انتخاب اسم و لوگوی یک شرکت

برای انتخاب اسم و لوگوی ایده‌آل یک شرکت شگرد هوشمندانه زیادی نیاز است و فکر و جستجوی بیشتری انجام می‌شود. اسم اولین برداشتی است که مشتریان از کسب و کار شما می گیرند و می تواند به راحتی آنها را مجذوب یا منفور کند. لوگو با ارایه تصویری از کسب و کار شما، بینش بیشتری در مورد برند شما ارایه می‌کند و آن را به بخش مهمی از مواد بازاریابی شما تبدیل می‌کند. به این جهت شماید باید هوشمندانه عمل نمایید.

چگونه اسم و آرم مناسبی برای برندتان انتخاب کنید؟ این سوالی است که امروزه ذهن اغلب انسان­ها را درگیر کرده است. در این مقاله به شگردهای هوشمندانه برای انتخاب اسم و لوگو پرداخته شده است.

انتخاب اسم و لوگوی ایدال یک شرکت

1- سردرگمی ها را از بین ببرید؛ انتخاب اسم و لوگوی یک شرکت

یکی از رازها و شگردهای هوشمندانه انتخاب اسم تجاری خوب، حذف موارد غیر ضروری است. هر منحنی که باعث ابهام و سردرگمی می شود را بردارید و چالش های را که برای دیدن چیزی که می خواهید ارائه دهید از لوگوی خود حذف کنید. وقتی صحبت از ایجاد یک برند تجاری به میان می‌آید، سادگی چیزی جذاب است.

بیشتر بخوانید: چگونه در عکس جذاب و فتوژنیک به نظر برسید + ۱۵ ترفند ساده ژست گرفتن

2- درباره محیط دیجیتال خود تحقیق کنید

شگرد هوشمندانه دیگر این است وقتی لیستی از نام های زیادی دارید، همه آنها را در گوگل جستجو کنید. معمولا، در فهرستی متشکل از ده اسم، تعدادی از نام‌ها را می‌بینید که نتایج دردسرساز دارند مثلا به مواردی که نمی‌خواهید برند شما به آنها مرتبط باشد بر می خورید. مانند نگاه کردن به اپارتمان یا بلوکی که می خواهید به آن نقل مکان کنید. در مورد محله دیجیتال خود به همان اندازه هوشیار باشید و با محیط اطراف خود عاقلانه رفتار کنید.

3- طرح های معیاری در مقابل رقابت

رقبا را در ذهن خود محک بزنید و طرحی را بسازید که دقیقا نشان دهنده برند شما باشد. لوگو باید جدا از رقابت به یاد ماندنی باشد. طرح را ساده نگه دارید تا انعطاف پذیر و واضح باقی بماند، مهم نیست چگونه از آن استفاده می شود، در تبلیغات، آگهی های دیجیتالی کوچک، نمادهای رسانه های اجتماعی یا بیلبوردهای بزرگ.

4- یک بودجه جامع و جدول زمانی واقعی ایجاد کنید

شگرد هوشمندانه دیگر این است که همیشه به یاد داشته باشید نام تجاری بیشتر از یک اسم و لوگو است. هویت یک برند؛ از هویت چشمی، شیوه تعامل و برخورد فروشنده با متقاضیان و حتی لحن صدایی که در رسانه های اجتماعی استفاده می شود تشکیل شده است. از راه اندازی یک شرکت جدید گرفته تا انجام تغییر در نام تجاری یا پرداختن به نوآوری جزئی برند، با بودجه جامع و جدول زمانی واقع بینانه وارد شوید.

5- ساده نگه دارید؛ انتخاب اسم و لوگوی یک شرکت

شگرد هوشمندانه دیگر این است که درباره چشم انداز رقابتی خود جستجو و تلاش کنید تا جایگاه خود را دریابید. رنگها معنا دارند، بنابراین قبل از انتخاب طرح اول بیندیشید چه پیامی را می خواهید منتقل کنید. موثق باشید، انتخاب اسم خیلی راحت می تواند شما را به وسواس فکری مبتلا سازد. در نهایت هدف شما انتخاب اسمی است که به سادگی پیام شما را منتقل کند، به یاد ماندنی و مهمتر از همه این است که زمانی در بازار بتوان از آن در قالب های مختلف استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: ثبت بین المللی برند چگونه امکان پذیر است؟

6- با بارش فکری و احساس درونی خود حرکت کنید

شگرد هوشمندانه دیگر این است که به مکانی که شما را خوشحال می کند بروید، به پارکی که دوست دارید یا گوشه آفتابی و خاص اتاق­تان؛ موبایل خود را خاموش و قلم و دفترچه­ای را بیرون کنید و به مدت 30 دقیقه الی یک ساعت خوب فکر کنید و اسم های که به ذهنتان می رسد را بنویسید. شما قبلا سخت­ترین بخش کار، یعنی تصمیم گیری برای راه­اندازی یک کسب و کار را انجام داده اید. همینگونه احساس درونی، شما را به سمت بهترین لوگو هدایت می کند.

7- فقط اسمی را انتخاب کنید؛ انتخاب اسم و لوگوی یک شرکت

به باور صاحب یک کسب و کار جدید: هویت برند زیادی مهم نیست. همیشه می توانید اسم تجاری خود را تغییر دهید. فقط چیزی را انتخاب کنید که شبیه ایده کسب و کاری که شما اداره می کنید باشد. کاسبی برند شما تاهنوز بالغ نشده پس نیازی به برندسازی عالی/فوق العاده نیست. کاری که باید انجام دهید: معنای اسم و لوگوی انتخابی خود را در بازارهایی که در آن حضور خواهید داشت، مطالعه و دوباره بررسی کنید.

8- لوگو/آرم خود را به فریلنسرهای حرفه ای بسپارید

شگرد هوشمندانه دیگر این است که از نیرو و منابع خارجی استفاده کنید! باید بدانید در طراحی گرافیک متخصصان زیادی وجود دارند که می توانید به صورت آنلاین با آنها ارتباط برقرار کرده. و لوگوهای سفارشی متعددی را بدست آورید و با مبلغ ناچیزی بهترین آن را انتخاب کنید. به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار جدید، باید روی استفاده از زمان خود در جایی تمرکز کنید که نتایج موثری داشته باشد و استفاده از بازار آزاد جهانی یک تصمیم هوشمندانه است.

9- دنبال وبسایت های باشید که دومین و لوگو می فروشند

بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که شرکت خود را با نام، لوگو و URL ضعیف راه اندازی کنید. سایت های زیادی وجود دارند که نام های دومین خوبی را با لوگو می فروشند. ممکن است برخی اوقات هزینه نسبتا زیادی را صرف کنید اما برای اعتبار و مفاد آینده شرکت شما ارزشش را دارد. برای یافتن شرکت‌هایی که دومین­های دارای آرم را می‌فروشند، « brandable domains» را جستجو کنید.

بیشتر بخوانید: برند زارا را بهتر بشناسید !

10- نحوه یکجایی کار کردن دارایی­ها را برسی کنید

شگرد هوشمندانه دیگر این است که دارایی های برند شما باید با هم کار کنند تا داستان شما را بیان کنند، اما هر دارایی نیازی به بیان تمامی داستان را ندارد. من اغلب با مشتریانی ملاقات می کنم که دنبال لوگوی هستند تا همه چیز را در مورد آنها بگوید، اما لازم نیست همه کارها را به تنهایی انجام دهد. به نام، آرم، رنگ‌ها، ارزش‌ها، بینش و شخصیت خود به عنوان دارایی‌هایی نگاه کنید که مکمل یکدیگر هستند، نه در انزوا.

11- انتخاب اسم و لوگوی یک شرکت؛ بی پایان بسازید

آن را واضح، متفاوت و جاودانه بسازید. هنگام نامگذاری شرکت خود، تلفظ و طول آن را در نظر بگیرید. نام‌های طولانی و دشوار مشکلات بی‌شماری ایجاد می‌کنند. آن را مختصر و به یاد ماندنی کنید. برای یک لوگو یا آرم حتما همه برنامه هایی که استفاده می شوند را در نظر بگیرید.

12- بیش از حد فکر نکنید

در آخر روز، لوگو و اسم شما نسبت به ارزش محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهید، برای موفقیت بلندمدت شما اهمیت کمتری خواهد داشت. بنابراین، اسامی مورد نظر خود را توسط چند تن از اشخاص حرفه­ای مورد برسی سریع قراردهید و برای لوگو یک طراح فریلنسر را در ارائه برخی از مفاهیم آرم استخدام کنید. اما، سپس چیزی را انتخاب کنید و با آن حرکت کنید. گرفتار وسواس تحلیل بیش از حد نشوید.

13- ستون های کلیدی را توسعه دهید

کمتر، بیشتر است. شگرد هوشمندانه دیگر این است که زمان را صرف توسعه ستون های کلیدی پلتفرم برند خود کنید. این تمرین به تنهایی روایتی مختصر از برند شما را خواهد کرد.

14- یک طراح باتجربه را استخدام کنید

تامل زیادی داشته باشید و با افرادی که شرکت و صنعت شما را درک می کنند صحبت کنید. اما هنوز هم به یک طراح با تجربه نیاز دارید. طراحی ممکن است کاری ساده به نظر برسد که خودتان توان انجامش را داشته باشید، اما یک طراح عالی می تواند تفاوت میان یک برند فراموش شدنی و برند مجذوب کننده را ایجاد کند. فقط شرکت اپل را بدون زیبایی طراحی­اش تصور کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *