رابطه زن با شوهر احساس خاص بودن

زن و مرد زمانی که با هم ازدواج می کنند، تعهد می کنند که همیشه به هم وفادار و صادق باشند. وفاداری و صداقت همیشه ارزشمند ترین چیز در زندگی مشترک  است. زن ها با توجه به روحیه لطیف و عاطفی شان بیشتر تمایل دارند. تا با گفتن همه چیز صداقت شان را نسبت به همسرشان ثابت کنند. در رابطه زن با شوهر، صداقت همیشه ارزشمند است و باید همه در زندگی مشترک شان نسبت به هم صادق باشند.

اما خانم ها توجه کنند که گفتن همه چیز صداقت محسوب نمی شود. شما می توانید صادق باشید اما لازم نیست در مورد همه چیز با همسر تان صحبت کنید.در میان گذاشتن برخی موضوعات خاص با همسرتان به دلایل مختلفی ممکن است به روابط تان آسیب بزند. زیرا مردان ممکن است حساسیت های خاصی در مورد آن مسایل داشته باشند. پس از شنیدن ممکن است نتوانند فراموش کنند. از این رو در این مطلب از سری مطالب زناشویی، به رابطه زن با شوهر پرداخته ایم. به مسائلی اشاره می کنیم که یک زن نباید در مورد آن ها با همسرش صحبت کند. با خبرنامه همراه باشید تا با هم این موارد را مرور کنیم.

۱.بیزاری از خانواده همسر

ممکن است به دلایل مختلف گاهی از خانواده همسرتان خوش تان نیاید. اخلاق و رفتار آن ها را دوست نداشته باشید. یا آن ها شاید با رفتار شان بخواهد شما را اذیت کنند. یا شاید شما اخلاقی داشته باشید که نتوانید خودتان را با آن ها سازگار کنید. بنابراین به هر دلیلی که از خانواده همسرتان بیزار شده اید لازم نیست در مورد این حس تان به صراحت با همسرتان صحبت کنید. یا به آن ها دشنام دهید و توهین نمایید. اگر مشکلی هم است باید بدون توهین آن ها را با همسرتان در میان بگذارید. به یاد داشته باشید که هرگز در مورد اعضای درجه یک خانواده همسر مثل مادر و پدر او حرفی نزنید که تا ابد در ذهن همسرتان بماند. حرفی که همسرتان هرگز نتواند آن را فراموش کند.

شما می توانید خودتان را جای او بگذارید. آیا تو خودت دوست داری که همسرت از خانواده ات شدید انتقاد کند؟ حتی اگر بدانید که برخی از افراد خانواده شما آزاردهنده هستند، می توانید انتقاد های او را هضم کنید. اجازه می دهید به پدر و مادر تان دشنام بدهد یا توهین کند. بنابراین تلاش کنید تا این مسائل را با صحبت کردن بدور از توهین و دشمنام حل و فصل کنید.

بیشتر بخوانید: علاقه مرد به زن: مردها هرگز علاقه خود را به این ۵ زن از دست نمی دهند

۲.رابطه زن با شوهر، روابط گذاشته

روابط گذشته بهتر است در گذشته بماند. ممکن است هر کسی به دلایلی در گذشته خود روابطی داشته است. به کسی علاقه مند بوده یا کسی از احساسات  او سوء استفاده کرده.  یا حتی ممکن است برای مدتی با کسی زندگی کرده که تجربیات جنسی خوبی هم داشته است. بهتر است در مورد این مسائل هرگز با همسرتان صحبت نکنید. او را با آدم های گذشته زندگی تان مقایسه نکنید.

ممکن است شما قبلا ازدواج کرده بودید و این را همسرتان می داند اما هرگز در مورد مسائل عاطفی و جنسی گذشته تان صحبت نکنید. شاید همسرتان با شنیدن گذشته تان دچار تردید و شک شود. یا شاید دوست نداشته باشد به یاد بیاورد که شریک زندگی اش قبلا با کسی دیگری در ارتباط بوده است. شنیدن این مسائل برای مردن به شدت دشوار است و ممکن است آن ها هرگز نتوانند این حرف های شما را فراموش کنند. به همین خاطر ممکن است به ادامه رابطه شما با او صدمه وارد کند.

بیشتر بخوانید: نیازهای مردان در زندگی زناشویی: ۹ چیزی که یک مرد از همسرش می خواهد

۳.کاستی ها

همه انسان ها دارای کمی ها و کاستی های فراوان است. اگر کسی بگوید که کاستی ندارد قطعا دروغ می گوید. همسر شما هم نیز جز همین انسان های کره خاکی است. از سیاره دیگری نیامده است. بنابراین صادق باشید، اما وقتی نوبت به کاستی‌های او می‌رسد، زبان تان مانند رودخانه در جریان نباشد. تلاش کنید با او در شرایط مناسب و با محبت در مورد برخی کاستی های او صحبت کنید. با هم تلاش کنید تا آن را برطرف کنید. اما همیشه از او با لحن تند انتقاد نکنید.

او را به خاطر کاستی هایش سرزنش یا توهین نکنید. او را با همسر فلان دوست تان مقایسه نکنید. به او نگویید فلانی چه خوشخبت است که چنین همسر جنتلمنی دارد اما بخت مرا ببین… این جملات او را ویران می کند. باعث می شود به شما حس بدی پیدا کند به همین خاطر تلاش کند تا از شما دوری کند. به یاد داشته باشید که  برطرف کردن کاستی ها با انتقاد، سرزنش و مقایسه ممکن نیست.

بیشتر بخوانید: سوالات مهم قبل از ازدواج: با این ۳۳ سوال، شریک زندگی خود را به خوبی بشناسید

۴.رابطه زن با شوهر، مسائل پولی

در مورد مسائل مالی بحث کنید، برای هزینه های زندگی بودجه های مشترک ایجاد کنید. اما پول را به مشکلی بین خود تان تبدیل نکنید. پول همیشه در زندگی مهم است و باعث می شود شما زندگی راحتی داشه باشید. اما پول همه چیز نیست. تلاش کنید شادی ها را با پول برای هم نخرید. به ویژه شما خانم ها به یاد داشته باشید. محبت همسرتان را با همراهی کردن تان در أمور خانه، مکالمه های عاشقانه، احترام گذاشتن به شما معنا کنید. محبت او با خریدن هدایای گران قیمت یا دادن پول های آنچنانی به شما ثابت نمی شود. بنابراین هرگز پول را به مساله اصلی جنگ و دعوا بین خودتان تبدیل نکنید.

بیشتر بخوانید: ۹ویژگی بدنی زنان که در ملاقات اول، مردان را بیشتر مجذوب می کند

۵.چگونه خانواده و دوستان شما، همسرتان را قضاوت می کنند

خانواده یا دوستان صمیمی تان ممکن است در مورد همسرتان قضاوت هایی داشته باشند. شاید آن ها به دلایلی از همسرتان خوشش شان نیاید. یا از برخی رفتارها یا ویژگی های اخلاقی او انتقاد کنند. شما نباید این قضاوت ها را با او در میان بگذارید. زیرا شما نمی توانید برخی از نگرش ها را تغییر دهید. اما کاری که می توانید انجام دهید این است که شریک زندگی خود را از آن قضاوت ها نجات دهید. می پرسید چگونه؟ از گفتن نظر دیگران به او دست بردارید.

لازم نیست او تمام آن ها دیدگاه های منفی را بداند. حتی اگر پرسید، با نگاه مثبت در مورد دیدگاه های خانواده و دوستان تان در مورد او حرف بزنید.لازم نیست وارد جزئیات شوید. همچنین، به یاد داشته باشید که شما نمی توانید همه را راضی نگه دارید. بنابراین اشکالی ندارد حتی اگر برخی از اعضای خانواده و یا دوستان تان همسرتان را قضاوت منفی می کنند. شما با او زندگی می کنید. تلاش کنید از او در مقابل جمع حمایت کنید و صادقانه عشق تان را به او ابراز کنید. به او احترام بگذارید تا بقیه هم یاد بگیرند چگونه احترام او را حفظ کنند.

بیشتر بخوانید: دلایل بی میلی زن به مرد: ۳۰ نشانه که دیگر همسرتان، شما را دوست ندارد

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.8 / 5. تعداد آرا: 17

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *