ارگاسم در زنان ارگاسم دروغین

ارگاسم را می توان به عنوان پاسخ مغز در نتیجه برانگیختگی جنسی تعریف کرد. در پایان تحریک جنسی، واژن به طور غیرارادی در مرحله ایجاد عشق منقبض می شود. از آنجایی که ارگاسم زنان وضعیت پیچیده ای دارد، حتی امروزه نیز موضوعی بحث برانگیز است. رسیدن به ارگاسم در زنان بسیار پیچیده است، اما غیرممکن نیست. مشکل ناتوانی در رسیدن به ارگاسم به ویژه در زنانی که در مناطق دارای ساختار جامعه بسته رشد می کنند، بیشتر است.

متاسفانه سخن گفتن دریاره بسیاری از موضوعات، به خصوص مسائل سلامت جنسی در جامعه ما، نوعی مسئله غیرطبیعی تلقی می شود. بسیاری آشنایی چندانی از سلامت جنسی نداشته و این موضوع می تواند بر سلامت جامعه نیز تاثیر منفی بگذارد. لذا خبرنامه با کمک متخصصین حوزه بهداشت و سلامت، تلاش دارد، اطلاعات درست و کافی در حوزه های مختلف را در اختیار خوانندگان خود قرار دهد. سلسله مقالات خبرنامه در زمینه سلامت مردان و زنان، تلاش دارد به موضوعاتی بپردازد، که جوامع سنتی پرداختن به آن را نادرست و بعضاً زشت می داند. در این مقاله موضوع ارگاسم در زنان مورد بررسی قرار گرفته است.

زنان ارگاسم شدیدتری نسبت به مردان دارند!

باید دانست که هر زنی دارای ساختار بیولوژیکی است که می تواند به ارگاسم برسد، اما این کاملاً مسئله مربوط به مغز است. در حالی که وضعیت در مردان مکانیکی تر است. حتی اگر زنان تحریک جنسی فیزیکی دریافت کرده باشند، اگر شرایط را دوست نداشته باشند یا موقعیت هایی مانند ترس و اضطراب وجود داشته باشد، ارگاسمی رخ نمی دهد.

زنان این شانس را دارند که به طور مکرر یا در فواصل زمانی کوتاه در طول رابطه جنسی یا در مرحله خودارضایی ارگاسم را تجربه کنند. با این حال، مردان پس از رسیدن به ارگاسم باید برای مدت معینی منتظر بمانند و سپس دوباره به ارگاسم برسند.

جدای از این، زنان می توانند با رویاها و افکار حتی در صورت عدم تماس فیزیکی به ارگاسم برسند. حتی در این مرحله می توان فهمید که ارگاسم زنان بیشتر به فکر و مغز مربوط می شود تا یک تحریک مکانیکی فیزیکی. اما برای اینکه مرد به ارگاسم برسد، باید آلت تناسلی را تحریک کند.

بیشتر بخوانید: رابطه جنسی: تعداد دفعات مناسب برای رابطه جنسی در زوجین

آیا زنان انزال می کنند؟

مانند مردان، زنان نیز در نتیجه تحریک جنسی دچار انزال می شوند. می توان فهمید که با مایعی که از واژن در نتیجه خودارضایی یا آمیزش جنسی می آید، به ارگاسم می رسد.

بیشتر بخوانید: عوارض رابطه جنسی بیش از اندازه برای زنان

تحریک جنسی چیست؟

مغز افراد از طریق اندام تناسلی خود محرک های جنسی را دریافت می کند. در نتیجه بدن به خواسته های شخصی و تجربیات آموخته شده پاسخ می دهد. در زنان، تحریک جنسی و ارگاسم ناشی از آن بدون هیچ گونه تحریک فیزیکی قابل تجربه است. به عبارت دیگر، زنان تنها از طریق فکر می توانند به ارگاسم برسند. امروزه هر مردی که هیچ مشکل سلامتی و روانی نداشته باشد می تواند به ارگاسم برسد. در حالی که تعداد زنانی که می توانند به ارگاسم برسند بسیار نادر است. اما داشتن ارگاسم رفلکسی است که زنان یاد می گیرند. با درمان جنسی و یا تجربه به دست آمده، یک زن می تواند یاد بگیرد که ارگاسم داشته باشد.

بیشتر بخوانید: بی میلی جنسی: پنج علت که زنان از رابطه جنسی گریزان اند

زنان چگونه به ارگاسم می رسند؟

در هنگام تحریک جنسی تنش ایجاد می شود و این تنش پس از مدتی به طور ناگهانی تخلیه می شود. ممکن است در حین ارگاسم کمی کمبود هشیاری را تجربه کنید. اکثر زنان در هنگام خواب به ارگاسم می رسند.

چه عواملی باعث تسهیل ارگاسم در زنان می شود؟

تلاش برای رسیدن به ارگاسم کلیتوریس و تحریک کلیتوریس

سینه ها و نوک سینه ها را تحریک کنید

فانتزی های مختلف یا خیالبافی

ارگاسم را می توان با عواملی مانند هیپنوتیزم تسهیل کرد.

بیشتر بخوانید: بی میلی جنسی: پنج علت که زنان از رابطه جنسی گریزان اند

زنان چگونه متوجه می شوند که چه زمانی به ارگاسم می رسند؟

در حالی که برخی از زنان ممکن است ارگاسم داشته باشند، ممکن است در تشخیص آن مشکل داشته باشند. یکی از مهم ترین نشانه های ارگاسم، آرامش زن است. زنان ممکن است فکر کنند که به ارگاسم نمی رسند. زیرا ارگاسم افراطی و اغراق آمیزی را که در فیلم ها یا تصاویر مختلف می بینند تجربه نمی کنند. با این حال، شدت ارگاسم کاملاً به فرد و رابطه جنسی بستگی دارد. به همین دلیل، ممکن است متوجه ارگاسم تجربه شده نشوید.

علائم ارگاسم

تبدیل لب های داخلی واژن از صورتی به قرمز

انقباضات ریتمیک در واژن (عضلات مخطط لگن)

انقباض عضله رحم

انقباض اسفنکتر مقعد

ترشح هورمون شیر

بیشتر بخوانید: رابطه جنسی در دوران بارداری: آیا نزدیکی در زمان بارداری بی خطر است؟

علائم بعد از ارگاسم

محو شدن تدریجی نوک سینه ها

افزایش پری نبض واژن

زن آرام می شود، برای مدت کوتاهی تمایلی به آمیزش جنسی ندارد

بیشتر بخوانید: ۹ نکته خواندنی از تاثیر رابطه جنسی روی مغز که شگفت انگیز است

علائم بیولوژیکی ارگاسم

بعد از ارگاسم، کلیتوریس متورم می شود.

نازک شدن در لب های بزرگ واژن دیده می شود.

بزرگ شدن و تغییر رنگ در لب های کوچک واژن مشاهده می شود.

جریان خون به واژن افزایش می یابد.

به دلیل انقباضات ماهیچه مخطط لگن، انقباضات ریتمیک باید دانست که هر زنی دارای ساختار بیولوژیکی است که می تواند به ارگاسم برسد، اما این کاملاً مسئله مربوط به مغز است. در حالی که وضعیت در مردان مکانیکی تر است. حتی اگر زنان تحریک جنسی فیزیکی دریافت کرده باشند، اگر شرایط را دوست نداشته باشند یا موقعیت هایی مانند ترس و اضطراب وجود داشته باشد، ارگاسمی رخ نمی دهد.در یک سوم خارجی (سکوی ارگاسم) وجود دارد.

رحم به سمت لگن بالا می رود. ماهیچه های صاف فورا منقبض می شوند.

دهانه رحم تقریباً 30 دقیقه پس از ارگاسم گشاد می شود.

بیشتر بخوانید: چرا زنان رابطه جنسی را در شب و مردان رابطه را هنگام صبح دوست دارند؟

علائم دیگر رسیدن به ارگاسم

در شروع ارگاسم، تعداد تنفس زن به حداکثر می رسد.

فشار خون در شروع ارگاسم به بالاترین حد خود می رسد. پس از آن به تدریج کاهش می یابد.

به همین ترتیب، ضربان قلب در شروع ارگاسم به بالاترین حد خود می رسد و سپس کاهش می یابد.

در طول ارگاسم، زنان احساسی شبیه گرگرفتگی را تجربه می کنند. قرمزی پوست رخ می دهد.

در طول ارگاسم، پشت، کمر و سینه زنان شروع به عرق کردن می کند.

از طرفی در سینه ها کشیدگی 0.5-1+ و انبساط +0.25-0.5 سانتی متر در قاعده ایجاد می شود.

قرمزی نوک سینه ها به سرعت کاهش می یابد. نوک سینه ها چروک شده اند. اگر زن به ارگاسم نرسد، نوک سینه ها به کندی شروع به کوچک شدن می کنند و چین و چروک ایجاد نمی شود.

زنان هنگام ارگاسم ناله هایی می کنند که نمی توانند آن ها را کنترل کنند.

بیشتر بخوانید: ۶ بدترین اشتباه در رابطه جنسی که ابدا نباید مرتکب شوید

آیا برای باردار شدن باید ارگاسم داشته باشید؟

برای باردار شدن لازم نیست ارگاسم داشته باشید. باردار شدن بدون ارگاسم امکان پذیر است. با این حال، مطالعات نشان می دهد که داشتن ارگاسم، باردار شدن را آسان تر می کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.5 / 5. تعداد آرا: 11

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.