عادت آدم های شاد

همه فکر می‌کنند شاد بودن چیزی است که در نتیجه شانس، شرایط خوب، داشتن پول و غیره اتفاق می‌افتد؟ اگر این طور فکر می کنید، بهتر است، تجدید نظر کنید و دقتی روی عادت آدم های شاد داشته باشید!

خوشبختی یک طرز فکر است. اگر به دنبال بهبود توانایی خود در یافتن شادی هستید، 10 کاری را که افراد شاد انجام می‌دهند را، شما هم انجام امتحان کنید.

1. افراد شاد در زندگی خود تعادل دارند

افراد شاد از آنچه که دارند راضی هستند و زمان زیادی را برای نگرانی و استرس برای چیزهایی که ندارند، تلف نمی‌کنند. خیلی‌ها برعکس عمل می‌کنند و زمان زیادی را صرف فکر کردن به چیزهایی می‌کنند که ندارند.

افراد شاد، زندگی متعادلی دارند. این بدان معناست که آن ها برای همه چیزهایی که برایشان مهم است، اعم از خانواده، دوستان، شغل، سلامتی، دین و غیره وقت می‌گذارند.

2. عادت آدم های شاد: قانون طلایی را رعایت می کنند

جمله معروف که از کودکی شنیده‌ایم: “با دیگران همان کاری را کنید که دوست دارید با شما انجام دهند.” افراد شاد واقعاً این جمله و اصل را در زندگی تجسم کرده و رعایت می‌کنند. با دیگران با احترام رفتار می‌کنند. آن ها نسبت به افکار و احساسات دیگران حساس هستند. دلسوز هستند و سعی می کنند دیگران هم  با آن ها این گونه رفتار کنند.

3. آدم های شاد در اتفاقات کوچک غرق نمی‌شوند

یکی از بزرگترین کارهایی که افراد شاد در مقایسه با افراد ناراضی انجام می‌دهند، این است که اتفاقات را رها می‌کنند.

گاهی اوقات اتفاقات بد هم برای افراد خوب می‌افتد. افراد شاد این را می‌دانند. آنان می‌توانند با وجود رخ دادن اتفاق بد آرام باشند و به کار خود ادامه دهند. افراد ناراضی تمایل دارند روی ناراحتی‌ها و مسائل جزئی تمرکز کنند که خود سبب تداوم احساس غم، گناه، رنجش و حتی خشم می‌شود.

مطلب مرتبط: ۱۰ عادت آدم های سمی و شیوه دور ماندن از آنها

4. افراد شاد مسئولیت اعمال خود را می‌پذیرند

افراد شاد کامل نیستند و به خوبی از این موضوع آگاه‌اند. وقتی کاری را خراب می‌کنند، به آن اعتراف می‌کنند. عیوب خود را می‌شناسند و برای بهبود آن ها تلاش می‌کنند. از کودکی آموخته‌اند که مسئولیت‌پذیر باشند. افراد ناراضی تمایل دارند دیگران را سرزنش کنند و همیشه بهانه‌ای می‌یابند که چرا همه چیز طبق خواسته آن ها پیش نمی‌رود. افراد شاد با این عقیده زندگی می‌کنند: دو نوع آدم در دنیا وجود دارد: آن هایی که عمل می‌کنند و آن هایی که بهانه می‌آورند.

5. اطراف آدم های شاد را افراد شاد دیگری احاطه می‌کند

یکی از ۱۰ عادت آدم های شاد این است که با افراد شاد دیگر معاشرت می‌کنند. در مقابل افراد ناراضی به سوی افراد منفی جذب می‌شوند. اگر با غم و اندوه، افسردگی، نگرانی یا عصبانیت دست و پنجه نرم می‌کنید، زمان بیشتری را با شادترین دوستان یا اعضای خانواده خود بگذرانید. متوجه خواهید شد که نگرش مثبت آن  ها بر شما تأثیر می‌گذارد.

6. عادت آدم های شاد؛ با خود و دیگران صادق هستند

افرادی که خوشحال هستند، در رفتار خود صداقت و امانت را نشان می‌دهند. این افراد به کسانی که به آن ها نظر صادقانه می‌دهند، احترام می‌گذارند.

7. نشانه‌های شادی را نشانه می‌دهند

این یکی ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما یک تمایز کلیدی بین افراد شاد و ناراضی است. به شادترین دوستانت فکر کن به احتمال زیاد، تصویر ذهنی شما از شاد بودن، لبخند زدن و خندیدن است.

8. پرشور هستند

یکی دیگر از ویژگی‌های مشترک افراد شاد این است که می‌توانند علایق خود را در زندگی پیدا کنند. سپس آن علایق را به طور کامل دنبال کنند. افراد شاد آنچه را که به دنبالش هستند یافته‌اند. این افراد وقت خود را صرف انجام کاری می‌کنند که دوست دارند.

مطلب مرتبط: هورمون شادی آور؛ ۱۴ شیوه که سطح دوپامین را در مغز افزایش بدهیم

9. آنها چالش‌ها را فرصت می‌دانند

افرادی که خوشحال هستند، چالش‌ها را می‌پذیرند و از آن ها به عنوان فرصتی برای یادگیری و رشد استفاده می‌کنند. آن ها نکات منفی را به مثبت تبدیل می‌کنند و از موقعیت‌های به ظاهر بد، بهترین استفاده را می‌کنند. افراد شاد بر روی چیزهایی که خارج از کنترل آنها است تمرکز نمی‌کنند. این افراد به دنبال راه حل‌ها و راه‌های خلاقانه برای غلبه بر موانع هستند.

10. عادت آدم های شاد؛ در زمان حال زندگی می‌کنند

در حالی که افراد ناراضی تمایل دارند به گذشته فکر کنند و نگران آینده باشند، افراد شاد در لحظه زندگی می‌کنند. آن ها برای زمان حال سپاسگزار هستند و خود را بر زندگی کامل در زمان حال متمرکز می‌کنند. فلسفه آن ها این است: دلیلی وجود دارد که به آن “حالا” می گویند؛ چرا که زندگی یک هدیه است.

بنابراین اگر می‌خواهید کمی شادی بیشتری را وارد زندگی خود کنید، به 10 اصل فوق فکر کنید و این که چگونه می‌توانید از آن ها برای بهتر شدن و شاد بودن خود استفاده کنید.

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *