عدم تایید کار دیگران

دستیابی مؤثر به اهداف حرفه‌ای مستلزم تعهد مستمر، عزم و اشتیاق برای غلبه بر چالش‌ها است. شما به عنوان یک کارمند به یک برنامه بهبود عملکرد در محل کار نیاز دارید تا اهداف خود را به انجام برسانید. هر کاری را با موثریت تمام انجام دهید و عملکرد سالانه خود را بررسی کنید. در این مقاله نکاتی آموزشی برای بهبود عملکرد کاری شما، انجام کارها با بیشترین کارامدی و برتری در وظایف ضروری آورده شده است.

مطلب مرتبط: راهکارهای عالی برای موفقیت در کار: چگونه کارهای دلخواه را با موفقیت انجام دهید؟

 1. بهبود عملکرد در محل، با فرهنگ سازمان خود سازگار شوید

فرهنگ ستون فقرات موفقیت بسیاری از سازمان ها است. یک مطالعه در هاروارد نشان می‌دهد که رهبران کسب‌وکار 500 شرکت ثروتمند، 27 بار در یک جلسه 90 دقیقه‌ای درباره فرهنگ بحث کردند. این بدان معنا نیست که شما باید شخصا در تمام جنبه‌های سازمان سرمایه‌گذاری کنید – اما یک تعادل سالم بین کار و زندگی ضروری است. به عنوان یک کارمند ممکن است نتوانید فرهنگ محل کار را به طور کلی یاد بگیرید. با این حال نحوه رفتار شما در محل کار و مهارت هایی که در آن مشارکت می کنید بر آن تأثیر می گذارد.

مطلب مرتبط: ۱۰ نکته موثر در کسب و کار برای موفقیت و دستیابی به اهداف

نحوه انطباق با فرهنگ سازمان:

سیاست ها و هنجارها را رعایت کنید: درک کنید که از شما چه انتظاری می رود. و چگونه سایر کارمندان از هنجارها و اصول شرکت پیروی می کنند.

مربیگری: ایجاد روابط با کارکنان با تجربه تر. آن‌ها می توانند به شما در درک جنبه هایی از فرهنگ کمک کنند که ممکن است آنقدرها هم آشکار نباشد

مطلب مرتبط: شکوفایی کسب و کار: کارگران شاد عامل اصلی موفقیت کسب و کارها هستند!

اطمینان از انعطاف پذیری: خود را برای کار در محیط های متنوع و جدید آماده کنید.

ذهنی باز داشته باشید: برای فهمیدن  دیدگاه ها و آموختن تجربیات دیگران آغوش باز باشید.

مشارکت در فرآیند تصمیم گیری: مشارکت فعال در تصمیم گیری های سازمانی به برجسته کردن تمایل شما برای یادگیری، رشد و کارآمد شدن در محل کار کمک می کند.

 1. بهبود عملکرد در محل، بین اهداف شخصی و حرفه ای همبستگی پیدا کنید

در حالی که اخلاق کاری قوی به شما در انجام یک کار در کوتاه مدت کمک می کند. برای این که در بلندمدت با انگیزه به کار خود ادامه دهید، باید در زندگی حرفه ای خود به موفقیت برسید. همبستگی بین اهداف شخصی و حرفه ای شما عملکرد شغلی را بهبود می بخشد. تمرکز شما بالا می‌رود و از پیشرفت حرفه ای خود رضایت بیشتری خواهید داشت. به عنوان یک کارمند ممکن است معیارهای شخصی مرتبط با توسعه مجموعه مهارت‌ها داشته باشید. که شما را به یک کاندید مناسب برای پروژه های حرفه‌ای با حقوق بیشتر، مسئولیت‌های بیشتر و مجموعه وظایف منحصر به فرد تبدیل می‌کند. با در نظر گرفتن این ارتباط بین اهداف شخصی و حرفه ای، انگیزه بیشتری برای تمرکز روی اهداف دست یافتنی خواهید داشت. که شما را یک قدم به دستیابی آن ها نزدیک‌تر می‌کند.

مطلب مرتبط: کلید موفقیت در زندگی: ۵ راهکار موثر برای رسیدن به موفقیت در زندگی

 1. روی کارهای مهم هوشمندانه تر کار کنید، نه سخت تر

زمان یک منبع تجدید ناپذیر است. و آن را به یکی از با ارزش ترین دارایی های شما در هنگام نزدیک شدن به یک کار تبدیل می‌کند. ممکن است ناخواسته وقت خود را روی کاری تلف کنید، که شما را از مسیر کارهای مهم دیگر باز می‌دارد. اولویت بندی ضعیف آفت بهره وری بهینه است. نداشتن اولویت مشخص، تفویض کارها را به طور مؤثر و نداشتن یک فهرست منظم، انجام کار را دشوار می کند. برای بهبود عملکرد کاری ضروری است که بدانید چگونه از زمان ارزشمندی که در طول ساعات کاری دارید به طور موثر استفاده کنید. این که بتوانید از چت کردن بی مورد اجتناب کنید، مهارت های مدیریت زمان خود را توسعه دهید و روند کاری خود را بهینه کنید. مطمئنا روی کارهای مهم متمرکز خواهید بود.

مطلب مرتبط: موفقیت در کسب و کار: ۵ راهکار ساده جهت توسعه شخصیتی در محل کار

در این جا چند راه وجود دارد که می توانید کارآمدتر کار کنید:

چندوظیفه‌ای را متوقف کنید: انسان‌ها طوری ساخته نشده‌اند که به طور مؤثر چند کار را با هم انجام دهند. با توجه به تحقیقات انجمن روانشناسی آمریکا، تغییر زمینه بین چندین کار می تواند تا 40 درصد بهره وری شما کاهش دهد. درعوض، روز خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید به طور جدی روی یک کار در یک زمان تمرکز کنید.

یک استراحت کوتاه: متمرکز ماندن بر روی کارهای مهم به تلاش شناختی زیادی نیاز دارد. در حالی که استراحت ممکن است غیرقابل تصور باشد، استراحت های کوتاه مکرر برای حفظ سطح انرژی در طول روز ضروری است.

مطلب مرتبط: ۵ بهترین زبان بدن برای مصاحبه کاری که کمک تان می کند موفقیت آمیز عمل کنید

وقفه ها را مدیریت کنید: در حالی که ممکن است نتوانید به طور کامل از عوامل حواس پرتی جلوگیری کنید، اگر می خواهید روی یک کار دشوار متمرکز بمانید. باید رایج ترین عوامل حواس پرتی خود را شناسایی کنید و تمام تلاش خود را برای اجتناب از آن ها انجام دهید. اگر یک همکار پرحرف پاشنه آشیل شماست، یک مرز واضح را برای ارتباط موثر با او در نظر بگیرید.

وظایف مهم را اولویت بندی کنید: از چارچوبی مانند ماتریس تصمیم آیزنهاور استفاده کنید. تا تصمیم بگیرید کدام کارها در لیست کارهای شما قرار دارند و کدام یک را می‌توانید واگذار کنید یا به طور کامل حذف شوند.

کارهای مشابه را دسته ای: همانطور که گفته شد، تغییر کار یک مختلل کننده عمده بهره وری است. وقتی کارهای دسته‌ای انجام می‌دهید، می‌توانید بهره‌وری را با متمرکز نگه داشتن ذهن خود بر روی یک فرآیند محدود افزایش دهید. و به شما امکان می‌دهد راحت‌تر وارد یک «حالت جریان» شوید.

مطلب مرتبط: ۱۰ درس موفقیت از مارک کیوبن، یکی از بزرگ ترین کارآفرینان عصر حاضر

 1. بهبود عملکرد در محل، رهبری فراگیر را تمرین کنید

هنگامی که به چگونگی بهبود عملکرد کاری خود فکر می‌کنید، مهم است بفهمید در زمینه نقش شغلی شما چه کاری عالی به نظر می‌رسد. اگر شما یک رهبر تیم هستید، کاری که باید انجام دهید تا با موفقیت به اهداف خود دست یابید. متفاوت از کارمندی است که چنین مسئولیتی ندارد. اگر در نقش رهبری هستید، بسیار مهم است که یاد بگیرید چگونه به طور مؤثر ارتباط برقرار کنید. ابزارهایی را که برای انجام موفقیت آمیز کار خود نیاز دارید، در اختیار تیم خود قرار دهید و با تعیین نقاط عطف، آن ها را راهنمایی کنید.

اتخاذ رهبری فراگیر یک رویکرد عملی برای مشارکت دادن همه در تصمیم گیری است. گنجاندن افراد در پروسه تصمیم گیری، می تواند به ایجاد مجموعه ای از افراد مبتکر با ایده های خلاق کمک کند. رهبری فراگیر همه عناصر لازم، برای تبدیل شدن به رهبری را فراهم می کند که به همه احترام می گذارد. تعامل منصفانه را ترویج می کند و فرهنگ توانمندسازی و رشد را پرورش می دهد.

مطلب مرتبط: ۴ درس‌ موفقیت از والت دیزنی برای کارآفرینان

چهار ویژگی ارزشمند یک رهبر:

 • شجاعت: صحبت کنید و وضعیت موجود را به چالش بکشید
 • کنجکاوی: توانایی داشتن ذهنیت باز و تحمل ابهام
 • شناخت فرهنگ: در تعاملات بین فرهنگی مطمئن و موثر باقی می ماند
 • مشارکت: افراد را توانمند کنید و از تفکر گروه های متنوع استفاده کنید
 1. بهبود عملکرد در محل، از شبکه های حرفه ای برای بهبود عملکرد کاری استفاده کنید

در نظرسنجی‌ لینکدین 70 درصد از افراد در 2016 در شرکتی استخدام شده‌اند که در آن شناخت و ارتباط داشته‌اند. شبکه های حرفه ای به شناسایی فرصت های توسعه شغلی، توسعه ارتباطات تجاری و کسب دانش کمک می کند. شبکه سازی فقط برای بازار کار مهم نیست. به بهبود عملکرد کاری کمک می کند. شبکه سازی با متخصصان داخلی و خارجی مفید است. زیرا روابط و منابع ارزشمندی برای کمک به شما در بهبود عملکرد کاری‌تان فراهم می کند.

مطلب مرتبط: اهمیت بهبود مهارت‌های ارتباطی: ۱۵ روش برای بهبود مهارت های ارتباطی

نکاتی برای شبکه سازی:

 • در جلسات و سمینارهای داخلی شرکت کنید
 • روابط کاری قوی با تأثیرگذاران کلیدی در همه بخش ها ایجاد کنید
 • از رسانه های اجتماعی برای تعامل و کمک به اعضای تیم در زمان نیاز استفاده کنید
 • به روز باشید و از آخرین اخبار و روندهای صنعت آگاه باشید

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *