پردرآمدترین ورزشکاران زن در سال 2021
فهرست محتوا پنهان
1 معرفی 10 پردارآمدترین ورزشکاران زن در سال 2021

در دنیای ورزش زنان نگرانی زیادی وجود دارد: تفاوت در دستمزد و امکانات، شرایط بد کار، عدم پوشش رسانه ای، حتی سوء استفاده آشکار. با وجود همه این مشکلات، حس غیرقابل انکار خوش بینی همچنان وجود دارد. لیگ‌ها حامیان خودشان را پیدا می‌کنند. رتبه بندی تلویزیون افزایش یافته است و شبکه ها خانه های جدیدی را برای بازی ها فراهم می کنند. در نهایت حامیان مالی می‌رسند و استارت آپ ها سرمایه گذاران را جذب می کنند.در این مطلب به معرفی 10 پردارآمدترین ورزشکاران زن در سال 2021 که رکورد 167 میلیون دلار را شکسته‌اند، پرداخته شده است.

معرفی 10 پردارآمدترین ورزشکاران زن در سال 2021

این رشد دستمزد ورزشکاران را نیز متاثر کرده است. طبق تخمین فوربس، ده ورزشکار زن پردرآمد جهان در سال 2021 مجموعاً 167 میلیون دلار قبل از کسر مالیات درآمد داشتند. که افزایشی 23 درصدی نسبت به سال 2020 و جهش 16 درصدی نسبت رکورد قبلی 143.3 میلیون دلاری در سال 2013 ثبت شده است. در صدر جدول نیز ورزشکار رشته تنیس قرار دارد. نائومی اوساکا، که با 57.3 میلیون دلار، به راحتی رکورد سال را برای یک ورزشکار زن ثبت کرد. سرنا ویلیامز با 45.9 میلیون دلار نایب قهرمان شد.

از پردرآمدترین ورزشکاران زن در سال 2021؛ نائومی اوساکا: تنیس، سن: 24، ژاپن، کل درآمد: 57.3 میلیون دلار

درآمد در میدان: 2.3 میلیون دلار

درآمد خارج از زمین: 55 میلیون دلار

نائومی اوساکا این تینس باز ژاپنی تقریبا 57.3 میلیون دلاری درآمد پیش از مالیات دارد. او از سوی بیش از ده شریک برند در طول یک سال و نیم گذشته حمایت مالی کسب کرده است. از جمله لویی ویتون، سویت گرین و تگ هویر. در ماه‌های اخیر، این جوان 24 ساله ژاپنی‌تبار سهامی در استارت‌آپ واقعیت مجازی استاتوس پرو دارد و تولیدکننده مرغ‌های گیاهی دارینگس فود می‌باشد. این بازیکن تنیس در سال 2021 شرایط سخت تری را در زمین سپری کرد و در رنکینگ زنان به رده سیزدهم سقوط کرد و در دور سوم از المپیک توکیو خارج شد. پیش از مسابقات آزاد استرالیا در 17 ژانویه، نائومی اوزاکا، مدافع عنوان قهرمانی مسابقات، به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه شکم، از مسابقات  WTA  در ملبورن انصراف داد.

مطلب مرتبط: ۱۰ جذاب ترین زنان ورزشکار در سال ۲۰۲۱

سرینا ویلیامز: تنیس سن: 40  ایالات متحده عربی، کل درآمد: 45.9 میلیون دلار

درآمد در میدان: 0.9 میلیون دلار

درآمد خارج از زمین: 45 میلیون دلار

اگر نائومی اوزاکا نبود، سرینا ویلیامز با 45.9 میلیون دلار از سال 2021 رکورد درآمد یک ورزشکار زن را از آن خود می کرد. این زن 40 ساله در 6 تورنمنت تور WTA بازی کرده و در رتبه‌بندی زنان به 41 سقوط کرد که بدترین امتیاز او بود. او پس از تولد دخترش در 2018 وقتی به تنیس بازگشت همچنین جذابیت زیادی برای تبلیغ‌کنندگان دارد. سرینا با برندهایی مانند نایک، گیتورید و اخیراً دایرک تی.وی همکاری می‌کند. او در سال 2021 در فیلم کینگ ریچارد با محوریت پدرش تهیه کننده اجرایی بود. و از طریق شرکت خود سرینا ونچرز در بیش از 60 استارتاپ سرمایه گذاری کرده است. ویلیامز ماه گذشته گفت او مسابقات آزاد استرالیا را از دست خواهد داد زیرا “من جایی نیستم که از نظر بدنی آماده رقابت باشم.”

مطلب مرتبط: فعالیت ورزشی برای تناسب اندام: چگونه برای ادامه برنامه ورزشی منظم با انگیزه بمانیم؟

از پردرآمدترین ورزشکاران زن در سال 2021؛ ونوس ویلیامز: تنیس سن: 41 ، آمریکا، کل درآمد: 11.3 میلیون دلار

درآمد در میدان: 0.3 میلیون دلار

درآمد خارج از زمین: 11 میلیون دلار

ونوس ویلیامز منظره نادری در تور WTA این روزها است. که در 2021 تنها 9 تورنمنت انجام داده و در سه مسابقه پیروز شده است. این امر درآمد بیشتر بازیکنان را از بین می برد. در دنیای تنیس، افت رتبه یا یک تورنمنت از دست رفته باعث کاهش معاملات حامیان مالی می شود. زیرا آنان امیدوارند لوگوی خود را در تلویزیون ببینند. مشارکت ویلیامز در سال‌های اخیر بیشتر بر روی شهرت او متمرکز است تا تنیسور بودنش. و این زن 41 ساله برای حضور در صحنه و سخنرانی‌های کلیدی تلاش‌های جانبی پرسودی دارد. او برند پوشاک خود به نام الیوَن را دارد که با ک.سویس همکاری کرده است. و مانند خواهرش سرینا، تهیه کننده اجرایی فیلم کینگ ریچارد بود. او نیز مانند خواهرش، مسابقات آزاد استرالیا را از دست خواهد داد. این اولین باری است که هیچ یک از آن ها از سال 1997 در مسابقات ملبورن حاضر نمی شوند.

سیمون بایلز: ژیمناستیک سن: 24 ایالات متحده آمریکا، کل درآمد: 10.1 میلیون دلار

درآمد در میدان: 0.1 میلیون دلار

درآمد خارج از زمین: 10 میلیون دلار

بازی‌های المپیک توکیو آنطور که سیمون بایلز برنامه‌ریزی کرده بود پیش نرفت. او قبل از بازگشت از پنج مسابقه کناره‌گیری کرد تا برنز را در تیر تعادل کسب کند. با این حال، این دختر 24 ساله قبلاً موقعیت خود را به عنوان یک اسطوره ژیمناستیک تضمین کرده بود. و به نظر می رسید داستان انعطاف پذیری او در بین برندها طنین انداز شده است. او با آتوگراف همکار بوده. و در اکتبر به عنوان “مدیر ارشد تاثیر” به استارتاپ سلامت روان سریبرل پیوست. چهره این ژیمناستیک کار در توری به نام “Gold Over America Tour” با حروف اول آن GOAT نشانه شهرت او به عنوان بهترین ورزشکار این رشته در تمام دوران ثبت شد.

مطلب مرتبط: کاهش وزن با ورزش: ۶ نکته ساده که اثرگذاری تمرینات ورزشی را بیشتر کنید

از پردرآمدترین ورزشکاران زن در سال 2021؛ گاربینیه موگوروسا: تنیس، سن: 28، اسپانیا، کل درآمد: 8.8 میلیون دلار

درآمد در میدان: 2.8 میلیون دلار

درآمد خارج از زمین: 6 میلیون دلار

حتی با احتساب نایب قهرمانی او در مسابقات آزاد استرالیا 2020. دو فصل آخر گاربینیه موگوروزا پس از یک دوره درخشان از 2015 تا 2017 تا حدودی ناامید کننده بود. او در سال 2021 توانست دوباره خود را پیدا کند. سه تورنمنت را برد و به شماره 3 صعود کرد. رتبه‌بندی در تنیسور زنان که توجه بیشتر حامیان مالی را به خود جلب می‌کند. این بازیکن 28 ساله اسپانیایی همچنین جگوار و نیوآ را به مجموعه باارزش حامیان خود با برندهایی مانند آدیداس و بابولات اضافه کرد.

جین یونگ کو، گلف، سن: 26، کره جنوبی، کل درآمد: 7.5 میلیون دلار

درآمد در میدان: 3.5 میلیون دلار

درآمد خارج از زمین: 4 میلیون دلار

پس از نزدیک به دو سال متوالی در صدر بودن، جین یونگ کو مقام اول را در رده بندی گلف زنان به نلی کردا از دست داد. اما او با یک برد در مسابقات قهرمانی تور گروهی CME پایان فصل این بازی ها با جایزه تسلی خاطر خوبی ساخت. این دختر 26 ساله حمایت های مالی ارزشمند شرکت هایی از کره جنوبی، کشوری که دیوانه گلف است را با خود دارد. شرکای او شامل ال.جی الکترونیکس، کورین ایر، آب معدنی جیو سمداسو و محصولات مراقبت از پوست ریجیرن هستند.

از پردرآمدترین ورزشکاران زن در سال 2021؛ پی.وی سیندو: بدمینتون، سن: 26، هند، کل درآمد: 7.2 میلیون دلار

درآمد در میدان: 0.2 میلیون دلار

درآمد خارج از میدان: 7 میلیون دلار

هرچند ممکن است پی.وی سیندو در ایالات متحده ناشناخته باشد، اما این قهرمان 26 ساله بدمینتون در هند بسیار محبوب است. و قبلاً یک بار در سال 2018 در بین ده نفر برتر این لیست ظاهر شده است. او با پیروی از روش برنده شدن مدال نقره‌اش در سال 2016، سال گذشته نیز مدال برنز در توکیو را به دست آورد. و اولین زن هندی با دو مدال المپیک شد. او پس از بازگشت به خانه، چهار حامی، از جمله غول فناوری بایجو و پلتفرم خودروهای کارکرده اسپینی را در کنار شرکای خود چون برند لباس‌های ورزشی لی.نینگ و بانک هند بارودا اضافه کرده است.

پیشنهاد میشود بخوانید: روش کاهش وزن اصولی: ورزش یا رژیم لاغری، کدامیک سالم تر و مفیدتر است؟

اشلی بارتی: تنیس، سن: 25، استرالیا، کل درآمد: 6.9 میلیون دلار

درآمد در میدان: 3.9 میلیون دلار

درآمد خارج از میدان: 3 میلیون دلار

هیچ تنیسور زنی در سال 2021 بیشتر از اشلی بارتی، برترین بازیکن رتبه بندی جهان و قهرمان ویمبلدون، در زمین بازی درآمد کسب نکرد. و او برای بردن مسابقات آزاد استرالیا در زمین خود شرط بند است. این دختر 25 ساله اخیراً قرارداد حمایت مالی را با ماریوت بونووی امضا کرده است. او در اوت در مسابقات آزاد غربی و جنوبی خارج از سینسیناتی برنده شد. اما از تفاوت‌ دستمزد که هنوز در برخی از مناطق در این ورزش وجود دارد، یادآور شد. او برای این پیروزی 255220 دلار به خانه برد، در حالی که قهرمان مردان همان تورنمنت، الکساندر زورف، 654،815 دلار جمع آوری کرد.

از پردرآمدترین ورزشکاران زن در سال 2021؛ نلی کرودا: گلف، سن: 23، آمریکا، کل درآمد: 5.9 میلیون دلار

درآمد در میدان: 2.4 میلیون دلار

درآمد خارج از میدان: 3.5 میلیون دلار

نلی کرودا ممکن است در لیست جایزه LPGA و در مسابقه بهترین بازیکن سال پشت سر جین یانگ کو قرار بگیرد. اما سال بازی او شاید حتی چشمگیرتر بود. زیرا اولین عنوان اصلی خود را در مسابقات قهرمانی PGA زنان در ژوئن به دست آورد. در ماه اوت طلای المپیک را به دست آورد. و بازی‌هایش در سال 2021 را به عنوان برترین گلف باز زن به پایان رساند. این جوان 23 ساله که اخیراً در فهرست 30 زن، زیر 30 سال فوربس 2022 نامگذاری شده است، بیش از ده حامی دارد. از جمله این حامیان هانوا کیو سلز، سازنده سلول های خورشیدی، و UKG، یک شرکت فناوری متمرکز بر مدیریت نیروی کار، می‌باشد.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ورزش برای پشت میز نشین ها: ۱۰ ترفند که تحرک بیشتری داشته باشید!

کندیس پارکر، بسکتبال، سن: 35، آمریکا، کل درآمد: 5.7 میلیون دلار

درآمد در میدان: 0.2 میلیون دلار

درآمد خارج از زمین: 5.5 میلیون دلار

کندیس پارکر تازه وارد مسابقات قهرمانی WNBA با شیکاگو اسکای شده است. اما با دستمزدهای لیگ که حدود به 200000 دلار محدود شده است، تقریباً تمام پول خود را از حامیان خود به دست می آورد. و با برندهایی مانند آدیداس و جدیدا برای سال 2021 با باند-اید، کپیتل وَن و کار مکس همکاری می‌کند. در واقع، دستمزد سالانه او در خارج از زمین بیش از دو برابر کل دستمزد بازی او در طول 14 سال حضورش در WNBA است. این زن 35 ساله اولین زنی بود که سال گذشته روی جلد یک بازی ویدیویی NBA 2K ظاهر شد. و میان ورزشکاران ستاره‌ای بود که در یک دور اعلام سرمایه گذاری که ماه نوامبر، در بورس کارت معاملاتی Alt سرمایه گذاری کرد. پارکر همچنین قرارداد پرسودی به عنوان تحلیلگر NBA برای تورنر اسپرتس دارد که سال گذشته تمدید شد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.