مثبت اندیشی رهایی از منفی بافی

مثبت اندیشی. شعار مربیان زندگی، مربیان تجاری و کتاب‌سازان در سراسر جهان است. آن ها اصرار دارند که مثبت اندیشی کلید موفقیت است. مثبت اندیشی، بسته به دیدگاه شما، نتایج مثبتی به همراه دارد یا حقیقتی تغییرناپذیر یا تمرینی برای خودفریبی. در دنیای تجارت، مسائل ساده نیست. برای یکی، موفقیت بر اساس خوش بینی کاذب، نادر و کوتاه مدت است. برای دیگری، تفکر مثبت نیاز به یک پایه مثل دلیل و تجربه دارد. بنابراین حتی اگر بخواهید مثبت فکر کنید، همیشه آسان نیست.

این مورد جدید نیست. فیلسوفان یونان باستان، سقراط و افلاطون، حقیقت زیربنایی یک باور را با دیالکتیک بودن حل می‌کردند. گفتگوی بین دیدگاه‌های مختلف، تا حقیقت را با استدلال مستدل ثابت کنند. رویکرد سقراط تا حد زیادی منفی بود، تا باورها را با استدلال بر نقاط ضعف آن ها رد کند. افلاطون، شاگرد او، روشی متفاوت در پیش گرفت. او دوست داشت با نفی استدلال های منفی با نیروی ضد استدلال مثبت به یک پایان مثبت برسد.

مطلب مرتبط: ۱۶ کلید موفقیت از تاثیرگذارترین آدم های جهان!

برای مثبت اندیشی باید پذیرفت که موفقیت یک انتخاب است نه شانس

این موضوع یک درگیری است که کارآفرینان به طور طبیعی با آن مواجه می شوند. هر کسی که تا به حال ایده ای داشته و آن را عملی کرده است، سقراط را ملاقات کرده اند. و می‌گوید: «این ایده کار نخواهد کرد. حتی گاهی توضیح می دهد که چرا این ایده کارایی ندارد. در این میانی پاسخ کارآفرین این است که افلاطون باشد. ماهیت کارآفرین بودن او این است که از ابتدا تفکر مثبت را به کار گرفته است. او نکات مثبت ایده خود را دیده و شایستگی آن را تشخیص داده است. او تصمیم می گیرد قضاوت و فکر خود را بپذیرد و دیالکتیک او به دنبال یک پایان مثبت است.

مطلب مرتبط: عادات غلط در محیط کار: ۱۴ رفتار غیرحرفه ای + شیوه‌های رفع آنها

بنابراین سوالی که او می پرسد این نیست که “آیا می توانم این کار را انجام دهم؟.” ولی می‌پرسند “چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟” او در یافتن پاسخ خود را فریب نمی دهد یا دروغ نمی گوید. او به سادگی به هر مانعی به عنوان یک پازل نزدیک می شود و می‌داند پازل‌ها، هر کدام راه حلی دارند. این تفکر مثبت در عمل ثابت می‌شود. استفاده از تفکر مثبت یک محرک قدرتمند برای موفقیت یک کارآفرین است. خودباوری برای ذهنیت کارآفرین ضروری است. بدون آن، سفر سخت تر و موانع بالاتر است. همه ما از خودباوری برخوردار نیستیم، در واقع اکثر ما به طور طبیعی فاقد آن هستیم. اما مثبت اندیش می‌تواند پایه های لازم واقعیت، عقل و تجربه را با دست خود بنا کند. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد که در این جا به چند نکته اشاره شده است.

مطلب مرتبط: اگر به هر یک از این ۷ سوال پاسخ مثبت بدهید، بسیار موفق تر از تصورتان هستید!

برنامه ریزی همه چیز

اهداف خود را در سفر به سمت موفقیت، هر طوری که آن را تعریف کره‌اید، شناسایی و فهرست کنید. برای دستیابی به این اهداف، اقداماتی را که باید به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و حتی سالانه انجام دهید، برنامه ریزی کنید. هر کاری که انجام می دهید هدف مثبتی خواهد داشت و به یک هدف مثبت منجر می شود. به برنامه خود ادامه دهید. هر کار تکمیل شده دارای زمینه ای است و رضایت و حس پیشرفت روزافزون را به همراه خواهد داشت. وقتی حرکت می‌کنید، وقتی شتاب دارید، متوقف کردن سخت تر از ادامه دادن می شود. روی کاری که خوب انجام می دهید تمرکز کنید.

مطلب مرتبط: اگر به یکی از این سوالات پاسخ مثبت بدهید، مهارت های رهبری شما از بیشتر مدیران قوی تر است

اگر کسب و کار خود را با تفکر انتخاب کرده اید، باید از کاری که انجام می دهید لذت ببرید. روی چیزهایی تمرکز کنید که نشان دهنده اشتیاق شما هستند. آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، حس غرور و موفقیت شما به حرکت مثبت شما کمک می کند. اجازه ندهید نقاط ضعف شما شتاب شما را کاهش دهد. تفویض اختیار شکست نیست، راه حلی مثبت است که شما را در مسیر پیشرفت نگه می‌دارد.

مطلب مرتبط: از بینش‌های خلاقانه زیر دوش تا تاثیر مثبت خیالبافی: ۷ حقیقت علمی درباره خلاقیت که بسیار شگفت انگیزند

برای مثبت اندیشی؛ هر کاری را که انجام می دهید مرور کنید

به طور منظم در مورد هر کاری که انجام می دهید، بررسی انتقادی را اعمال کنید. این یک روند مثبت است. شناسایی نقاط ضعف به شما این امکان را می دهد که آن ضعف را از بین ببرید و در نتیجه کسب و کار خود را تقویت کنید. و به شما امکان می دهد دانش و درک خود از تجارت خود را تقویت کنید. این ها پایه های خودباوری هستند که بر اساس واقعیت، عقل و تجربه ساخته شده اند. به همین ترتیب، کارهایی را که به خوبی انجام داده اید، بشناسید، به آن ها افتخار کنید و از آن ها رضایت داشته باشید. “احساس خوب” مهم است. این باعث ایجاد اعتماد به نفس و انعطاف پذیری می شود.

مطلب مرتبط: راهکارهای موثر برای داشتن یک قلب سالم در سال ۲۰۲۲

با عقب‌نشینی‌ها به شیوه‌ای مثبت برخورد کنید

هر روز یک روز درسی است. ما به همان اندازه، و شاید بیشتر، از چیزهایی که اشتباه می‌شود، چیزهایی که درست پیش می روند را یاد می گیریم. همه اشتباه می کنند، اما ما از آن ها درس می گیریم و یادگیری یک روند مثبت است. برخی از شکست ها تقصیر هیچ کس نیست.

مطلب مرتبط: هدف گذاری شخصی: ۲۰ هدف شخصی برای بهتر درخشیدن در زندگی

برای مثبت اندیشی؛ بدانید که پاداش مستقیماً با ورودی متناسب است

این مورد راه دیگری برای گفتن “تلاش بیشتر = پول بیشتر” نیست. ورودی فراتر از تلاش است، بلکه با ارزش همراه است. ارزش، ترکیبی از چیزها، از جمله نوآوری، منحصر به فرد بودن و مفید بودن است. هرچه ارزش بیشتری در کسب و کار خود ایجاد کنید و ارزش بیشتری به مشتریان خود ارائه دهید، پاداش شما بیشتر خواهد بود. و پاداش چیزی بیش از پول است. پول به اضافه غرور به علاوه رضایت و احترام به خود. برای هرکسی که این چیزها را می خواهد، مطمئنا درک و قدردانی، اوج مثبت اندیشی است که ابزار رسیدن به آن ها کاملا در دستان ماست.

مطلب مرتبط: ۹ عادت ساده که می‌تواند سبب بهبود حال و وضعیت زندگی تان شود

پس از افلاطون شاگرد او ارسطو آمد. برداشت او همان چیزی بود که باید به خاطر بسپاریم: “تعالی هنری است که با آموزش و عادت به دست می آید. ما نه به این دلیل که فضیلت یا برتری داریم درست عمل نمی کنیم. بلکه به این دلیل که درست عمل کرده ایم آنها را داریم. ما آنی هستیم، که مدام تکرار می‌کنیم. پس تعالی یک عمل نیست بلکه یک عادت است.”

مطلب مرتبط: ۷ گام برای ایجاد زندگی بهتر که باید از همین امروز شروع کنید

بیاموزید که رهبران بزرگ برای رسیدن به اهداف خود چه می کنند

آیا سعی می‌کنید خود را ارتقا دهید تا بتوانید به یک رهبر فکری در رشته خود تبدیل شوید؟. زمانی که مجبور به رسیدگی به مسئولیت ها و خواسته های متعدد هستید، مطمئنا چالش برانگیز و گاهی طاقت فرسا است. خبر خوب این است که شما می توانید به هدف خود برسید و همان چیزی شوید که آرزویش را دارید! اگر به دنبال خواسته های خود باشید و با مثبت اندیشی مسیر خود را ادامه دهید.

مطلب مرتبط: ۷ گام که قانون جذب به موفقیت شما در سال ۲۰۲۲ واقعا کمک کند

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *