخاب زمان مناسب برای خرید و توجه به بلندمدت بودن سرمایه‌گذاری روی اتریوم صحبت کردیم. سپس به معرفی عواملی مؤثر در افزایش ارزش اتریوم پرداختیم. حتماً برای خرید و فروش اتریوم، یک صرافی ارز دیجیتال معتبر را انتخاب کنید.

منابع:

https://www.babypips.com/crypto/learn/what-influences-ether-price

https://moboarz.com/news/ethereum-value-check-how-much-is-each-ethereum/

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *