جنجال جدید ایلان ماسک

وقتی ایلان ماسک به عنوان مدیر عامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس خیلی گرفتار نیست، جایی که او در تلاش برای تعییر نحوه رانندگی و تبدیل انسان‌ها به گونه ای چند سیاره ای (به ترتیب) است، در مورد راز جاودانگی و ابدیت هم تحقیق و مطالعه نمی‌کند.

ماسک در مصاحبه ای که این هفته در نشست شورای مدیر عامل وال استریت ژورنال داشت، گفت: «من از هیچ فناوری مخفی و پنهانی برای مبارزه با پیری اطلاع ندارم.»

علاوه بر این، او افزود که حتی اینکه انسان‌ها بتوانند بسیار طولانی‌تر زندگی کنند، برای کل جامعه بشری چیز خوبی نخواهد بود.

او گفت: «برای ما مهم است که بمیریم، زیرا اکثر اوقات مردم نظر خود را تغییر نمی‌دهند، بلکه فقط می‌میرند. اگر زندگی ابدی داشته باشیم، ممکن است ما تبدیل به یک جامعه بسیار خشک و سخت شویم که ایده‌ّای جدید در آن نمی‌توانند موفق شوند.

این باور که مردم نظر خود را تغییر نمی‌دهند، حتی زمانی که شواهد واقعی بر خلاف آن ارائه شود، بارها در مطالعات 50 سال گذشته تأیید و مشاهده شده است. به همین دلیل است کع ماسک استدلال می‌کند اینکه مردم بیشتر عمر کنند یا جاودانه شوند، می‌تواند تأثیر بدی بر جامعه داشته باشد؛ چرا که ایده‌ها به جای تکامل یا بهتر شدن توسط نسل‌های بعدی انسان‌ها، دچار رکود می‌شوند می‌گندند.

این اولین باری نیست که ماسک به دنبال تأثیر جمعیت پیر بر سایرین است: او اخیراً در مورد محدودیت‌های سنی برای تصدی پست‌های دولتی استدلال‌هایی آورد و همان ایده‌ها را در کنفرانس وال استرییت ژورنال تکرار کرد.

او گفت: “من پیری را به باد سخره نگرفته‌ام. من می‌گویم ما افرادی را در موقعیت‌های بسیار مهم داریم که باید تصمیماتی اتخاذ کنند که برای امنیت کشور حیاتی است. از این رو، آنها باید حضور ذهن و توانایی شناختی کافی برای اتخاذ این تصمیمات داشته باشند. زیرا کل کشور باید به خوبی این تصمیم‌ها بستگی دارد.”

به عنوان مثال، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده، 79 سال سن دارد و در طول جنگ جهانی دوم به دنیا آمده است. رئیس جمهور قبلی آمریکا در سن 74 سالگی قدرت را ترک کرد.

به عقیده ماسک، هیچ یک از این دو تن نمی‌توانستند مقام خود را حفظ کنند زیرا هر دو بالای 70 سال سن دارند!

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *