روغن بادام برای رفع تیرگی چشم درمان خانگی چشم صورتی علت پف چشم ها

روغن بادام برای رفع سیاهی دور چشم‌ها: سیاهی دور چشم‌ها باعث می‌شود چشم‌ها گود افتاده و چهره خسته به نظر برسد. در حالی که انواع کانسیلرها می‌توانند این تیرگی را بپوشانند، راه حلی طولانی مدت برای این مشکل نیستند. اما آیا می‌دانستید روغن بادام برای رفع تیرگی چشم موثر است؟

همانطور که می‌دانید پوست اطراف چشم نازک‌تر است و سیاهی دور چشم‌ها نیز می‌تواند نشانه‌ای از بی‌توجهی به بدن، از دست دادن آب و همچنین آلرژی باشد. روغن بادام حاوی اسیدهای چرب مفید است و می‌تواند از سد پوستی محافظت کند، این روغن می‌تواند رطوبت را به پوست شما بازگرداند و به سلامت پوست اطراف چشم‌ها کمک کند.

به این منظور روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید با به کار گیری روغن بادام سیاهی دور چشم‌ها را کاهش داده و به روشن شدن پوست این ناحیه کمک کنید. با ما در این مطلب همراه باشید تا شیوه استفاده از روغن بادام را برای کاهش تیرگی دور چشم بیاموزید.

روغن بادام برای رفع سیاهی دور چشم‌ها

دانستن فواید روغن بادام شما را تشویق می‌کند تا از این روغن برای رفع سیاهی دور چشم‌ها استفاده کنید:

روغن بادام پوست را هیدراته نگه می‌دارد

کم آبی بدن یکی از دلایلی است که باعث می‌شود پوست کدر به نظر برسد. از آن جایی که پوست اطراف چشم نازک‌تر از بقیه قسمت‌های صورت است، خیلی راحت آب و رطوبتش را از دست می‌دهد، به همین دلیل سیاهی رگ‌های خونی بیشتر نمایان می‌شوند.

همین امر باعث ایجاد سیاهی دور چشم‌ها می‌شود. روغن بادام یک نرم کننده عالی است. این نوع روغن می‌تواند پوست ظریف اطراف چشم شما را هیدراته نگه دارد و به رفع سیاهی دور چشم کمک کند.

روغن بادام به روشن شدن پوست شما کمک می‌کند

خواص نرم کنندگی روغن بادام می‌تواند با ماساژ منظم به بهبود رنگ پوست کمک کند. این خاصیت همچنین تاثیر مستقیم بر کاهش سیاهی دور چشم‌ها دارد.

از آسیب اشعه UV جلوگیری می‌کند

قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش می‌تواند با افزایش تولید ملانین و تسریع در تجزیه کلاژن، سیاهی دور چشم شما را بیشتر کند. استفاده از روغن بادام به شکل موضعی برای جلوگیری از آسیب ساختاری ناشی از اشعه ماوراء بنفش مفید و موثر است.

این سه مورد دلایلی هستند که نشان می‌دهند روغن بادام می‌تواند به کاهش سیاهی دور چشم کمک کند. با این حال اگر می‌خواهید به نتیجه ای مطلوب دست پیدا کنید، باید به طور مداوم از آن استفاده کنید. همچنین توجه کنید که از روغن بادام با پرس سرد و ارگانیک استفاده کنید. روغن تصفیه نشده و ارگانیک حاوی حداکثر مواد مغذی است و برای پوست مفید است.

نحوه استفاده از روغن بادام برای سیاهی دور چشم

یکی از روش‌های زیر را برای استفاده از روغن بادام جهت رفع سیاهی دور چشم امتحان کنید و از نتیجه لذت ببرید:

عسل و روغن بادام

عسل پوست را جوان و هیدراته نگه می‌دارد و به عنوان یک نرم کننده و مرطوب کننده به تسکین پوست کمک می‌کند. همچنین با این ماده مغذی می‌توانید از ایجاد چین و چروک جلوگیری کنید.

مواد لازم:

2/1 قاشق چایخوری عسل

2/1 قاشق چایخوری روغن بادام

دستورالعمل:

عسل و روغن بادام را با هم مخلوط کنید و خوب ترکیب کنید. این مخلوط را هر شب قبل از خواب زیر چشمان تان بمالید.

گلاب و روغن بادام

گلاب اثر ضد التهابی روی پوست شما دارد. همچنین تسکین دهنده پوست است و می‌تواند به شاد شدن پوست اطراف چشم کمک کند.

مواد لازم:

چند قطره روغن بادام

گلاب

یک پد پنبه ای

دستورالعمل:

پنبه را به گلاب آغشته کنید و زیر چشمان تان بمالید. سپس صبر کنید تا خشک شود. پس از خشک شدن گلاب، کمی ‌روغن بادام را به مدت 2 تا 3 دقیقه روی پوست اطراف چشمتان ماساژ دهید. از این روش هر شب قبل از رفتن به رختخواب استفاده کنید.

روغن زیتون و روغن بادام

روغن زیتون سرشار از اسیدهای چرب ضروری همراه با اسیدهای اولئیک و لینولئیک است. این آنتی اکسیدان‌ها اثر ضد التهابی روی پوست دارند. آنها همچنین ممکن است هیدراتاسیون پوست را بهبود بخشند و آن را تغذیه کنند.

مواد لازم:

2/1 قاشق چایخوری روغن زیتون فوق بکر

2/1 قاشق چایخوری روغن بادام

دستورالعمل:

هر دو روغن را با هم مخلوط کنید. سپس چند قطره از مخلوط روغن زیتون و بادام را بین نوک انگشتان تان بریزید، بعد انگشتان تان را به هم بمالید تا روغن گرم شود. حالا این ترکیب را زیر چشم‌ها و روی پلک‌ها با دقت بمالید و 2-3 دقیقه با حرکات دایره ای پوستتان را ماساژ دهید. بعد از این کار راحت بخوابید و فردای آن صورتتان را بشویید. از این ترکیب هر شب استفاده کنید.

توجه: روغن زیتون می‌تواند پوست شما را خشک کند، بنابراین قبل از استفاده از آن حتما با پزشک مشورت کنید.

روغن کرچک و روغن بادام

اسید ریسینولئیک موجود در روغن کرچک به عنوان یک عامل نرم کننده برای پوست عمل می‌کند.

مواد لازم:

1 قاشق چایخوری روغن کرچک

1 قاشق چایخوری روغن بادام

دستورالعمل:

این دو روغن را با هم مخلوط کرده و به پوست اطراف چشمتان بمالید. تا زمانی که می‌توانید صبر کنید و بعد پوست تان را بشویید. حتی می‌توانید هر شب قبل از خواب از این ترکیب استفاده کنید و بخوابید.

ترکیب وازلین و روغن بادام برای رفع سیاهی دور چشم‌ها

وازلین با حفظ رطوبت پوست به کاهش سیاهی دور چشم‌ها کمک می‌کند. همچنین باعث جلوگیری از دست دادن آب می‌شود. با وازلین می‌توانید پوست را هیدارته نگه دارید و چشمان شادابی داشته باشید.

مواد لازم:

به اندازه یک نخود وازلین

چند قطره روغن بادام

دستورالعمل:

روغن بادام را دور چشم تان ماساژ دهید. سپس 2 تا 3 دقیقه صبر کنید و بعد پوست اطراف چشم را با وازلین ماساژ دهید. بگذارید وازلین و روغن بادام یک شب روی پوست اطراف چشم بماند.

همچنین می‌توانید باقیمانده وازلین را در اطراف لب‌ها بمالید تا از ایجاد خطوط ریز و چین و چروک جلوگیری کنید. از این روش هر شب استفاده کنید.

روغن بادام و شیر سرد

شیر حاوی اسید لاکتیک است که به کاهش سیاهی دور چشم کمک می‌کند. اسید لاکتیک همچنین دارای خواص لایه برداری و آبرسانی است، پس می‌توانید برای تقویت سلامت پوستتان از آن استفاده کنید.

مواد لازم:

1 قاشق چایخوری روغن بادام

چند قطره شیر سرد

دستورالعمل:

شیر سرد را به روغن بادام اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. سپس مخلوط را به پوست زیر چشمان تان بمالید و بخوابید. صبح نیز صورتتان را با آب خنک بشویید. سعی کنید هر شب از این روش استفاده کنید.

آلوئه ورا و روغن بادام

آلوئه ورا با تامین ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب ضروری، به جوانسازی پوست کمک می‌کند و آن را دوباره بازسازی می‌کند. همچنین حاوی آنزیم‌ها و آنتی اکسیدان‌های طبیعی است که می‌تواند به جلوگیری از آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک کند.

مواد لازم:

2/1 قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا

2/1 قاشق چایخوری روغن بادام

دستورالعمل:

مقادیر مساوی ژل آلوئه ورا تازه و روغن بادام را با هم مخلوط کنید و زیر چشمانتان بمالید. صبر کنید این مخلوط یک روی پوست بماند، سپس با آب خنک صورت تان را بشویید. سعی کنید از این ترکیب هر شب قبل از خواب استفاده کنید.

روغن بادام و زردچوبه

زردچوبه حاوی کورکومین است که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند و از سلول‌های پوست در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می‌کند. به همین دلیل از زردچوبه برای بهبود رنگ پوست و روشن تر شدن آن استفاده می‌شود.

مواد لازم:

1 قاشق چایخوری روغن بادام

یک قاشق پودر زردچوبه

یک قاشق چایخوری کشک

دستورالعمل:

زردچوبه را با روغن بادام مخلوط کنید. سپس کشک را به مخلوط اضافه کنید و زیر چشمانتان بمالید. 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و بعد پوستتان را با آب ولرم بشویید. از این ترکیب یک بار در هفته استفاده کنید.

این 9 روش، برخی از دستورالعمل‌های آسان و ساده ای است که می‌توانید به راحتی در خانه بدون هیچ زحمتی استفاده کنید. با این حال، قبل از استفاده از روغن بادام، باید به این نکات توجه کنید:

عوامل خطر و اقدامات احتیاطی بعد استفاده از روغن بادام

هرچند استفاده از روغن بادام به شکل موضعی خطری برای سلامت پوست شما ندارد اما باید به حساسیت و آلرژی پوستی تان توجه کنید. به این موارد توجه کنید:

  • تحریک پوست
  • احساس سوزش
  • بادام به عنوان محرک برخی آلرژی‌ها شناخته می‌شود. از این رو، برخی معتقدند این روغن ممکن است در موارد خاصی به عنوان یک آلرژی زا نیز عمل کند.

قبل از استفاده از روغن بادام برای پوست تان به این نکات توجه کنید:

  • قبل از استفاده از روغن بادام تست پچ انجام دهید.
  • روغن بادام سرد و با کیفیت خوب خریداری کنید. از خرید روغن بادام تصفیه شده یا فرآوری شده خودداری کنید زیرا ممکن است حاوی مواد افزودنی دیگری نیز باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *