شادمانی مردم فنلاند ریشه در ۳ رفتار آنها دارد

بر اساس گزارش جهانیِ شادترین کشورهای جهان، فنلاند به مدت پنج سال متوالی، رتبه یکِ فهرست شادترین کشورهای جهان  را کسب کرده است.

در گزارش سال 2022، از مردم در 156 کشور خواسته شد که “برای زندگی امروز خود در مقیاس 0 تا 10 رقمی اعلام کنند، به این صورت که بدترین کیفیت عدد صفر را می‌گیرد.” در این گزارش همچنین به عواملی که در حمایت اجتماعی، امید به زندگی، سخاوتمندی و عدم وجود فساد نقش دارند، توجه می‌شود.

یک فیلسوف فنلاندی و محقق روانشناسی که اصول شادکامی را مطالعه می‌کند، می‌گوید که اغلب با این سوال مواجه می‌شوم: دقیقاً چه چیزی باعث می‌شود مردم فنلاند اینقدر از زندگی خود راضی باشند؟

به گفته همین محقق و روانشناس، واقعیت این است که مردم فنلاند برای اینکه شاد و خوشحال باشند، در کنار کیفیت بالای زندگی سه ویژگی بسیار خاص دارند که در زیر می‌بینید:

آن‌ها خودشان را با همسایگان‌شان مقایسه نمی‌کنند

شادمانی مردم فنلاند ریشه در ۳ رفتار آنها دارد

جمله معروفی از یک شاعر فنلاندی وجود دارد، که تقریبا چنین معنایی دارد: نه میزان شادی‌تان را با بقیه مقایسه کنید و نه لاف شاد بودن‌تان را بزنید!

فنلاندی‌ها واقعاً به این موضوع توجه می‌کنند، مخصوصاً وقتی صحبت از مادیات و نمایش آشکار ثروت می‌شود.

این روانشناس می‌گوید: یک بار با یکی از ثروتمندترین مردان فنلاند برخورد کردم. او در حال هل دادن کودک نوپایش در کالسکه و به سمت ایستگاه تراموا بود. او می‌توانست برای خود یک ماشین گران قیمت بگیرد یا یک راننده استخدام کند، اما حمل و نقل عمومی را انتخاب کرده بود.

موفقیت در فنلاند به این شکل است: آدم‌ها با هم فرقی ندارند!

نکته مهم: برای افزایش رضایت و شادی، بیشتر روی چیزهایی که شما را خوشحال می‌کنند تمرکز کنید و کمتر به این فکر باشید که ظاهرسازی کنید و خودتان را موفق نشان بدهید. اولین قدم برای خوشبختی واقعی این است که به جای مقایسه خود با دیگران، معیارهای خودتان را برای شادی تعیین کنید.

آنها از فواید پرشمار طبیعت غافل نمی‌شوند

متولدین کدام ماه تنهایی را دوست دارند؟ شادمانی مردم فنلاند ریشه در ۳ رفتار آنها دارد

بر اساس یک نظرسنجی در سال 2021، 87 درصد از فنلاندی‌ها احساس می‌کنند که طبیعت برای آنها مهم است، زیرا آرامش و انرژی برای آنها فراهم می‌کند.

در فنلاند، کارمندان چهار هفته تعطیلات تابستانی دارند. بسیاری از آنها از آن زمان برای رفتن به حومه شهر و غرق شدن در طبیعت استفاده می‌کنند. هر چه امکانات رفاهی کمتر باشد، حتی در حدی که برق یا آب لوله کشی در خانه نباشد، بهتر است.

بسیاری از شهرهای فنلاند نیز نزدیک به طبیعت ساخته شده اند، به این معنی که بسیاری از مردم در نزدیکی خانه خود به طبیعت دسترسی دارند.

نکته مهم: گذراندن وقت در طبیعت نشاط و آرامش ما را افزایش می‌دهد و حس توسعه شخصی به ما می‌دهد. راه‌هایی پیدا کنید تا کمی سبزی و طبیعت به زندگی خود بیافزایید، حتی اگر فقط خرید چند گیاه برای خانه‌تان باشد.

آنها اعتماد بین افراد جامعه را نمی‌شکنند!

۱۲ کار عجیب مردان که برای زنان قابل درک نیست شادمانی مردم فنلاند ریشه در ۳ رفتار آنها دارد

تحقیقات نشان می‌دهند که هر چه سطح اعتماد در یک کشور بالاتر باشد، شهروندان آن شادتر هستند.

تست “کیف پول گم شده” در سال 2022 صداقت شهروندان را با انداختن 192 کیف پول در 16 شهر در سراسر جهان آزمایش کرد. در هلسینکی، 11 کیف پول از 12 کیف پول به صاحبش بازگردانده شد.

مردم فنلاند به یکدیگر اعتماد دارند و برای صداقت ارزش قائل هستند. اگر لپ تاپ خود را در کتابخانه جا بگذارید یا گوشی خود را در قطار گم کنید، می‌توانید کاملاً مطمئن باشید که آن را پس خواهید گرفت.

بچه‌ها نیز اغلب از مدرسه با اتوبوس عمومی به خانه می‌روند و بدون نیاز به نظارت بزرگ‌ترها بیرون از خانه بازی می‌کنند.

نکته مهم: به این فکر کنید که چگونه می‌توانید در جامعه خود حضور داشته باشید و چه تاثیری در جهت ارتقاء جامعه و اعضای آن می‌توانید داشته باشید. چگونه می‌توانید اعتماد بیشتری ایجاد کنید؟ چگونه می‌توانید از سیاست‌هایی حمایت کنید که بر اساس آنها اعتماد ایجاد می‌شود؟ حتی کارهای خیلی کوچک مانند باز کردن در برای غریبه‌ها یا دادن صندلی به بزرگترها در مترو و قطار هم تفاوت‌هایی را ایجاد می‌کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 10

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *