یوگا برای درمان درد قفسه سینه

نکته کلیدی در مورد درد قفسه سینه این است که قبل از تبدیل شدن آن به یک مشکل بزرگ باید به دنبال راه چاره باشید. یکی از راه‌های تسکین درد قفسه سینه انجام برخی تمرینات یوگا است. برای تسکین درد می‌توانید، ابتدا نفس عمیق بکشید، استراحت کنید و حرکات مبتدی و ساده یوگا را انجام دهید. در این مطلب ۷ حرکت یوگا برای تسکین درد قفسه سینه را آماده کرده‌ایم. در صورتی که چنین دردی را تجربه می‌کنید و دوست دارید از طریق ورزش مشکل را حل کنید، با ما تا انتهای این نوشتار همراه باشید!

چه چیزی باعث درد قفسه سینه می‌شود؟

درد قفسه سینه به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود. این درد می‌تواند از گردن تا بالای شکم احساس شود. گرفتگی عضلات قفسه سینه اغلب به دلیل وضعیت نامناسب بدن پدیدار می‌شود. همچنین می‌تواند نشانه ای از یک مشکل جدی تر مانند حمله قلبی باشد.

اگر در ناحیه قفسه سینه تان احساس درد می‌کنید، هرچند ممکن است همیشه نشانی از بیماری‌های قلبی عروقی نباشد اما باز هم به آن توجه کنید. از طرفی هنگامی‌ که عضلات قلب شما اکسیژن کافی دریافت نمی‌کنند، شما شکل شدیدی از درد را در قفسه سینه تان تجربه می‌کنید که به نام آنژین یاد می‌شود.

سایر دردهای قفسه سینه می‌تواند مربوط به قلب باشد که به شکل حمله قلبی، پریکاردیت، میوکاردیتیس، کاردیومیوپاتی و تشریح آئورت خود را نشان می‌دهد. از طرف دیگر، گاهی درد قفسه سینه به دلیل مشکلات گوارشی پدیدار می‌شود. اگر مشکلات بلع، سنگ کیسه صفرا، التهاب کیسه صفرا یا لوزالمعده دارید نیز ممکن است درد قفسه سینه را تجربه کنید.

حتی اگر دچار ذات الریه، آسم یا لخته شدن خون باشید نیز این درد به وجود می‌آید. دنده‌های آسیب دیده و درد عضلات ناشی از فعالیت شدید نیز از عوامل اصلی ایجاد درد قفسه سینه هستند.

یوگا برای درمان درد قفسه سینه

اگر به طور ناگهانی درد به سراغ قفسه سینه تان می‌آید باید حتما به پزشک مراجعه کنید تا از سلامت قلب تان مطمئن شوید. اما اگر می‌دانید این درد‌ها از قلب ناشی نمی‌شود، می‌توانید با انجام برخی حرکات یوگا به تسکین درد عضلات قفسه سینه کمک کنید.

همچنین فراموش نکنید که گاهی اوقات حتی استرس، اضطراب و تنش می‌تواند باعث درد قفسه سینه شود و شما خوب می‌دانید که یوگا بهترین راه حل برای از بین بردن استرس و اضطراب است.

توانبخشی مبتنی بر یوگا پس از حمله قلبی

یوگا یک راه حل موثر برای توانبخشی پس از حمله قلبی حاد و سایر مشکلات قلبی است. این ورزش می‌تواند به بهبود سلامت شما و بازگشت به فعالیت‌های منظم روزمره تان پس از بیماری‌های قلبی عروقی مانند سکته مغزی یا حمله قلبی کمک کند.

7 بهترین حالت در یوگا برای تسکین درد قفسه سینه

این حرکات به شما در تسکین درد قفسه سینه کمک می‌کنند:

حرکت ماهی

حرکت ماهی یکی از حرکات سطح مبتدی یوگا است. اگر می‌خواهید از انجام این حرکت نتیجه بهتری به دست آورید سعی کنید، حرکت ماهی را صبح با معده خالی انجام دهید. هنگام انجام این تمرین حداقل 30 تا 60 ثانیه وضعیت بدن تان را حفظ کنید.

یوگا برای درمان درد قفسه سینه

فایده انجام حرکت ماهی برای قفسه سینه

حرکت ماهی عضلات دنده شما را کش می‌دهد. همچنین جلو و پشت گردن را کشیده و وضعیت بدن شما را بهبود می‌بخشد. برای درمان درد شانه و سوزش فقسه سینه مناسب است.

حرکت کبری

حرکت کبری حرکتی به شکل بدن مار کبری است. در حالی که قسمت پایین تنه شما روی زمین است بالاتنه تان را به سمت پشت خم کنید. این حرکت یوگا نیز در سطح مبتدی و انجام آن بی نهایت آسان است. سعی کنید هر صبح با معده خالی این تمرین را انجام دهید و به مدت 15 تا 30 ثانیه حالت بدن تان را به شکل حرکت کبرا حفظ کنید.

یوگا برای درمان درد قفسه سینه

تاثیر آن بر تسکین درد قفسه سینه

حرکت کبری ماهیچه‌های سینه و شانه‌های شما را کش می‌دهد، انعطاف پذیری بدن را افزایش می‌دهد و خلق و خوی شما را بهبود می‌بخشد. این وضعیت تاثیر مثبتی هم بر گردش خون دارد.

حرکت کمان

حرکت کمان حالتی شبیه زه کمان آماده شلیک است. این حرکت را نیز با معده خالی انجام دهید و هنگام تمرین سعی کنید بدن تان را به مدت 15 تا 30 ثانیه در همین حالت حفظ کنید.

یوگا برای درمان درد قفسه سینه

فایده انجام حرکت کمان در درمان درد قفسه سینه

حرکت کمان قلب شما را ماساژ می‌دهد و آسم را درمان می‌کند و برای رفع استرس و خستگی خیلی مناسب است. این حالت عضلات قفسه سینه، گردن و شانه‌های شما را باز می‌کند.

حرکت گاو

حرکت گاو نیز برای سطح مبتدی مناسب است. این حرکت یوگا را می‌توانید هر صبح یا عصر با معده خالی تمرین کنید و بدن تان را به مدت 10 تا 15 ثانیه در همین حالت نگه دارید.

حرکت یوگا برای تسکین درد قفسه سینه

تاثیر آن بر درمان درد قفسه سینه

انجام حرکت گاو به حفظ وضعیت و تعادل بدن شما کمک می‌کند. عضلات گردن را تقویت کرده و عضلات کمر را کش می‌دهد. تمرین و انجام این حرکت برای آرامش ذهن و از بین بردن استرس مفید است و در عین حال باعث افزایش گردش خون در بدن می‌شود.

حرکت شتر

حرکت شتر، شبیه حالت پشت شتر است که در سطح مبتدی انجام می‌شود. سعی کنید این حرکت را هنگام صبح با معده خالی تمرین کنید و در جریان انجام آن بدنتان را برای 30 تا 60 ثانیه به همین حالت حفظ کنید.

حرکت شتر یوگا برای درمان درد قفسه سینه

حرکت شتر برای درمان درد قفسه سینه

حرکت شتر باعث کشش و تقویت عضلات شانه‌ها و کمر می‌شود و تنفس را بهبود می‌بخشد. این حالت همچنین عضلات گردن را تقویت خواهد کرد.

حرکت چرخ

در انجام حرکت چرخ، بدن حالت چرخ را به خود می‌گیرد. سعی کنید این حرکت را نیز صبح با معده خالی انجام دهید. طول انجام آن 1 تا 5 دقیقه است که باید حالت بدن را به همین شکل حفظ کنید.

یوگا برای درمان درد قفسه سینه

تاثیر انجام حرکت چرخ بر قفسه سینه

این حرکت به سلامت قلب شما کمک می‌کند و باعث درمان آسم می‌شود، ریه‌ها را کشیده و تیروئید را تحریک می‌کند. همچنین با انجام آن می‌توانید افسردگی را درمان کرده، تنش و استرس را از بین ببرید.

حرکت پادشاه رقصنده

پادشاه رقصنده نیز در سطح متوسط یوگا قرار دارد. این حرکت را باید صبح یا عصر با معده خالی انجام دهید. سعی کنید حالت بدن تان را در حین انجام حرکت پادشاه رقصنده به مدت 15 تا 30 ثانیه حفظ کنید.

حرکت یوگا برای تسکین درد قفسه سینه

تاثیر آن بر بدن

حرکت پادشاه رقصنده عضلات گردن را کشیده و عضلات قفسه سینه را تقویت می‌کند، انعطاف پذیری بدن را بهبود بخشیده و به حفظ تعادل بدن کمک می‌کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.5 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *