خرید انواع نوشیدنی ساز

توسطتحریریه خبرنامه

اسفند ۲۳, ۱۴۰۱ به روز رسانی : اسفند ۲۳, ۱۴۰۱
خرید انواع نوشیدنی ساز

اسپرسوساز

مدل های دستگاه اسپرسوساز موجود در بازار شامل موارد زیر می باشد.

دستگاه های تهیه اسپرسو به دو دسته تقسیم می شوند: دستگاه های قدرت گرفته از نیروی بخار.

دستگاه های قدرت گرفته از پمپ.

دستگاه های قدرت گرفته از نیروی بخار به دو نوع تقسیم می شوند:

اسپرسوسازهای رو گازی (انواع موکا کاپ).

اسپرسوسازهای برقی بدون پمپ.

دستگاه های اسپرسوساز پمپی بیشتر رایج بوده و انواع مختلفی را شامل می شوند:

دستگاه اسپرسوساز با پمپ دستی:  همانطور که از نام این دسته مشخص است، فشار لازم برای تهیه اسپرسو در این نوع دستگاه ها، به وسیله یک اهرم دستی ایجاد می شود.

دستگاه اسپرسوساز با پمپ برقی: در این نوع دستگاه ها شما دمای مورد نیاز را مشخص نموده و دستگاه با یک پمپ فشار برقی اسپرسو را برای شما تهیه می کند.

دستگاه اسپرسوساز با پمپ نیمه خودکار:  در این مدل شما قهوه را آسیاب کرده و قبل از روشن کردن دستگاه آن را در فیلتر قرار می دهید. سپس دکمه دستگاه را زده و اسپرسوی خود را دریافت می کنید.

دستگاه اسپرسوساز با پمپ خودکار: در این مدل هم شما بعد از آسیاب دانه های قهوه، باید آن را در فیلتر دستگاه قرار دهید. دستگاه به صورت خودکار روشن شده و پس از تهیه اسپرسو خاموش می شود.

دستگاه اسپرسوساز با پمپ فوق خودکار: در این مدل دستگاه ها، همه کارها به صورت خودکار انجام می شود. دانه های آسیاب شده به صورت خودکار پرس شده و درون فیلتر قرار می گیرند. آب جوش آمده با فشار زیاد اسپرسو را برای شما تهیه می کند. کار کردن با این دستگاه های بسیار آسان است اما قیمت اسپرسوساز با پمپ خودکار کمی بیشتر از ما بقی مدل ها است.

قبل از خرید اسپرسوساز باید نیاز و انتظارات خود را به طور دقیق مشخص کنید. در این صورت از تجربه نوشیدن یک فنجان اسپرسوی خوش طعم و با کیفیت لذت خواهید برد.

توان دستگاه

بهتر است بدانید که کیفیت اسپرسو تهیه شده وابسته به توان دستگاه می باشد. به عبارت دیگر توان اسپرسوساز قدرتی است که به وسیله آن اسپرسو با کیفیت تولید می شود. در واقع توان پمپ دستگاه در تولید بخار آب و آب جوش بسیار موثر است.

اندازه اسپرسوساز

دستگاه های اسپرسوساز در اندازه های مختلفی در بازار موجود هستند. بنابراین شما باید با توجه به اینکه برای چه منظوری دستگاه اسپرسوساز را خریداری می کنید به اندازه آن دقت کنید. برای مثال خرید دستگاه اسپرسوساز 4 گروپ برای کافی شاپ های پر رفت و آمد مناسب می باشد. شما می توانید برای منزل خود به جای دستگاه اسپرسوساز چهار گروپ دستگاه های دو گروپ را خریداری کنید.

طراحی و کیفیت دستگاه

اسپرسوسازهای مختلف در طرح ‌ها و رنگ ‌های متفاوت در بازار موجود هستند. کاربرد اسپرسوسازهای مختلف جهت تهیه انواع نوشیدنی بر پایه قهوه می‌ باشد. اما ابعاد و فضای اشغال شده توسط دستگاه با توجه به نوع کاربرد آن متفاوت است. طول عمر دستگاه به کیفیت بدنه و مواد تشکیل دهنده آن ارتباط دارد.

عملکرد دستگاه

یکی دیگر از عوامل مهم خرید اسپرسوساز عملکرد آن می‌ باشد. برخی از اسپرسوسازهای خانگی علاوه بر نوشیدنی اسپرسو می ‌توانند سایر نوشیدنی‌ ها را تهیه کنند. شما می‌ توانید با خرید اسپرسوساز از نوشیدنی ‌های بر پایه قهوه نهایت لذت را ببرید.

طراحی و زیبایی دستگاه

دستگاه های اسپرسوساز بخشی از زیبایی آشپزخانه و کافه  شما به حساب می آیند. بنابراین بعد از بررسی ویژگی ها و امکانات دستگاه بهتر است از زاویه دیزاین و زیبایی به آن توجه کنید. بهتر است دستگاهی را خریداری کنید که با فضا یا لوگوی کافه شما همخوانی داشته باشد.

پرتافیلتر

پرتافیلتر در طول عمر دستگاه بسیار موثر است. از ویژگی ‌های مهم پرتافیلتر می ‌توان به وزن، قسمت های پلاستیکی و استیل آن اشاره کرد. این ویژگی‌ ها در واقع نشان دهنده استقامت دستگاه می باشد. به عبارت دیگر پرتافیلتر نشان دهنده کیفیت اسپرسوساز است. پرتافیلتر توانایی تحت تاثیر قرار دادن عملکرد دستگاه را دارد. به این صورت که با ایجاد تغییراتی در فیلتر شما می ‌توانید به جای پودر قهوه از کپسول یا پد قهوه استفاده کنید. بهتر است بدانید که سبد پرتافیلتر در دو نوع فشرده و غیر فشرده تولید می شود. سبد پرتافیلتر نقش تعیین کننده در کیفیت قهوه دارد.

جنس بدنه اسپرسوساز

جنس بدنه در کیفیت و طول عمر اسپرسوساز بسیار موثر است، چرا که هر چقدر جنس بدنه دستگاه بهتر باشد طول عمر و دوام آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.

فیلترها

از دیگر نکات مهم خرید اسپرسوساز جنس فیلتر است. جنس فیلتر اسپرسوساز باید به گونه ای باشد که به سرعت زنگ نزند و یا خراب نشود. زنگ زدگی فیلتر سبب تغییر طعم اسپرسو می شود.

پیچ تنظیم بخار

این قسمت اسپرسوساز سبب تهیه فوم شیر با غلظت های متفاوت می شود و با پیچ نمظیم بخار می توانید بخار خروجی را تنظیم کنید.

میزان صدا و لرزش

از دیگر نکات مهم خرید اسپرسوساز بررسی صدا و لرزش آن است. اکثر افراد از دستگاه های پر سر و صدا خوششان نمی آید.

فیلتر تصفیه آب

برخی از اسپرسوسازهای خانگی فیلتر تصفیه آب دارند. فیلتر تصفیه آب مانع از رسوب املاح آب در لوله های دستگاه می شود. از طرفی این امر سبب افزایش طول عمر دستگاه خواهد شد. وجود فیلتر تصفیه آب سبب می ‌شود قهوه خروجی بسیار با کیفیت، خالص و طعم بهتری داشته باشد. افرادی که در منزل از آب تصفیه شده استفاده نمی کنند بهتر است اسپرسوساز با فیلتر تصفیه آب را خریداری کنند.

قهوه ساز

قهوه ساز

مواردی که در خرید قهوه ساز باید به آن توجه نمود شامل موارد زیر می باشد:

قدرت خرید شما در انتخاب دستگاه قهوه ساز

قیمت قهوه ساز متناسب با بودجه شما اولین نکته ای است که بر روی انتخاب شما تاثیر می گذارد. با در نظر گرفتن قدرت خریدتان می توانید بهترین قهوه ساز را انتخاب کنید.

کارایی دستگاه قهوه ساز

قدرت موتور دستگاه قهوه ساز تاثیر زیادی روی کیفیت و طعم قهوه و کرمایی (لایه خامه مانند از روغن قهوه) دارد.

عملکرد قهوه ساز

دستگاه های قهوه ساز انواع مختلفی دارند قطعا یکی از آنها باب میل سلیقه و لازمه کار شما است، همه نیازهای خود را یادداشت کرده و با در نظر گرفتن قدرت خریدتان به یک نتیجه گیری درست و منطقی برسید؛ آیا برای محیط کار لازم دارید یا برای خانه گرمتان ، برای چند نفر از عزیزانتان می خواهید قهوه درست کنید؟

برندهای معروف و پرفروش

بیشتر اوقات همه برندهای معروف از کیفیت بالایی برخوردار هستند. از برندهای معروف و شناخته شده در بازار ایران می توان برند دلونگی، فیلیپس، نوا، مباشی نام برد.

نوع مواد بکار رفته در دستگاه قهوه ساز

نوع جنس بدنه دستگاه قهوه ساز قطعا کیفیت و طول عمر دستگاه را مشخص می کند و نکته دیگر این موضوع در سالم بودن قهوه ساخته شده شما تاثیر مستقیمی دارد

از وجود داشتن آسیاب مطمئن شوید

ویژگی یک دستگاه قهوه ساز خوب، توجه به داشتن آسیاب کننده قهوه است. در ایران پیدا کردن قهوه با خلوص بالا بشدت مشکل است بخاطر همین اگر قهوه ساز شما دارای آسیاب کردن دانه قهوه است می توانید به آسانی قهوه خود را درون آن ریخته و با فشار دادن دکمه پاور قهوه دلخواه خود را درست کرده و از آن لذت ببرید.

مخزن قهوه دستگاه قهوه ساز

این وسیله برای قرار دادن قهوه در درون آن ساخته شده است که اغلب جنس آنها از فلز و پلاستیک با کیفیت ساخته شده است ولی قهوه سازهایی که از مخزن بی کیفیت ساخته شده هستند از مخازن کاغذی برای ریختن قهوه در آن تعبیه شده است.

مخزن آب دستگاه قهوه ساز

مخزن آب دستگاه مشخص می کند که شما قادر به ساختن چند فنجان قهوه برای چند نفر هستید پس هر چقد ظرفیت مخزن آب دستگاه زیاد باشد برای افراد زیادی می توانید قهوه درست کنید.

تایمر اتوماتیک خاموش کردن دستگاه قهوه ساز

وجود این ویژگی در دستگاه قهوه ساز باعث امنتر شدن دستگاه و محیط زندگی می شود. این ویژگی به شما کمک می کند دستگاه بعد از درست کردن قهوه یا با ریخته شدن قهوه داخل فنجان به طور اتوماتیک خاموش شود.

کتری برقی

فروشگاه اینترنتی انتخاب سنتر کلیه محصولات لوازم خانگی از جمله محصولات نوشیدنی ساز شامل قهوه ساز و اسپرسوساز و قیمت کتری برقی و… را با قیمت مناسب ارائه می دهد. برای مشاهده فیلم درباره انواع محصولات نوشیدنی ساز می توانید کانال آپارات انتخاب سنتر را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که شما با خرید از فروشگاه انتخاب سنتر، علاوه بر بهره مندی از تخفیفات نقدی جشنواره انتخاب سنتر، از هدیه اولین خرید آنلاین نیز بهره مند می شوید. انتخاب سنتر با سال‌ ها تجربه و پنج فروشگاه حضوری در قلب بازار لوازم خانگی تهران، هر روز ارزان ترین قیمت انواع لوازم خانگی را به کاربران ارائه می ‌دهد. علاوه بر این شما می ‌توانید با خرید از انتخاب سنتر از خدماتی چون ارسال رایگان درب منزل، پرداخت در محل، دریافت گارانتی معتبر شرکتی بهره‌ مند شوید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *