راز بازاریابی شبکه های اجتماعی

دیجیتالی شدن دنیای امروز همه – یک فرد یا یک کسب و کار را به تکاپوی حضور در شبکه اجتماعی وادار کرده است. بازاریابی اجتماعی ابزاری قدرتمند برای تبلیغ برند و کسب و کار شماست. اگر یک استراتیژی دقیق دارید می‌تواند وارد این فضا شده و قوی‌ترین پایگاه خود برای کسب و کارتان را راه‌اندازی کنید. در واقع، ممکن است متوجه شده باشید که بسیاری از افراد تجاری از قبل وارد شور و هیجان رسانه های اجتماعی شده اند. و تمام تلاش خود را می کنند تا حضور پررنگی داشته باشند. اما آیا همه آن‌ها این کار را درست انجام می دهند؟ آیا آن‌ها از بازاریابی اجتماعی استفاده بهینه می کنند؟ باید بدانید که برای استفاده موثر از بازاریابی اجتماعی، ابتدا باید برخی از اسرار پنهان آن را بدانند که بازاریابان سعی می کنند از مردم عادی پنهان کنند. این جا 5 راز بازاریابی شبکه های اجتماعی وجود دارد که احتمالا از دانستن آن‌ غافل شده اید.

برای رونق کسب وکار شما: فراخوان معرفی کسب و کارها در خبرنامه

هیچ راهبردی برای موفقیت وجود ندارد

وقتی صحبت از بازاریابی اجتماعی می شود، هیچ الگوی آزمایش شده وجود ندارد. هر استراتژی که استفاده می‌کنید، نتایج متفاوتی به شما خواهد داد. از بسیاری کارشناسان رسانه‌های اجتماعی شنیده‌اید که چگونه باید هر هفته عکس جدید بگذارید تا مخاطبان خود را جذب کنید. اما حقیقت این است که حتی اگر به طور منظم وبلاگی پست می‌کنید و محتوایی نوآورانه در صفحه خود دارید.

هیچ اطمینان کاملی وجود ندارد که میلیون‌ها فالوور داشته باشید و بازاریابی اجتماعی شما تعداد کافی را وارد تجارت شما کند. حقیقت این است که هر کسب‌وکاری متفاوت است. و رسانه‌های اجتماعی هر ثانیه در حال پیشرفت. یعنی آنچه ممکن است برای یک شرکت کار کند، شاید برای شرکت دیگر کارساز نباشد. باید دانست هیچ فرمول ثابتی برای بازاریابی اجتماعی وجود ندارد. بنابراین، کسب و کار خود و مخاطبان تان را از نزدیک ارزیابی کنید. نتایج شما بیشتر به این عوامل بستگی دارد.

مطلب مرتبط: ۹ ترفند روانشناسی در کسب و کار و زندگی که آدمها برطبق میل شما عمل کنند!

به روز بودن با روند رسانه های اجتماعی

شاید متوجه شده باشید، تا به یک پلتفرم شبکه اجتماعی عادت می‌کنید، پلتفرم جدیدی از ناکجاآباد ظاهر می‌شود و چیزهای جدیدی دارد. این روزها فناوری‌های جدید با سرعت نگران کننده ای در حال ورود و خروج هستند. اگر می‌خواهید در دنیای دیجیتالی شده موفق باشید، جوراب خود را بالا بکشید و با این روند در حال تغییر و چالش‌برانگیز همراه شوید. هرچند کسی اعتراف نمی‌کند، اما بازاریابان موفقی که علاقه زیاد به رسانه‌های اجتماعی دارند، به آزمایش پلتفرم‌های مختلف برای اهداف خود ادامه می‌دهند. فقط به یاد داشته باشید، اگر یک برنامه در بازاریابی اجتماعی خود ایجاد کرده‌اید، به گزینه های دیگر برای رشد خود فکر کنید.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ۳۳ راه کم هزینه و موثر برای تبلیغ کسب و کار

همه چیز در مورد اعداد است

این واقعیت را نمی توان انکار کرد که می توانید از طریق بازاریابی رسانه‌های اجتماعی درآمد زیادی کسب کنید. اما با یک حرکت این اتفاق نمی افتد. زمان زیادی طول می‌کشد تا برندها یک مخاطب هدف وفادار ایجاد کنند و سپس بازدهی خوبی از سرمایه خود دریافت کنند. در ابتدا، شما در تلاش برای جذب فالوورهای خود خواهید بود. و راه‌هایی که دنیا را برای خواندن پست‌های شما و اشتراک یا دنبال کردن صفحه شما فریب دهید.

بسیاری از بازاریابان علنا به آن اعتراف نمی‌کنند، اما ایجاد یک پایگاه قوی بسیار مهم‌تر از خود محتوا است. این حقیقت سخت است که در ابتدا حتی اگر محتوای شما شگفت انگیز باشد، نرخ بیننده پایینی خواهید داشت. در طول زمان، اگر ثابت قدم باشید و از استراتژی مناسب برای جذب مخاطبان خود استفاده کنید، تعداد فالوورهای خوبی خواهید داشت.

مطلب مرتبط: ۲۰ ایده کسب و کار کوچک و پرسود که همه می توانند امتحان کنند

همه چیز به نحوه تفسیر داده ها بستگی دارد

الگوریتم ها و آمار بدون شک چیزهای زیادی در مورد میزان بیننده برند می گوید. اما به خاطر داشته باشید که این موضوع کاملاً به داده ها مربوط نمی شود. علاوه بر این، این در مورد تفسیر داده هایی است که شما جمع آوری می کنید. اگر قصد دارید استراتژی های بازاریابی اجتماعی را تنها بر اساس داده ها اجرا کنید، مطمئناً اشتباه خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که استراتژی های شما با تغییرات رفتاری مخاطبان هدف شما هماهنگ است.

بنابراین، چگونه در مورد آن اقدام می کنید؟ بهترین کار این است که داده ها را جمع آوری کنید. آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید، سپس به مخاطبان خاص توجه کنید، نیازهای آن‌ها را بشناسید و بر اساس آن محتوای خود را ارائه دهید.

مطلب مرتبط: موفقیت در کسب و کار: ۵ راهکار ساده جهت توسعه شخصیتی در محل کار

اشتباهات اجتناب ناپذیر هستند

هرچه زودتر این واقعیت را بپذیرید، سفر بازاریابی اجتماعی شما آسان تر خواهد بود. در حرفه بازاریابی رسانه های اجتماعی، مواقعی پیش می آید که خودتان باعث اختلال در روند می‌شوید. زمان‌هایی پیش می‌آید که پست‌هایی با اشتباهات تایپی ارسال می‌کنید یا به برنامه ریزی خود پایبند نمی‌مانید…، و این لیست ادامه دارد. با این حال، فراموش نکنید که راه ها و روندهایی را دنبال کنید که تأثیر زیادی بر فروش محصول یا خدمات شما خواهد داشت.

نکته این است که استراتژی بازاریابی اجتماعی شما باید مطابق با روند جاری تغییر کند. اشتباهات و شکست های خود را می توانید به سود تبدیل کنید، اگر در مراحل اولیه متوجه شوید. به یاد داشته باشید که بازاریابی اجتماعی اساسا در مورد تعامل و ایجاد روابط با مخاطبان هدف است. پخش و تبلیغ باید فقط به همان اندازه که لازم است انجام شود نه بیشتر از آن.

خبرنامه امیدوار است تغییرات مثبتی در کسب و کار خود ایجاد کنید. یا اگر هم هنوز دست به تجارت شخصی نزده اید با در نظر گرفتن این نکات، کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.