6 باید و نباید موثر برای زنان متاهل ناراضی

علت هر ازدواج ناخوشایند به احتمال زیاد یک احساس، ریشه در عدم تحقق است. احساس این که عشق، محبت، اعتماد، احترام، یا سایر اجزای حیاتی برای یک ارتباط رضایت بخش، وجود ندارد. طبیعتا یک زن بیشتر با احساسات خود ارتباط دارد. او اغلب اولین کسی است که این را حس می کند و بیشتر تحت تاثیر حس ناراحتی قرار می‌گیرد. مسلما برای جبران این حس، یک زن متاهل ناراضی: شریک زندگی خود را کنترل می کند، بیش از حد نگران است یا درگیر رفتارهای خود خرابکارانه می شود. اما باید و نباید موثر برای زنان متاهل ناراضی چیست تا آن ها بتوانند در رابطه زناشویی خود رفتار مناسب تری داشته باشند؟

مطلب مرتبط: نقش زن در زندگی مرد؛ ۱۷ کاری که باید برای یک ازدواج شاد انجام داد

6 باید و نباید موثر برای زنان متاهل ناراضی

همبستگی می تواند نقش بسزایی در ایجاد ازدواج های ناخوشایند و ناقص داشته باشد. با این حال، برای رسیدن به نقطه ای که رابطه شما را به مخاطره می‌اندازد، لازم نیست به هم وابسته باشید. سراسر دنیا حتی همسرانی که از امنیت و اعتماد به نفس برخوردارند نیز به اقدامات ناامیدانه و نادرست روی می‌آورند. و فکر می‌کنند که این امر مشکلات زناشویی آن ها را برطرف می‌کند.

چنین اقداماتی اغلب شامل این است که یک همسر ناراضی چنین رفتارهایی از خود نشان دهد.

  • تحریک جنسی برای اغوای مجدد شریک زندگی خود،
  • فشار بیشتر به همسرشان
  • خواستارتر از حد معمول بودن رابطه
  • و حتی التماس
  • گفتگوهای بی پایان در مورد احساسات و غیره…

مطلب مرتبط: نقش یک مرد در زندگی زن؛ ۱۳ کاری که باید برای یک زندگی شاد انجام داد

متاسفانه، چنین اقداماتی به ندرت جواب می‌دهد. در واقع، تنها نتیجه چنین رفتاری تاثیر منفی آن بر ازدواج است. که منجر به شکایت زنان و همسران ناراضی از شریک زندگی شان می‌شود.

چالش های یک ازدواج؛ 6 باید و نباید برای یک زن متاهل ناراضی

اغلب ما تصمیم می گیریم در چنین رابطه استرس زا و ناامید کننده بمانیم. این درست نیست، آن چه بهتر عمل می کند این است که لحظه ای وقت بگذارید. و درباره نقشی که به عنوان یک همسر در یک ازدواج ناخوشایند بازی می کنید، فکر کنید. و تشخیص دهید که برای حل آن چه باید انجام دهید. اگر چه در ابتدا یک پارادوکس به نظر می رسد، اما هر موقعیت منفی زندگی مزایایی برای ما دارد.

آگاه شدن از آن مزیت ناخودآگاهی که به آن پایبند هستیم و درک بهایی که برای یک زن متاهل ناراضی می پردازیم. می تواند منبع بزرگی از انگیزه برای تغییر طرز فکر ما باشد.

مطلب مرتبط: ۱۰ مورد از نکات مهم ازدواج که همه زوج ها باید بدانند

در این جا 3 باید و 3 نباید همراه با مزایای بالقوه آن ها آورده شده است. اگر بر طرز فکر و رفتار شما اعمال شود، می تواند تاثیر معناداری در بهبود کیفیت ازدواج شما داشته باشد. این نکات بینش عمیق‌تری در مورد نیاز زنان در ازدواج و به طور کلی راه هایی برای بهبود زندگی مشترک شما ارائه می دهد.

باید و نباید موثر برای زنان متاهل ناراضی

باید انجام دهید: بر نیاز به برون سپاری ارزش شخصی خود غلبه کنید

ممکن بزرگسالان زندگی شما ظرفیت یا فرصتی نداشته باشند که محیطی گرم، دوست‌داشتنی و پذیرنده با توجه و حمایت فراوان برای شما فراهم کنند. و احتمال این که شما نیز همسری انتخاب کنید که نسبت به دوست داشتن شما بی توجه باشد، بسیار بالا است.

چنین انتخابی شما را در موقعیت یک زن متاهل ناراضی قرار می دهد. ممکن است دائما سعی کنید شوهرتان را راضی کنید و تحت تاثیر قرار دهید تا اعتبار پیدا کنید. و احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید. در حالی که شما باید قدرت خود را بازیابید و بدون نیاز به تایید یا توجه دیگران، مستقیما برای خود ارزش قائل شوید.

مطلب مرتبط: آیا برای ازدواج آماده اید؟ علائم و نشانه های آمادگی برای ازدواج را بشناسید!

نباید انجام دهید: ارزش خود را به دست شوهرت نسپار

وقتی با کسی زندگی می‌کنید که به شما بی توجه است. هنگامی که احساس ناراحتی می کنید، در واقع شرایط دوران کودکی خود را دوباره تجربه می کنید. و این باعث می شود احساس آشنایی و “عادی” بودن در مقابل رفتار همسرتان داشته باشید. به این ترتیب، می توانید در نهایت احساس کنید که نیازی نیست مسئول دوست داشتن و ارزش گذاری به خود باشید. در واقع شما فکر می‌کنید شما سزاوار چنین رفتاری هستید.

شما به عنوان یک زن متاهل ناراضی همچنان به رنج و عذاب این رابطه و رفتار ادامه می دهید. و قیمتی که احتمالا برای طرز فکر می پردازید نیز بسیار بالاست. نتیجه آن می تواند شامل خشم، انزوا، عزت نفس پایین، ناتوانی، اضطراب و شرایط شدیدتری مانند افسردگی یا مشکلات روانی مشابه باشد.

مطلب مرتبط: سوالات مهم قبل از ازدواج: با این ۳۳ سوال، شریک زندگی خود را به خوبی بشناسید

باید انجام دهید: انتظارات را کنار بگذارید؛ 6 باید و نباید موثر برای زنان متاهل ناراضی

کنار گذاشتن انتظاراتی که از ازدواج داشتید. می تواند شما را از تنش و ناامیدی که ممکن در وهله اول علت مشکلات شما باشد، رها کند.

به عنوان یک انسان، ما در مورد هر چیزی انتظاراتی داریم. در واقع ما تمایل داریم که در مورد هر چیز ممکن در زندگی انتظاراتی داشته باشیم. اما انتظاراتی که منجر به ناامیدی‌ها می‌شود. همان انتظاراتی است که ما به نزدیک‌ترین افراد زندگی خود، مانند همسرمان داریم. در حالی که باید همه آن انتظارات را رها کنیم.

مطلب مرتبط: ۱۰ ویژگی زنان خطرناک برای ازدواج و دوستی که اصلا نباید نزدیکشان شوید

نباید انجام دهید: روی نتیجه تمرکز کنید؛ باید و نباید موثر برای زنان متاهل ناراضی

وقتی دیگران را کنترل می‌کنیم یا در کارشان دخالت می‌کنیم، در واقع سعی می کنیم آن ها را وادار کنیم به میل ما رفتار کنند. یعنی همان طور که ما می خواهیم فکر کنند و عمل کنند. ممکن است حس کاذب کنترل، اطمینان و قدرت در وجود شما ایجاد شود و به خیال خود چه کار خوبی انجام می‌دهید، اما قیمت آن بسیار زیاد است.

با کنترل و دخالت، ما عمیقا به رابطه آسیب می زنیم. شریک زندگی خود را محدود می کنیم، فاصله ایجاد می کنیم و در نهایت طردشان می کنیم. در چنین حالتی ما به ‌عنوان گیرنده ظاهر می‌شویم، خودخواه و خودمحور عمل می‌کنیم. و به آن چه می‌خواهیم به دست آوریم فکر می‌کنیم، نه آن چه می‌توانیم برای یک رابطه پایدار انجام بدهیم.

مطلب مرتبط: احساس تنهایی بعد ازدواج: ۶ علت مهم احساس تنهایی در زندگی مشترک

باید انجام دهید: شکرگزاری را در خود پرورش دهید

شما یک زن متاهل ناراضی هستید و به احتمال زیاد شوهرتان را به خاطر خیلی چیزها سرزنش می کنید. مثلا این که شما را در چنین شرایط غم انگیز قرار داده است. اگر این طور است، ممکن است غیرمنطقی به نظر برسد که از شما بخواهیم همسرتان را مخاطب قرار دهید و از او تشکر کنید.

سپاسگزار بودن و سپاسگزاری از شریک زندگی، خود منجر به رضایت بیشتر در رابطه زناشویی می شود. بنابراین، این همان کاری است که باید انجام دهید تا تغییر قابل توجهی در “جو” کلی ازدواج خود ایجاد کنید.

نباید انجام دهید: شریک زندگی خود را بدیهی فرض کنید

همه ما درگیر حس خودشیفتگی هستیم. در نتیجه، ما تمایل داریم که فقط کاستی ها و اشتباهات شریک زندگی خود را ببینیم. نتیجه چنین نگاهی به افراد مهم زندگی مان این است که احساس می کنیم بی گناهیم. و گناه از آن ها است، بله حق با ماست و آن ها در اشتباه اند.

مطلب مرتبط: ۵ زبان عشق در زندگی مشترک که هر زوجی باید بداند

ممکن است احساس کنیم از خودمان در برابر آسیب دیدن در رابطه محافظت می کنیم. اما بهایی که برای این طرز فکر و عمل می پردازیم تنهایی، بدبختی، گناه و ناراحتی است. شوهر مطمئنا احساس ناراحتی می کند، در حالی که زن نیز همیشه در ازدواج و زندگی مشترک خود ناراضی است.

اگر به جای یک اتفاق ناگوار در زندگی، ازدواج پرچالش خود را فرصتی برای خودسازی بدانیم، به عنوان یک زن فرصت رشد خواهیم داشت. ما می‌توانیم برای داشتن یک زندگی کامل‌تر و رضایت‌بخش‌تر در زندگی زناشویی خود قدرت پیدا کنیم. و در عین حال رابطه بین خود و شریک زندگی مان را بهتر کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *