راز کاهش وزن سالم

نیمی از جمعیت دانمارک اضافه وزن دارند، در حالی که 17 درصد با چاقی زندگی می کنند. در سراسر جهان، تقریبا 40 درصد اضافه وزن دارند و 13 درصد با چاقی زندگی می کنند.این وضعیت با افزایش خطر مرگ زودرس و همچنین عواقبی مانند دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی، سرطان و ناباروری همراه است. کاهش وزن موفقیت آمیز و حفظ آن در افراد چاق، یک مشکل مهم و حل نشده را تشکیل می دهد. تا به حال، هیچ مطالعه مستندی در مورد اینکه کدام روش درمانی برای کاهش وزن سالم، بهترین است در دسترس نبوده است. اما یافته های محققان دانمارکی نشان می دهد که آنان به راز کاهش وزن سالم دست یافته اند.

پژوهش دانشگاه کپنهاک در مورد راز کاهش وزن سالم

محققان دانشگاه کپنهاگ و بیمارستان Hvidovre یک مطالعه هیجان انگیز را تکمیل کردند که در معتبرترین مجله پزشکی جهان، مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده است. پروفسور Signe Torekov از دپارتمان علوم زیست پزشکی می گوید: با آزمایش بر روی چهار نوع درمان مختلف به دنبال کاهش وزن ناشی از رژیم، محققان برای اولین بار نشان می دهند که چگونه می توان کاهش وزن طولانی مدت را برای افراد چاق حفظ کرد.

در یک کارآزمایی بالینی تصادفی، گروهی از محققان یک درمان بسیار موثر پس از کاهش وزن ناشی از رژیم غذایی را با ترکیب تمرینات ورزشی شدید تا متوسط ​​با داروهای مهارکننده اشتها برای چاقی نشان دادند که مشابه هورمون بازدارنده اشتها GLP-1 است.

این دانش جدیدی است که پزشکان، متخصصان تغذیه و فیزیوتراپیست ها می توانند در عمل از آنها استفاده کنند. سیگنه تورکوف، که سرپرستی این مطالعه را بر عهده داشته، توضیح می‌دهد که این شواهدی است که نشان می‌دهد ما گم شده‌ایم.

مشکل این است که مردم هنگام کاهش وزن با نیروهای قوی بیولوژیکی مبارزه می کنند. اشتها همزمان با کاهش مصرف انرژی افزایش می‌یابد و این امر با حفظ کاهش وزن مقابله می‌کند. ما یک هورمون محرک اشتها داریم که با کاهش وزن به شدت افزایش می یابد. همچنین همزمان سطح هورمون های سرکوب کننده اشتها به طور چشمگیری کاهش می یابد. علاوه بر این، کاهش وزن می تواند باعث کاهش توده عضلانی شود. در حالی که بدن مصرف انرژی را کاهش می دهد. بنابراین، هنگامی که تمرکز در درمان چاقی بر نحوه کاهش وزن است – به جای اینکه چگونه کاهش وزن را حفظ کنید – انجام کاری در مورد وضعیت شما واقعاً دشوار است.

بیشتر بخوانید: خواص درمانی میخک که از آن بی خبریم:از افزایش قدرت جنسی تا کاهش وزن

راز کاهش وزن سالم؛ کارآمدی ترکیب درمان ها

215 دانمارکی با چاقی و درجه تناسب اندام پایین در این مطالعه شرکت کردند. شرکت کنندگان در ابتدا یک رژیم غذایی کم کالری را طی هشت هفته دنبال کردند، که در آن هر یک تقریباً 13 کیلوگرم از دست دادند که با کاهش سطح قند و فشار خون، بهبود قابل توجهی در سلامت آنها به وجود آمد.

سپس شرکت کنندگان به طور تصادفی به چهار گروه تقسیم شدند. دو گروه دارونما و دو گروه دیگر داروی چاقی دریافت کردند. در بین دو گروه دارونما، یک گروه یک برنامه ورزشی حداقل 150 دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​یا 75 دقیقه با شدت شدید در طول هفته را دنبال کردند. در حالی که گروه دیگر سطح فعلی فعالیت بدنی خود را حفظ کرد.

دو گروه دریافت کننده داروی چاقی به یک گروه با برنامه ورزشی و یک گروه بدون برنامه ورزشی تقسیم شدند. همه شرکت کنندگان در این مطالعه ماهانه وزن شدند. مشاوره تغذیه و رژیم غذایی با تمرکز بر کاهش وزن سالم، طبق دستورالعمل های اداره بهداشت و غذای دانمارک دریافت کردند.

پس از یک سال، گروهی که تنها ورزش کرده بودند. و گروهی که تنها داروی چاقی مصرف می کردند، کاهش وزن 13 کیلوگرمی و بهبود سلامت خود را حفظ کردند. گروه دارونما با سطح فعالیت بدنی معمول، با بدتر شدن همه عوامل خطر، به عنوان مثال برای ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری قلبی عروقی، نیمی از وزن گذشته را به دست آورده بودند.

بیشتر بخوانید: روش کاهش وزن اصولی: ورزش یا رژیم لاغری، کدامیک سالم تر و مفیدتر است؟

ورزش و داروی چاقی، راز کاهش وزن سالم

چشمگیرترین پیشرفت ها در گروه ترکیبی رخ داد. گروهی که هم ورزش و هم داروی چاقی دریافت کردند. محققان کاهش وزن بیشتری را در این گروه مشاهده کردند و کل کاهش وزن تقریباً 16 کیلوگرم در طول یک سال بود. فواید سلامتی نیز دو برابر هر یک از درمان‌های تکی بود. یعنی دو برابر کاهش توده چربی در حین حفظ توده عضلانی، رتبه‌بندی تناسب اندام بالاتر، کاهش قند خون و بهبود کیفیت زندگی.

دو گروهی که ورزش کردند رتبه تناسب اندام خود را افزایش دادند. توده چربی را از دست دادند و توده عضلانی به دست آوردند. این مسئله نشان دهنده کاهش وزن سالم تر نسبت به افرادی است که بدون افزایش تناسب اندام، فقط توده چربی از دست داده اند.

Signe Torekov می‌گوید: «این یک جنبه مهم است که باید برجسته شود. اگر همزمان مقدار زیادی توده عضلانی از دست بدهید، لزوماً بدن سالم‌تری بعد از کاهش وزن به دست نمی‌آورید».

این خبر بسیار خوبی برای سلامت عمومی است. بدین ترتیب می توان کاهش وزن قابل توجهی را با ورزش تقریباً 115 دقیقه ای در هفته بدست آورد. آن هم عمدتاً با کمک دوچرخه سواری. همچنین می توان امیدوار بود که کاهش وزن را برای همیشه حفظ کرد. همچنین با ترکیب ورزش با داروهای چاقی، تأثیر کاهش وزن دو برابر بهتر از هر یک از درمان‌های تکی است. محققان اکنون امیدوارند افراد چاق به همراه حفظ رژیم غذایی سالم، بتوانند چارچوب مفیدی برای حفظ کاهش وزن ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید: کاهش وزن طبیعی: با استفاده از این ۱۲ گیاه به صورت طبیعی لاغر شوید

تغییر اساسی در سبک زندگی

تورکوف می‌افزاید که بسیاری از افراد چاق قبلاً وزن خود را کاهش دهند. اما دوباره وزن خود را به دست می آورند. این اتفاق حتما برای بسیاری روی می دهد. براساس نتایج این پژوهش باید سالم تر بخورید و بیشتر ورزش کنید.

حفظ کاهش وزن بسیار سخت است. مردم باید این را بفهمند. هنگامی که وزن کم کردید، “درمان” نمی شوید. سیگنه تورکوف می‌گوید: «تمرین‌ها و تلاش‌های جاری احتمالاً باید سال‌ها ادامه داشته باشد.

مطالعه همچنین نشان می دهد که بدون یک برنامه درمانی ساختاریافته، خطر بازگشت مجدد وزن وجود دارد. از سوی مقامات دانمارکی بر اساس دستورالعمل های حفظ وزن سالم، 12 مشاوره فردی در طول یک سال انجام شد. از جمله توصیه های مربوط به وزن و رژیم غذایی. در گروه دارونما بدون برنامه ورزشی، تمام مزایای سلامتی که با کاهش وزن در طول برنامه هشت هفته ای به دست آمده بود، پس از یک سال، علیرغم وزن کردن مکرر و رژیم غذایی و مشاوره تغذیه بر اساس دستورالعمل های رسمی، از بین رفت. . نتایج این تحقیق بر اهمیت شرکت در یک برنامه حفظ وزن اساسی و برنامه کاهش وزن صحه می گذارد.

بیشتر بخوانید: سوپ برای کاهش وزن: رسپی فوق العاده ای که به تسریع کاهش وزن تان کمک می کند!

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.