تست بارداری با صابون

تست بارداری با صابون که در واقع واکنش صابون به هورمون hCG را نشان می‌دهد، به شما کمک می‌کند بفهمید باردار هستید یا خیر! این تست خانگی با کمک صابون معمولی حمام در خانه انجام می‌شود. تست های بارداری خانگی ارزان و ساده هستند. با این حال خیلی دقیق نیستند و شما برای این که بدانید آیا واقعا باردار هستید یا نه باید حتما به پزشک مراجعه کنید. با این حال برای اطمینان نسبی می‌توانید به تست های بارداری خانگی مثل تست بارداری با صابون اعتماد کنید.

تست بارداری با صابون چگونه انجام می‌شود؟

تست بارداری با صابون چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام آزمایش، به یک تکه کوچک صابون (برخی مایع ظرفشویی را ترجیح می‌دهند)، نمونه‌ای از اولین ادرار صبحگاهی و یک ظرف استریل شده شیشه‌ای نیاز دارید.

حالا مطابق روش زیر عمل کنید:

  • یک تکه کوچک صابون را درون ظرف شیشه‌ای قرار دهید.
  • سپس نمونه‌ای ادرارتان را درون بطری بگیرید.
  • حالا ادرار را روی ظرف صابون بریزید و 10 دقیقه صبر کنید.
  • اگر متوجه تغییر رنگ، کف کردن صابون یا حباب زدن صابون شدید، پس جواب آزمایش شما مثبت است.

چطور می‌توان با صابون بفهمید حامله‌اید؟

اعتقاد بر این است که تست بارداری با صابون یا هر آزمایش خانگی به هورمون hCG به نمونه ادرار واکنش نشان می‌دهد. احتمال این که صابون به hCG واکنش نشان دهد خیلی بیشتر است، زیرا ممکن است سریع کف کرده و حباب تولید کند. با این حال برخی می‌گویند اگر برای این آزمایش یک صابون آبی انتخاب کنید، بهتر است، زیرا پس از آزمایش، صابون آبی به سبز تغییر رنگ می‌دهد.

تست بارداری با صابون چقدر دقیق است؟

تست بارداری با صابون چقدر دقیق است؟

آزمایش صابون برای تشخیص بارداری روش قابل اعتمادی نیست زیرا یک صابون می‌تواند به راحتی با هر محلولی کف کند. از طرفی ممکن است یک زن غیر باردار نیز پس از امتحان این روش با نتیجه مثبت رو به رو شود. با این حال بهترین گزینه داشتن یک کیت تست بارداری است. شما با کیت تست بارداری می‌توانید حداقل درک کنید که آیا باردار هستید یا خیر. همچنین می‌توانید به آزمایشگاه مراجعه کرده و آزمایش خون یا ادرار بدهید.

این تست چه زمانی انجام می‌شود؟

اگر می‌خواهید از این تست بارداری خانگی استفاده کنید، یک هفته پس از این که از زمان دوره قاعدگی‌تان گذشت این کار را انجام دهید. بهترین زمان برای تست بارداری با صابون اول صبح است که ادرار شما محتوای بالایی هورمون hCG دارد.

چگونه نتایج تست بارداری صابون را بخوانیم؟

وقتی تست بارداری با صابون را انجام دادید، 10 دقیقه به محلول دست نزنید. پس از ده دقیقه اگر محلول حباب بزند یا رنگ آبی صابون به سبز تغییر کند، تست شما مثبت است و نشان می‌دهد شما باردار هستید. اما اگر هیچ تغییری مشاهده نکردید، تست شما منفی است.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر از زمان قاعدگی شما گذشته است یا رابطه جنسی محافظت نشده‌ای داشته اید، بهتر است با مشورت پزشک علائم اولیه بارداری را بررسی کنید. علائم اولیه بارداری می‌توانند شامل توقف دوران قاعدگی، تهوع صبحگاهی، یبوست، نفخ، گرفتگی عضلات شکم، خستگی و حساسیت سینه شوند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *