تست شناخت سایه خود

هر کس در زندگی دارای یک نیروی پنهان است. منشأ این نیرو از قدرت فوق العاده ای است که وقتی مهار شود، می تواند نتایج بزرگی را در زندگی به ارمغان آورد. این نیرویی است که از غبار ستاره ای، از همان ماده ای که کیهان را ایجاد کرده است، ساخته شده است. امروز با تست شناخت سایه خود با خبرنامه همراه باشید. با انتخاب چیزی که در ابتدا می بینید، می توانید سایه خود را بشناسید.

این یک فکر ترسناک است که انسان جنبه‌های سایه‌ای برای خود دارد که نه فقط از ضعف‌ها و ناتوانی‌های کوچک، بلکه از یک پویایی مثبت اهریمنی تشکیل شده است. فرد به ندرت این موضوع را می داند. برای او، به عنوان یک فرد، باور نکردنی است که او در هر شرایطی باید از خود فراتر رود. بیایید بیشتر در مورد خود سایه خود بیابیم.

سایه و شخصیت انسان

کارل گوستاو یونگ، روان‌شناس سوئیسی، برای اولین بار مفهوم «سایه‌ شخصیت» را مطرح کرد. یونگ، واژه‌ «سایه» را برای اشاره به بخش‌هایی از شخصیت به کار برد که به دلیل ترس، جهل، خجالت یا نبود عشق، طرد شده‌اند. یونگ می‌گوید «سایه آن کسی است که شما نمی‌خواهید باشید.» سایه‌ شخصیت مثل نیمه‌ پنهان ماه است. سایه، نیمه‌ تاریک وجود ماست. شامل تمام آن ویژگی‌های شخصیتی ماست که سعی در پنهان کردن آنها داریم. سایه شامل جنبه‌های منفی و تاریک و حتی شیطانی وجود ماست که از نظر خانواده، دوستان، جامعه و حتی خودمان قابل پذیرش نیست. بخشی از گذشته‌ بدوی و اولیه‌ ماست؛ همان انسان وحشی، حقیر و همراه با حرص و آز، که دارای هیجانات عاطفی شدید و کنترل‌نشده است.

سایه در اعماق آگاهی ما دفن شده است و ما یا دیگران مستقیما از آن‌ آگاهی نداریم. اما پیام آن روشن است. هرگاه پیام‌هایی از قبیل «من خوب نیستم. مشکل دارم. من دوست‌داشتنی نیستم. شایستگی ندارم. من بی‌ارزش هستم» را از بخشی پنهان در وجود خود دریافت کردید، بدانید که سایه‌تان با شما درحال حرف زدن است. ما معمولا از مواجهه با این نیمه‌ تاریک وجود خود می‌ترسیم و سعی می‌کنیم تا به‌طور آگاهانه آن را هرچه بیشتر به فراموشی بسپاریم و سرکوب کنیم.

بیشتر بخوانید: با این سه سوال هوش، بهره هوشی خود را محک بزنید!

ابتدا چه چیزی را در تست شناخت سایه خود دیدید؟

دیدن خرس

من تحت تأثیر قلبم هستم!

اگر اولین چیزی که در تصویر متوجه می شوید خرس است، پس نبردی در قلب شما در حال رخ دادن است. این نبرد همیشه ادامه دارد و احتمالاً هنوز آن را از سنین جوانی به یاد دارید.

خرس نماد تمام نیروهای ناخودآگاه است که هرگز آشکار نشده اند. خود سایه شما در شما بسیار قدرتمندتر است و مانند یک خرس قدرتمند سرنوشت شما را هدایت کرده و آینده شما را می سازد. وقتی میل جنسی شما بیدار می شود، با مقادیر زیادی انرژی سروکار دارید که می تواند واقعا خلاقانه یا مخرب باشد. شما به سختی می توانید این انرژی ها را مدیریت کنید و هرچه بیشتر سعی کنید آنها را متراکم کنید، شدیدتر و خطرناک تر می شوند.

شما باید بیاموزید که چگونه خود را بشناسید و چگونه خود را بسازید. زمانی که انرژی بیش از حد است، باید یاد بگیرید که چگونه خود را از طریق مدیتیشن و عشق آرام کنید. هنگامی که احساسات خود را در آغوش می گیرید، می توانید کارهای بزرگی انجام دهید!

بیشتر بخوانید: تست شخصیت: در تصویر چند اسب می بینید؟

دیدن کوه در تست شناخت سایه خود

من تحت تأثیر افکارم هستم!

اگر اولین چیزی که متوجه می‌شوید کوه‌ها است، پس شما در حال پیشرفت هستید. در واقع شما دارای یک رویه کیمیاگری هستید، که همیشه از شما می خواهد که هوشیار باشید و هر از گاهی فداکاری کنید.

کوه برای کیمیاگران نماد جاده ای است که ناهموار، پرسنگلاخ و دشوار و سخت است. برای صعود به بالای آن نیاز به تلاش دارید. اما بالای کوه جای خلوتی است که فقط یک نفر می تواند روی آن بایستد. در اعماق قلبت فکر می کنی که فقط و فقط خودت می توانی خود را درک کنی. اما آیا این حقیقت دارد؟ شاید با دیگران و خودتان صادق نبوده اید. برای پذیرفته شدن، باید قلب خود را باز کنید.

شما احتمالاً شغل خود را در درجه اول قرار می دهید و سپس زندگی اجتماعی و شخصی را. به این ترتیب قلب خود را عقیم و خشک از رضایت زندگی، می کنید. این باعث می شود احساس خستگی کنید و روز به روز این خستگی عمیق تر می شود. لازم نیست اینگونه باشد. تعادل مهم است. عشق همه چیزی است که احتیاج داریم. عشق همه چیزی است که تو نیاز داری. کیمیاگران معتقدند که سنگ فیلسوف بر بالای کوه نیست بلکه در دل آن است. تو روح شگفت انگیزی هستی که نه با دستاوردهایش بلکه آنطور که هست باید مورد قدردانی قرار بگیری! اگر مردم بدانند که تو چقدر فوق العاده ای!

بیشتر بخوانید: تست شخصیت: با نگاه کردن به تصویر بگوئید چه کسی گلدان را شکسته است؟

دیدن درختان

من توسط روح خود هدایت می شوم!

اگر اولین چیزی که در این تصویر متوجه می شوید جنگل با درختانش است. پس خود سایه شما بسیار بیشتر از آن چیزی است که احتمالاً قبول دارید.

درختان جنگل همیشه از راههای مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، بیش از آنچه که ما حتی نمی توانیم بفهمیم. ریشه‌های آن‌ها به هم پیوسته هستند و سیگنال‌هایی را از یکدیگر ارسال و دریافت می‌کنند آنها را در مورد باران آگاه می‌کنند و در مورد همه خطرات به آنها هشدار می‌دهند. درختان حرف می زنند و شما هم همینطور. باید بیشتر با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنید. از طریق زمین با زمین ارتباط برقرار کنید.

درست مانند درختان یک جنگل، همه ما با مادر طبیعت در ارتباط هستیم. روی آوردن به او به ما کمک می کند شادی و محبت را دریافت کنیم. شما در گذشته آسیب دیده اید، اما اجازه ندهید این روی شما تاثیر بگذارد. دوستان بیشتری پیدا کنید، بیرون بروید و معاشقه کنید، بخندید، گریه کنید و بیشتر زندگی کنید! وقت آن است که تمام این احساسات قدرتمندی را که پنهان کرده اید بیان کنید. هر چه بیشتر تجربه کنید، قدرتمندتر خواهید شد!

بیشتر بخوانید: با تست شخصیت شناسی پوسته صدف، زوایای پنهان روانی و شخصیتی خود را بشناسید!

دیدن ماه در تست شناخت سایه خود

من توسط رویاهایم هدایت می شوم!

اگر اولین چیزی که در این تصویر به آن توجه کرده اید ماه نسبتا کوچک و ستاره های آن است، احتمالاً به این دنیا تعلق ندارید.

شما نیروی درخشان دنیای دیگری هستید که توسط ارواح و موجوداتی که به قلمرو ما تعلق ندارند لمس شده اید. شما از معدود افرادی هستید که با نیروهای نامرئی این جهان مرتبط هستید. سعی کنید بیشتر با این دنیا ارتباط برقرار کنید، زیرا این به شما کمک می کند تا تعادل بیشتری در زندگی خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تست شخصیت شناسی با نقاشی: یک شخص را در باران نقاشی کنید تا خود را بهتر بشناسید!

ترس از روبرو سدن با سایه درون

بسیاری از افراد از رو به رو شدن با سایه درون خود می ترسند. ما شرطى شده‌ایم تا از بخش سایه زندگى و از بخش سایه شخصیت یا سایه درون خودمان بترسیم. وقتى در حال اندیشیدن به افکار تاریک و منفى یا بروز رفتارى که احساس مى‌کنیم غیرقابل‌قبول است، مچ خودمان را مى‌گیریم مانند یک موش‌خرما فرار مى‌کنیم، به سوراخ خود برمى‌گردیم و مخفى مى‌شویم و امیدوارانه دعا مى‌کنیم قبل از اینکه از سوراخ‌مان بیرون آییم آن خطر ناپدید شده باشد.

چرا چنین مى‌کنیم؟ چون مى‌ترسیم که هر چقدر تلاش کنیم هرگز نتوانیم از این بخش وجودمان فرار کنیم و با وجود اینکه انکار کردن یا سرکوب کردن نیمه تاریک‌مان هنجار محسوب مى‌شود، حقیقت صریح این است که فرار از سایه فقط باعث تشدید قدرت آن مى‌شود. انکار فقط باعث رنج، عذاب، پشیمانى و تسلیم بیشتر مى‌شود. سایه وجودمان را تسخیر و به‌جاى اینکه ماکنترل آن را به‌دست بگیریم، سایه شروع به کنترل ما مى‌کند و موجب اثر سایه‌اى مى‌شود.

سپس بخش تاریک وجودمان شروع به تصمیم‌گیرى براى ما مى‌کند و ما را از حق تصمیم‌گیرى آگاهانه محروم مى‌کند، چه این حق در مورد این باشد که چه غذایى بخوریم یا چقدر پول خرج کنیم و چه در مورد این باشد که با چه اعتیادى از پا درآییم. سایه، ما را تحریک مى‌کند رفتارهایى از ما سر بزند که هرگز تصورش را نمى‌کردیم و باعث مى‌شود انرژى حیاتى‌مان را با عاداتى بد و رفتارهایى تکرارى زایل کنیم. سایه ما، ما را از بیان کامل خویشتن، سخن گفتن از حقیقت‌مان و از یک زندگى اصیل بازمى‌دارد. فقط با پذیرش دوگانگى‌مان است که مى‌توانیم خود را از قید رفتارهایى که به‌طور بالقوه مى‌تواند موجب سقوط‌مان شوند، رها کنیم. اگر ما تمام آنچه هستیم را نپذیریم، مطمئنآ اثر سایه ما را غافلگیر خواهد کرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *