استرس دوران بازنشستگی

فکر کردن به بازنشستگی می‌تواند استرس زا باشد، اما می‌توانید از این استرس به نفع خود استفاده کنید. کمتر از 50 درصد افراد دارای برنامه مکتوب بازنشستگی هستند. اکثر مردم به سادگی برای این زمان از زندگی خود پس انداز کافی ندارند. و حتی اگر دارایی‌های قابل توجهی داشته باشید، بازنشستگی یک تغییر بزرگ در شیوه زندگی و یک مسئولیت مالی بزرگ است. فکر کردن به بازنشستگی می‌تواند استرس زا باشد. درباره استرس دوران بازنشستگی و راهکارهایی برای استفاده از استرس به نفع خود ، حتما این نکات را بخوانید. پیری در نزدیک ماست!

پیشنهاد می‌شود خوانید: ۸ نشانه که استرس تار و پود زندگی تان را تحت تاثیر قرار داده است

استرس دوران بازنشستگی می تواند مفید باشد!

ناگفته نماند که استرس سرگرم کننده نیست – به خصوص اگر ندانید چگونه با آن کنار بیایید. روانشناسی نشان می دهد که دلایل خوبی برای استرس و راه های خوبی برای استفاده از استرس به نفع خود وجود دارد. احساسات، حتی احساسات منفی، در زندگی ما هدف دارند. حسادت می‌تواند شما را به سمت اهداف سوق دهد. خشم می تواند شما را قادر سازد از استثمار جلوگیری کنید. استرس، اضطراب و نگرانی می‌تواند به شما کمک کند احتیاط و انضباط را رعایت کنید. قبل از بازنشستگی، باید نظم و انضباط زیادی را اعمال کنید تا به اندازه کافی پس انداز کرده باشید. و شما باید محتاط باشید و قبل از این که به جلو حرکت کنید، بسیار دقیق برنامه ریزی کنید. هنگام برنامه ریزی برای بازنشستگی از استرس به نفع خود استفاده کنید!

پیشنهاد می‌شود بخوانید: اگر مدام تحت استرس هستید، به این مواد مغذی نیاز دارید

بجنگ یا فرار کن- رایج ترین واکنش به استرس

حتی اگر استرس، اضطراب و نگرانی می‌تواند مثبت باشد، اکثر ما نسبت به استرس واکنش منفی داریم. وقتی استرس را احساس می‌کنیم، بدن مواد شیمیایی به جریان خون پمپاژ می‌کند. این مواد معمولا ما را به جنگ یا فرار سوق می‌دهند. ما می‌جنگیم تا دشمن از میدان بدر شود. پرواز می‌کنیم تا تا حد امکان از تهدید دور شویم. جنگ و گریز می‌تواند دفاعی عالی در برابر تهدیدات فوری باشد. مغز ما واکنش جنگ یا گریز را بروز می‌دهد. تا از ما در برابر خطرات محافظت کند. با این حال، جنگ و فرار واکنش‌های خوبی به چیزهایی مانند برنامه‌ریزی برای بازنشستگی نیستند. چه تعداد از ما از نیازهای برنامه‌ریزی بازنشستگی خود “فرار می‌کنیم”؟. اجتناب می‌کنیم، به تعویق می‌اندازیم، یا آن را نادیده می‌گیریم. در ادامه چهار راه مثبت و موثر برای مقابله با استرس برنامه ریزی بازنشستگی آورده شده است.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ۷ چای گیاهی بسیار موثر که استرس را به راحتی از بین می برند

  1. استرس دوران بازنشستگی لازم نیست مضر باشد

استرس تنها زمانی برای شما مضر است که باور داشته باشید که برای شما مضر است. در حالی که می‌توانید تأثیر مضر استرس را از بین ببرید. بله، استرس می‌تواند بسیار مضر باشد. یک مطالعه دانشگاه ویسکانسین نشان داد که استرس می‌تواند خطر مرگ را تا 43 درصد افزایش دهد. باور به استرس برای شما مضر است. ممکن است «…پانزدهمین علت مرگ و میر در ایالات متحده همین استرس باشد». با این حال، تحقیقات فراوان نشان می‌دهد که می‌توانید اثرات مضر استرس را از بین ببرید.

یک مطالعه نشان داد که می‌توانید با صرف وقت برای کمک به عزیزان، دوستان یا همسایگان، جنبه آسیب‌رسان استرس را کاهش دهید. یا حتی آن را از بین ببرید. اگر در مورد مسائل مالی و بازنشستگی استرس دارید، سعی کنید با دوستان و خانواده تماس بگیرید تا در مورد مسائل آن‌ها صحبت کنید. بهترین راهنمایی‌های خود را به آن‌ها ارائه دهید و دلسوزی کنید و مشکل را حل کنید.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: بهترین بیمه بازنشستگی سال ۱۴۰۰ را کدام شرکت بیمه ارائه می کنه؟

  1. درک خود از استرس را تغییر دهید

جرمی جیمیسون، روانشناس دانشگاه روچستر، ثابت کرده که تنها باور به این که استرس می‌تواند مفید باشد، در واقع می‌تواند نتایج مفید داشته باشد. در یک آزمایش، گروهی از دانش آموزان در حال آماده شدن برای امتحان بودند. جیمیسون به یکی از گروه‌ها گفت که استرس می‌تواند به شما کمک کند تا در امتحان نمره بالا بگیرید. او به گروه دیگر گفت که اگر استرس دارند، فقط تمرکز کنند. گروهی که به آن‌ها گفته شد استرس در حال افزایش به شما کمک می‌کند، در آن آزمون و تست‌های بعدی به طور قابل توجهی بهتر بودند. نسبت به گروهی که به آن‌ها گفته شد تمرکز کنند. طرز فکر شما در واقع می‌تواند بر نحوه تأثیر استرس بر شما تأثیر بگذارد. در مورد مسائل مالی استرس دارید؟ به خود یادآوری کنید که استرس دلیلی دارد و اجازه دهید به شما کمک کند تا با مسائل کنار بیایید.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: 5 نکته که باید برای کاهش استرس هنگام امتحان بدانیم

  1. استرس دوران بازنشستگی خود را بپذیرید

خیلی اوقات، ما در واقع استرس‌های بلندمدت بزرگی مانند بازنشستگی را نمی‌پذیریم. بازنشستگی یک مفهوم انتزاعی است که به سختی می‌توان در مورد آن فکر کرد. با این حال، امنیت مالی آینده شما احتمالاً شما را آزار می‌دهد. اگر بتوانید هر استرسی را که احساس می‌کنید بپذیرید، فعالیت مغز شما در واقع تغییر می‌کند. و برای مقابله با آن دست به کار می‌شود. مت لیبرمن از اسکن مغز استفاده کرد تا نشان دهد که چگونه تشخیص استرس می‌تواند واکنش شما را در مقابله با مشکلات زیاد کند. در یک مطالعه، به شرکت کنندگان تصاویر منفی نشان داده شد. از آن‌ها خواسته شد تا احساساتی را که هنگام مشاهده تصویر احساس می‌کردند بپذیرند. سپس فعالیت در مغز آن‌ها از بخش عاطفی مغز به قشر جلوی مغز منتقل شد.  منطقه‌ای که ما آگاهانه فکر می‌کنیم و برنامه‌ریزی می‌کنیم.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ۵ راهکار بسیار موثر که از شر احساسات منفی و استرس خلاص شویم

  1. از گام کوچک‌ شروع کنید

برنامه ریزی برای بازنشستگی در واقع یک کار بزرگ است. شما سعی می‌کنید 20 تا 30 سال آینده زندگی خود را با مجهولات مختلف و مجموعه ای محدود از منابع محاسبه کنید. با این حال، یک مطالعه نشان داد که مردم زمان بیشتری را صرف تحقیق و خرید تلویزیون می‌کنند تا برنامه ریزی برای بازنشستگی. این مطمئناً مانند “پاسخ فرار” به استرس شدید برنامه‌ریزی بلندمدت به نظر می‌رسد. یکی از راه‌های مقابله با استرس برنامه‌ریزی بازنشستگی، شروع با گام کوچک است. لازم نیست همه چیز را در یک زمان انجام دهید. می‌توانید کار را به تکه های قابل مدیریت تقسیم کنید.

ببیند حالا کجا ایستاده‌اید. راه‌هایی برای تقویت آینده مالی خود کشف کنید. زمان ایده آل برای شروع تامین اجتماعی را مشخص کنید. چقدر پس انداز نیاز دارید؟ به اندازه کافی ندارید؟ اگر تاریخ بازنشستگی خود را به تعویق بیندازید یا قصد دارید کمتر هزینه کنید چه؟ استراتژی برداشت شما چیست؟ آیا ملکی خواهید داشت؟ آیا ارزشمند است؟ و بیشتر … امروز شروع کنید. و سپس، به برنامه خود اضافه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *