نیش پشه

هوا که رو به گرمی می‌رود باز هم صدای وزوز پشه آرامش شب‌ها را به هم خواهد زد. البته این تنها کاری نیست که آنها انجام می دهند! بثورات و خارش پوست هم هدیه دیگرشان است. اما چطور می‌توان از نیش پشه به طور طبیعی جلوگیری کرد!

این موجودات کوچک مزاحم می‌توانند به سرعت وارد خانه‌تان شده و با نیش‌شان شما را گزیده و باعث ایجاد سوزش و خارش روی پوستتان می‌شود. اما نگران نباشید، زیرا ما فهرستی مواد طبیعی را آماده کرده‌ایم که به شما در فراری دادن پشه‌ها کمک می‌کنند. از این مواد برای جلوگیری از نیش پشه استفاده کنید.

روغن معطر

روغن‌های معطر مانند سیترونلا، اکالیپتوس، نعناع فلفلی و اسطوخودوس حاوی ترکیباتی هستند که به طور طبیعی پشه‌ها را فراری می‌دهند. بر اساس تحقیقات انجام شده، روغن سیترونلا به اندازه دیت DEET (روغن زردی که بر روی پوست یا لباس می‌مالند حشرات دفع شوند) در دفع پشه‌ها به مدت دو ساعت موثر است.

سیر

سیر حاوی ترکیباتی مانند آلیسین است که از طریق پوست آزاد شده و باعث می‌شود از نیش پشه ‌ها در امان بمانید. در حالی که تحقیقات محدودی در مورد اثربخشی سیر برای دفع پشه وجود دارد، اما بر اساس یک مطالعه جدید، روغن سیر در فراری دادن پشه‌ها آن هم برای 8 ساعت تاثیر فوق العاده‌ای دارد.

روغن چریش

روغن چریش یک حشره کش طبیعی است. اگر از این روغن استفاده کنید هیچ پشه‌ای تا 12 ساعت بعد از آن به سمت شما نخواهد آمد.

سرکه سیب

سرکه سیب حاوی اسید استیک است که می‌تواند پشه‌ها را فراری دهد. مقدار مساوی از سرکه سیب و آب را با هم مخلوط کنید و آن را روی پوست‌تان بمالید تا از شر نیش پشه ها در امان بمانید.

روغن درخت چای

روغن درخت چای حاوی ترکیباتی مانند terpinen-4-ol است که پشه ها را فراری می‌دهد. بر اساس مطالعات انجام شده ترکیبی از روغن درخت چای و روغن اسطوخودوس در دفع پشه ها موثر است.

مرکبات

مالیدن مرکبات مانند لیمو یا لیموترش روی پوست می‌تواند پشه ها را از شما دور کند. رایحه تند مرکباتی مانند لیموترش می‌تواند عطر بدن شما را پنهان کرده و شناسایی شما را برای پشه‌ها دشوار کند.

ریحان

ریحان حاوی ترکیباتی مانند اوژنول است که پشه ها را از شما دور می‌کند. اگر روغن ریحان را روی پوستتان بمالید، به مدت 2 ساعت از شر نیش پشه‌ ها در امان خواهید بود.

سرکه و مایع ظرفشویی

سرکه و مایع ظرفشویی را با هم مخلوط کرده و پشه ها را به دام بیندازید. برای این کار در یک لیوان کمی سرکه‌ سیب بریزید و روی آن نیز چند قطره مایع ظرفشویی ریخته و مخلوط کنید. سپس روی لیوان را با پلاستیک بپوشانید و روی آن چند سوراخ‌ کوچک ایجاد کنید. با این کار پشه‌ها به سمت محلول آمده، داخل لیوان گیر‌ خواهند افتاد.

فلفل دلمه و آب

فلفل دلمه هم می‌تواند پشه‌ ها را فراری دهد. یک فلفل دلمه را خرد کرده با آب مخلوط کنید و سپس محلول را اطراف خانه اسپری کنید.

گیاه مگس‌خوار

یک گلدان گیاه مگس‌خوار خریده و در محیط خانه‌تان قرار دهید تا پشه‌ها را به سمت خود کشیده و شکار کند.

گل ها و گیاهان آپارتمانی

گیاه اسطوخودوس، برگ بو، ریحان، سنبل الطیب و گل همیشه بهار از گل‌ها و گیاهانی هستند که مگس از آن‌ها فراری هستند. با کاشتن این گیاهان در حیاط یا قرار دادن گلدان آن‌ها در تراس و محیط داخل خانه‌تان می‌توانید از ورود پشه ها به داخل جلوگیری کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *